התייעצות לשלם כסף מראש לדירת נופש??

טברינית מקורית

משתמש פעיל

מישהי עם יראת שמיים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
לגבי המצב הבטחוני בארץ-
אל תסגרו עם אף אחד, לפני שהוא מאשר לכם (אישור כתוב. אני לא יודעת אם במייל זה יהיה קביל אח"כ)
שבמקרה והמצב לא יאפשר- תקבלו ביטול חינם.
חברים שלנו נתקעו עם זה בערב פסח (-המתקפה מאיראן, למי שזוכר) ועד היום לא החזירו להם 2000 ש"ח.

אם הלכתם לראות את המקום וראיתם את הבן אדם, אם אמין אפשר לסמוך עליו רק עם חוזה חתום עם כל הפרטים הקטנים, אם הוא לא נראה אמין, גם אם יש חוזה לא מומלץ לסגור.
אני שנה שעברה נפלתי בפח כשבעל מתחם בטבריה דרש ממני את כל הכסף מראש ולאחר שהגענו (60 איש) הגיעה משטרה והודיעה לנו שיש צו סגירה למקום.
לא כדאי לקחת סיכונים בזה.
ולגבי גובה המקדמה - כמעט בכל המקומות שהייתי שילמתי בערך שליש מראש

Shainec

משתמש צעיר
אם הלכתם לראות את המקום וראיתם את הבן אדם, אם אמין אפשר לסמוך עליו רק עם חוזה חתום עם כל הפרטים הקטנים, אם הוא לא נראה אמין, גם אם יש חוזה לא מומלץ לסגור.
אני שנה שעברה נפלתי בפח כשבעל מתחם בטבריה דרש ממני את כל הכסף מראש ולאחר שהגענו (60 איש) הגיעה משטרה והודיעה לנו שיש צו סגירה למקום.
לא כדאי לקחת סיכונים בזה.
ולגבי גובה המקדמה - כמעט בכל המקומות שהייתי שילמתי בערך שליש מראש
והוא לא החזיר לך את הכסף?

בסוף היה לנו נס והמשטרה החליטה לתת לנו להישאר שם עד אחרי אותה שבת והסתפקה בזימון לחקירה לבעל המקום, אבל הוא לא היה מוכן להחזיר לנו שקל.

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בסוף היה לנו נס והמשטרה החליטה לתת לנו להישאר שם עד אחרי אותה שבת והסתפקה בזימון לחקירה לבעל המקום, אבל הוא לא היה מוכן להחזיר לנו שקל.
סליחה על החוצפה, אבל למה שיחזיר? בסוף הייתם, נהנתם, איזו סיבה להחזר ביקשתם?

סליחה על החוצפה, אבל למה שיחזיר? בסוף הייתם, נהנתם, איזו סיבה להחזר ביקשתם?
א. אתה מבין שמיד כשהמשטרה הגיעה עוד לפני שקרה לנו הנס הנ"ל ביקשתי ממנו את הכסף בחזרה והוא לא הסכים בשופ"וא.
ב. אבל גם לאחר שהנס קרה והמשטרה עזבה אותנו, אדם לא יכול להביא שוכרים למקום שלא חוקי לשהות בו בלי לעדכן אותם מראש, אם הייתי יודע מראש שזה כך לא הייתי מגיע למקום הזה ואני מאמין שכך גם אתה וכל אדם אחר.
ג. מה עם העגמת נפש העצומה שהייתה לנו? כשאתה כותב "בסוף הייתם נהניתם" אתה באמת חושב שזו הנאה כמו לשכור מקום נורמלי ולדעת שהכל בסדר?
אני לא מבין למה צריך להסביר שהוא צריך להחזיר חלק גדול מהכסף בחזרה! זה פשוט!

בעל בעמיו

משתמש פעיל
ג. מה עם העגמת נפש העצומה שהייתה לנו? כשאתה כותב "בסוף הייתם נהניתם" אתה באמת חושב שזו הנאה כמו לשכור מקום נורמלי ולדעת שהכל בסדר?
אני לא מבין למה צריך להסביר שהוא צריך להחזיר חלק גדול מהכסף בחזרה! זה פשוט!
על איזו "עגמת נפש עצומה" מדובר? המפגש עם השוטרים המפחידים?
על מה ולמה הוא צריך לתת לכם חלק גדול מהכסף בחזרה?
מה זה עסק שלכם שיש לו צו סגירה כי לא דיווח לעירייה על עסק/כי הוא לא שילם על רשיון/כי הוא הסתכסך עם השכנים וכו'?
במקומו, בשביל שתצאו עם טעם טוב, הייתי אולי שוקל לכם פיצוי 150 ש"ח, אבל "חלק גדול מהכסף"??

נערך לאחרונה ב:
הוא משכיר מקום עם בעיה קשה! כי א"א לדעת מה יכול לקרות ח"ו, ואם הוא לא מעדכן את זה מראש אז הוא נוכל וגנב, כי הוא נותן לאנשים לשכור דבר שהם לא רוצים אותו במסווה של משהו אחר.
אם היו מציעים לך כזה מתחם היית לוקח? אני לא!

בעל בעמיו

משתמש פעיל
הוא משכיר מקום עם בעיה קשה! כי א"א לדעת מה יכול לקרות ח"ו, ואם הוא לא מעדכן את זה מראש אז הוא נוכל וגנב
אואה, הלכתם רחוק...
הוא נותן לאנשים לשכור דבר שהם לא רוצים אותו במסווה של משהו אחר.
אם היו מציעים לך כזה מתחם היית לוקח?
אני לא מצפה ממי שמשכיר לי מתחם נופש, לפתוח בפני את התיק של המקום ולפרט לי איזה היתרים הוא קיבל מהרשות, כמה הוא שילם עליהם, מה ההיסטוריה של עבודות החשמל במתחם, ולראות את התכנית ההנדסית של התשתיות סביבו.
אני מסכם איתו שהוא מעמיד לי את המתחם כשניתן להשתמש בו לייעוד שסיכמנו, וזהו!
כל עוד הוא עומד בהסכם, מגיעה לו מלוא התמורה.

אני לא חושב שכאן המקום לנהל ויכוח כזה, וזה גם לא דחוף לי מידי כי זה לטחון סתם את העבר וחבל על הזמן, אבל אם אתה חושב כך מותר לך, אבל אם ח"ו יקרה לך כזה דבר אולי אז תבין את הנקודה שבזה.
(או שאתה בעל המקום ההוא ואז בכלל אין על מה לדבר;))

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה