מאיפה נתחיל?

• פותח הנושא yamb
  • פורסם בתאריך

yamb

משתמש צעיר
בית עם ילדים...
כל פעם פסח תופס אותי עם טונות עובדה וכל מיני לקוחות פרטיים... ואפיסת כוחות.
הפעם אני רוצה להיות ערוכה וכבר הכרזתי שאני מתחילה פסח מטו בשבט.
איך להתחיל, מה כדאי?
כשאני חושבת על הארונות למעלה- לא נראה לי זה מה שיעשה לי את זה, וזה מה שיפתור לי את הלחץ הסופי.
ואני חושבת על האנרגיות שאני אצטרך כדי לשמור על נקיון (נגיד ספרי ילדים) וזה לבד מתיש אותי.
וגם... רוב הבית בשימוש יום-יומי...

אז מה עושות באמת החורצות?

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
אני בחודש הזה משקיעה בסדר עומק, לנקות זה כבר בעיה קטנה, אם הכל מתוקתק ואת צריכה רק להוציא ולהכניס את יכולה לגמור בחודש.

מאירה 1

משתמש רשום
שמעתי שנה שעברה הרצאה על מה חייבים לנקות לא זוכרת של מי ואיפה, זה מתפרסם לפני פסח ברשות הרבים.
ואז הערב פסח שלי היה אחרת לגמרי,
עבדתי בנחת, בלי לחץ ויצא לי בית נקי להפליא!!!!!!!!
כי תכלס לדפוק ארון ספרים לדוג' זה לוקח הרבה זמן וכח. ומה אכפת לי שיהיה קצת אבק על הספרים?:eek::eek::eek:
(את הספריה ניקיתי כמובן)

עזר כנגדו

משתמש פעיל
נכתב ע"י אחת אחת 11;2438181:
אני בחודש הזה משקיעה בסדר עומק, לנקות זה כבר בעיה קטנה, אם הכל מתוקתק ואת צריכה רק להוציא ולהכניס את יכולה לגמור בחודש.
איך עושים סדר עמוק?

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תתחילי מהארונות העליונים, אם יש. תמייני כל מה שאפשר להוציא מהבית (למסירה/לאשפה/להחזיר לבעלים) ותוציאי מהבית. גם תחזירי לארון כל מה שצריך להשאר שם, אבל תנקי את הארון קודם, ואם זה בגדים אם כיסים וכד', תבדקי. זה לא מקום שיכנס אח"כ חמץ.
אח"כ מיון של משחקים, ספרי ילדים, מכשירי כתיבה, אקסוסייריז, גניזה, ניירת, תמונות שפותחו ולא הונחו מסודר וכן על זה הדרך - דברים שצריכים תחזוק תמידי אבל דוחפים את הארגון שלהם לערב פסח. מקסימום אם יש לך מספיק מלאי, את משאירה אחרי הסדר והמיון רק חלק שתנקי שוב או שתסגרי לפסח.
אח"כ עושים חדר שינה - ומקפידים אם זה אפשרי למנוע כניסה של הילדים עם אוכל לשם.
וכך הלאה.
אם הכל כבר ממוין, מסודר וצריך 'רק' לבדוק שלא נכנס חמץ -ובמיוחד שמשגיחים שלא יכנס - זה הרבה יותר קל!!!

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני בד"כ מתחילה לנקות בתקופה הזו, ומגיעה לפסח בכיף ובלי לחץ, ואני טיפוס שלא מדלג על כלום...
מה שעשיתי, הדפסתי לוח שנה מעכשיו עד פסח ורשמתי בסדר הפוך תכנון, כלומר שבוע לפני פסח מטבח שבוע קודם סלון וכו' עם פרוט מדויק לימים. נניח מקרר יום אחד, תנור יום אחד וכו'. אני עובדת משרה מלאה ממש עד פסח וגם באופיי לא טיפוס שיכול להסתער ולנקות יום שלם.
מה שאני עושה בתקופה הזו זה דברים שהם ודאי לא חמץ ומבחינתי צריכים רענון פעם בשנה. לדוג' שבוע אחד מזגנים בכל הבית יסודי, פילטרים, ניקוי חיצוני וכו'. שבוע אחד חדר כביסה עם חלוקה ממש לפרטים, יום אחד מכונה ומייבש, מזיזה, מנקה יסודי מאחורי המכונה, את המגירה וכו' יום אחד סדר בארון תרופות וכו'
שבוע אחד וילונות בכל הבית, בעיקר המאמץ זה וילונות סלון, להוריד, לכבס, לגהץ לתלות וכו'.
שבוע לארון חדר שינה- כל ערב שלושה מדפים של מיון יסודי וכך הלאה.
מה שכן, מוציאה כמה שיותר דברים מהבית, ארון שלא רוקנתי ממנו אשפתון לפח מבחינתי לא נוקה...
ועוד דבר, להיות עקביים ולהצימד ללוח, אין מצב לפספס את התכנון. יום אחד לא ניקיתי, למחרת מנקה את התכנון של שני הימים. זה דורש משמעת עצמית אבל שווה

עוד דבר בנוגע להתארגנות לפסח, אני כבר עכשיו חושבת על בגדים לילדים, כיפות וכו' ולא מחכה לרגע האחרון
ראיתי השבוע מברשות שיניים לילדים במבצע, קניתי לפסח. שטיחון חדש לכניסה- קניתי וכו'. מניחה את הכל בשקית מיוחדת שממתינה עד פסח

אני עושה כך כבר כמה שנים ומגיעה לפסח בכיף ולא מותשת

בהצלחה לכולנו!

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
אחד הקשיים שלי זה האוכל בשבוע שלפני פסח. מה עושים?

נכתב ע"י סיפי;2438970:
אני בד"כ מתחילה לנקות בתקופה הזו, ומגיעה לפסח בכיף ובלי לחץ, ואני טיפוס שלא מדלג על כלום...
מה שעשיתי, הדפסתי לוח שנה מעכשיו עד פסח ורשמתי בסדר הפוך תכנון, כלומר שבוע לפני פסח מטבח שבוע קודם סלון וכו' עם פרוט מדויק לימים. נניח מקרר יום אחד, תנור יום אחד וכו'. אני עובדת משרה מלאה ממש עד פסח וגם באופיי לא טיפוס שיכול להסתער ולנקות יום שלם.
מה שאני עושה בתקופה הזו זה דברים שהם ודאי לא חמץ ומבחינתי צריכים רענון פעם בשנה. לדוג' שבוע אחד מזגנים בכל הבית יסודי, פילטרים, ניקוי חיצוני וכו'. שבוע אחד חדר כביסה עם חלוקה ממש לפרטים, יום אחד מכונה ומייבש, מזיזה, מנקה יסודי מאחורי המכונה, את המגירה וכו' יום אחד סדר בארון תרופות וכו'
שבוע אחד וילונות בכל הבית, בעיקר המאמץ זה וילונות סלון, להוריד, לכבס, לגהץ לתלות וכו'.
שבוע לארון חדר שינה- כל ערב שלושה מדפים של מיון יסודי וכך הלאה.
מה שכן, מוציאה כמה שיותר דברים מהבית, ארון שלא רוקנתי ממנו אשפתון לפח מבחינתי לא נוקה...
ועוד דבר, להיות עקביים ולהצימד ללוח, אין מצב לפספס את התכנון. יום אחד לא ניקיתי, למחרת מנקה את התכנון של שני הימים. זה דורש משמעת עצמית אבל שווה

עוד דבר בנוגע להתארגנות לפסח, אני כבר עכשיו חושבת על בגדים לילדים, כיפות וכו' ולא מחכה לרגע האחרון
ראיתי השבוע מברשות שיניים לילדים במבצע, קניתי לפסח. שטיחון חדש לכניסה- קניתי וכו'. מניחה את הכל בשקית מיוחדת שממתינה עד פסח

אני עושה כך כבר כמה שנים ומגיעה לפסח בכיף ולא מותשת

בהצלחה לכולנו!
ואל תגידו לי תאכלו אוכל של פסח וכד'...
לא הולך אצלי.
אשמח לעצות.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
את עובדת בערב פסח?
אני מקדימה את כל העבודות עד ר"ח ניסן.
אחכ הלקוחות יכולים לעבוד איתי לפסח אם הם רוצים..

ואז בר"ח ניסן מתחילה רציני.
כל יום מתקדמת לחדר אחר.
למטבח אני מקדישה יומיים ועוזרת.
מכיון שיש לי 7 חדרים כולל אמבטיה ושרותים, מספיק שבוע אחד,
(שרותים ואמבטיה נגמרים ביום אחד),
ואז נשארים לי יומיים לקניות ביגוד ואוכל, ואולי איזה טיול קצרצר.

אני לא מנקה קירות ולא את החריצים ברצפה, גם לא מבריקה פאנלים רק שופכת עליהם אקונומיקה, ואת הספרים משאירה רק בודדים שבעלי לומד איתם ביום יום. (מנערת אותם ומסדרת במדף יפה בשורה ישרה, אבל לא מנקה לפסח כל עמוד ועמוד.

מה אני כן מספיקה?
לעבור על כל הארונות, גם של המטבח, לרוקן מלא שקיות של ביגוד לגמח, לנקות יסודי את הספה, שולחנות, משחקים (חלק סוגרת), בובות, לעטוף מקרר שולחנות וארונות באל בד ובניירות, למיין ניירת, לישון צהרים, מגרות נעליים, תנור, שיש ועטיפתו, עגלות, וכו.

שולחת את כל הילדים לקיטנות, חוץ מהתינוק התורן.

ולא מכינה קודם אוכל ובישולים מלבד ביום שריפת חמץ.

אני לא מסוגלת להתחיל לנקות קודם לכן כי זו סתם עבודה לבטלה.
אין לי כח לצוות על ילדיםן לא לאכול כלום וכל הזמן לנער בגדים,
ולשים לב שהתינוק לא מסתובב עם ביסקויט ביד בדיוק על הארון שניקיתי.
שבועיים לניקוי בית- מבחינתי זה מספיק.

נ פלוס

משתמש מקצוען
אני בדרך כלל מתחילה עם ארונות עליונים. ספרי ילדים ומשחקים... רק 2-3 אני משירה...
כלים מהמטבח שכבר לא שימושי לעכשיו, כמו כל מיני סירים ותבניות.... עוטפת בניילון נצמד...
המקפיא
את המיטות בחדר שינה (למי שיש מיטה מתרוממת)
ודבר חשוב אצלי בבית! כל מה שלא היה בשימוש מפסח שעבר עד לפסח הבא אני זורקת! אני לא מחסן!!

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
קניות לפסח זה גם דבר שאני מתארגנת עכשיו וזה אומר גרביים כיפות ציציות ביגוד נעליים חוסך המון בערב חג שהכל כבר מוכן, זה הזמן לניקוי ארונות למעלה ומיון חדר שינה גם מתאים לתקופה הזו ובעיקר מיון משחקים שבורים או חסרים עפים, בגדים שלא השתמשו הרבה זמן מגרות לא בשימוש יומיומי עוברות את שלהן ועל זה הסדר

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אם הבית מתוחזק בצורה מלאה במהלך השנה
אז אפשר להבריק לפסח בשבוע

ולכן בכל שבוע, בנקיון השבועי במהלך השנה אני מתמקדת בצורה יסודית באזור אחר בבית
ארון בגדים/ משחקים/ מגירות מטבח/ ארונות מטבח/ חדר רחצה/ ארגזי המיטות/ מחסן וכו'
וכך אין מדף שלא נגעתי בו כמה חודשים...

ובערב פסח, זה ממש להוציא להבריק ולהחזיר.
ובמטבח: להוציא לצמצם ארונות, לפרוס ניירות ולהוריד כלי פסח.

ואני עובדת עד בדיקת חמץ ממש...

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
באותו ענין, אולי יהיה לכן רעיון בשבילי.
אני מתחילה דוקא בארגון של המשחקים. יש לי המוןןןן משחקים ולא שייך לנקות את כולם ממש ברגע האחרון. אז אני ממיינת מוקדם ומנקה חלק וסוגרת בארונות עליונים עד פסח.
(לא יכולה למכור את כל המשחקים בחמץ. יותר משבוע חופש- הילדים חייבים את המשחקים.)
השאלה היא, מה עושים עם כל המשחקי קופסה והפזלים, שהקופסה לא שווה כלום ונהרסת נורא מהר, (גם אצלכן?..) אני מדביקה שוב ושוב אבל זה מוזנח ורעוע. מחפשת רעיון לתחליף מוצלח.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י פקאן;2439629:
אני מתחילה דוקא בארגון של המשחקים. יש לי המוןןןן משחקים ולא שייך לנקות את כולם ממש ברגע האחרון. אז אני ממיינת מוקדם ומנקה חלק וסוגרת בארונות עליונים עד פסח.
השאלה היא, מה עושים עם כל המשחקי קופסה והפזלים, שהקופסה לא שווה כלום ונהרסת נורא מהר, (גם אצלכן?..) אני מדביקה שוב ושוב אבל זה מוזנח ורעוע. מחפשת רעיון לתחליף מוצלח.

ראיתי אצל השכנה שהיא הכניסה את הפזלים לתוך קופסאת איחסון תואמת לגודל ובחוץ היא הדביקה את התמונה הכללית של הפזל

חולי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פקאן;2439629:

שמה בקופסאות פלסטיק, על המכסה אני מדביקה את התמונה של פאזל או הוראות של המשחק.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני קצת נרוויסטית בנוגע למשחקים.
אז את הקליקס אני שמה באמבטיה עם טיפה אקונומיקה, אבל קפלה וכל השאר מאד מלחיץ אותי.
לכן זו הזדמנות בשבילי להתחדש במשחקים.
לא חייבים ביקר.
שנה אחת קניתי סל עם כדור ב5 שקל, כזה שמצמידים לקיר בבית, והילדים הנו ממנו.
לבן- פטיש שדופקים איתו על צורות שיוצאות בצד השני (10 שקל)
מטקות, קלפים, כאלו דברים שמעסיקים, ומצד שני לא יותר מדי יקרים.
במקביל אני נוהגת לצאת איתם כל יום למקום אחר. עם הפריחה היפה של פסח, אי אפשר לפספס שום יום לטיולים..

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה עושה אחת שתאריך הלידה שלה הוא בט' ניסן???:eek:
רק המחשבות מוציאות מהדעת...:confused:
נשמח לרעיונות!:)

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
אני ילדתי בליל הסדר, ופעם אחרת בסוף אדר.
הוצאנו את החמץ (המינימום שחייבים) והלכנו להתארח אצל ההורים...

michal2100

משתמש מקצוען
המלצה שלי לכל מי שיש לה משמעת עצמית חזקה
כל יום רבע שעה על השעון - כולל יום שישי ומוצש

הרעיון - כשאת יודעת שאת עובדת רק רבע שעה, הזמן המוקצב הזה נהיה הרבה יותר יעיל
ותתפלאו, ברגע שמתחילים רואים כמה הרבה מאוד דברים אפשר לעשות ברבע שעה

ודבר נוסף שמאוד מקל - מרח' ניסן לא נותנים לילדים להסתובב עם חמץ בבית
היום יש מבחר מאוד מאוד גדול של דברים שניתן לתת לילדים, גם אם זה הכשרים שבמהלך הפסח אנחנו לא אוכלים אותם, אבל חמץ זה בטח לא, כמו: פריכיות אורז, דגני בוקר, במבה ועוד

ובנוסף, אני קונה לילדים ארגז של מצות יהודה - בדץ ירושלים - לא מצה שמורה, עולה בסביבות ה- 30 ש"ח לארגז ויש להם גם מצות לנשנוש

חן 1

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לכל הנשים שמנקות לפסח
הרצאה של יעל זלץ ממליצה מאד מאד לשמוע!!
טיפים והדרכה על התארגנות לחג
http://ashira.co.il/21981.html

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה