דרוש מידע לרפא את הלב...

חיים ואושר

משתמש רשום
איך מפיסיים ילד קטן-על חינוך שגוי שניתן לו?
אני אכולה ומיוסרת,
אין לי ניסיון בחינוך ילדים בכלל -והתחלתי לקרוא וללמוד קצת -
אני ממש מתחרטת על כל מיני תקריות מהעבר,
האם יש דרך למחוק ולתקן?

וכן אשמח לשמוע המלצות על ספרים טובים בנושא.
תודה רבה!

ofir123

משתמש צעיר
קודם תרפאי את הלב של עצמך :)
כולם עושים טעויות בחינוך, גם ההורים שלך ושלי כנראה
והקב"ה נתן לך ילד כי הוא האמין שאת מסוגלת לגדל אותו
תמשיכי ללמוד ולהחכים אבל בלי מצפון טוב?
(כמובן לא מדברת על פגיעות, הטחות, וכו', שזה אסור אף פעם אבל לא נשמע שזה הענין)

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האם יש דרך למחוק ולתקן?

לא, לא למחוק, חבל.
רק ללמוד מזה ולשנות.
גם הילד יגדל ויעשה טעויות ויצטרך לתקן.
תלמדי אותו איך עושים את זה. (מתוך דוג' אישית לא באשמנו בגדנו..)
טעות ותיקון הם הזדמנויות מתנה!!!
לא לפספס.

מעגלת פינות

משתמש פעיל
לדעתי אפשר לוותר על התנצלות במקרה כזה
להתמקד בעיקר בלהיות אמא טובה יותר עכשיו

לא בטוחה, אבל נראה לי שזו חוויה קשה לילד לשמוע התנצלות מאמא על יחס שקיבל, אלא אם כן מדובר במקרה ספציפי של התפרצות נניח או משהו, שאז הייתי אומרת משהו כמו - חשבתי על זה שהתגובה שלי לא היתה כל כך מתאימה, כנראה שהייתי עייפה מידי וכו', סליחה. וגם זה צריך להגיע ממקום שלם ורגוע עם זה שמותר גם לאמא לטעות, בשום אופן לא להגיע לילד עם אמירה כזו כשהלב מתייסר, הילד מרגיש את זה וזה ממש לא בריא לו.

ובאופן כללי, כדאי להירגע. לזכור שמה שהיה עד היום צריך לקבל באמונה שכך היה לטובת הילד (וההורים), ואין הורים מושלמים. זה מדהים שאת ערנית ומתבוננת ולא מוותרת לעצמך...

בקשר להמלצה, אמנם לא ספר, אבל ממליצה מאד על השעורים של ר' פנחס ברייער - בית חמים. תרם לנו מאד!

חיים ואושר

משתמש רשום
לדעתי אפשר לוותר על התנצלות במקרה כזה
להתמקד בעיקר בלהיות אמא טובה יותר עכשיו

לא בטוחה, אבל נראה לי שזו חוויה קשה לילד לשמוע התנצלות מאמא על יחס שקיבל, אלא אם כן מדובר במקרה ספציפי של התפרצות נניח או משהו, שאז הייתי אומרת משהו כמו - חשבתי על זה שהתגובה שלי לא היתה כל כך מתאימה, כנראה שהייתי עייפה מידי וכו', סליחה. וגם זה צריך להגיע ממקום שלם ורגוע עם זה שמותר גם לאמא לטעות, בשום אופן לא להגיע לילד עם אמירה כזו כשהלב מתייסר, הילד מרגיש את זה וזה ממש לא בריא לו.

ובאופן כללי, כדאי להירגע. לזכור שמה שהיה עד היום צריך לקבל באמונה שכך היה לטובת הילד (וההורים), ואין הורים מושלמים. זה מדהים שאת ערנית ומתבוננת ולא מוותרת לעצמך...

בקשר להמלצה, אמנם לא ספר, אבל ממליצה מאד על השעורים של ר' פנחס ברייער - בית חמים. תרם לנו מאד!
תודה על התגובה המעודדת....
איך אני מגיעה לשיעורים שלו?
והאם יש לו גם ספרים?

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה על התגובה המעודדת....
איך אני מגיעה לשיעורים שלו?
והאם יש לו גם ספרים?
מצטרפים להמלצה על הרב ברייער
משנה הרבה תפיסות,
ורואים שינויים לטובה לפעמים תוך זמן קצר (אפשר להגיד גם מיידי).

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ממליצה בחום רב! על השיעורים של הרב יעקובזון.
השקפה בהירה, אמיתית ויהודית, וכלים מעשיים ליישום מיידי.
יש באתר של קול הלשון מאות שיעורים במגוון רחב של נושאים בחינוך,
ויש לו גם ספר בשם "אל תחטאו בילד".

מרחבית

משתמש מקצוען
לפחות בשלב ראשון להניח לעבר.
להתחיל מחדש.
ד' מחדש בטובו בכל יום תמיד מעשה בראשית.
להתחיל מחדש עם כוחות חיוביים.
עם תפילה ממקום של תקווה.

להעניק לילד הרבה אהבה, הבנה וכבוד לכל מה שהוא מרגיש, ולמה שהוא.
כמובן, ילד צריך גם גבולות, אך זה לא סותר אהבה והבנה ולאפשר לו מרחב להיות הוא.
ממקום טוב בנפש, ממקום אוהב, שרוצה להעניק לילד, להשקות אותו, לתת לו הזנה, לתת לו חום ואור - ובע"ה הוא יתפתח ויצמח בדרך שמתאימה לו.

לא כדאי לתת ממקום מיוסר ומתוך רגשות אשמה קשים. זה לא מה שהילד צריך, וזה לא לטובתו.
אם תצליחי לדון את עצמך לכף זכות, שלא ידעת ולא התכוונת. אם תצליחי להתחזק באמונה, שאם כך קרה, זה מה שהיה צריך להיות, ועכשיו - מתחילים מחדש, עם כוחות מחודשים. וגם נפילות שיהיו, הן חלק מהעניין, לא להתבוסס בהן, רק להמשיך בטוב.
אם תהיה לך אהבה לעצמך, הבנה וחמלה לעצמך, לא לדרוש שלמות מעצמך, לייקר את כל הטוב שבך, לקבל שיש גם נפילות בלתי נמנעות - ממילא ככה גם תתיחסי לילד.

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליצה מאוד על הסדרה של הרב יעקבזון, דרך מכון ידידיה

חיים ואושר

משתמש רשום
לפחות בשלב ראשון להניח לעבר.
להתחיל מחדש.
ד' מחדש בטובו בכל יום תמיד מעשה בראשית.
להתחיל מחדש עם כוחות חיוביים.
עם תפילה ממקום של תקווה.

להעניק לילד הרבה אהבה, הבנה וכבוד לכל מה שהוא מרגיש, ולמה שהוא.
כמובן, ילד צריך גם גבולות, אך זה לא סותר אהבה והבנה ולאפשר לו מרחב להיות הוא.
ממקום טוב בנפש, ממקום אוהב, שרוצה להעניק לילד, להשקות אותו, לתת לו הזנה, לתת לו חום ואור - ובע"ה הוא יתפתח ויצמח בדרך שמתאימה לו.

לא כדאי לתת ממקום מיוסר ומתוך רגשות אשמה קשים. זה לא מה שהילד צריך, וזה לא לטובתו.
אם תצליחי לדון את עצמך לכף זכות, שלא ידעת ולא התכוונת. אם תצליחי להתחזק באמונה, שאם כך קרה, זה מה שהיה צריך להיות, ועכשיו - מתחילים מחדש, עם כוחות מחודשים. וגם נפילות שיהיו, הן חלק מהעניין, לא להתבוסס בהן, רק להמשיך בטוב.
אם תהיה לך אהבה לעצמך, הבנה וחמלה לעצמך, לא לדרוש שלמות מעצמך, לייקר את כל הטוב שבך, לקבל שיש גם נפילות בלתי נמנעות - ממילא ככה גם תתיחסי לילד.
וואו תודה,

משה שאחא

משתמש פעיל
אני לא יודע בן כמה הילד אבל אם הוא בגיל שאפי' טיפה מבין אולי כדאי לקחת אותו לשיחה אישית במקום רגוע כדאי אולי עם אוכל /ממתק מפנק שהוא אוהב ולדבר איתו דוגרי (שוב תלוי בגיל של הילד ובהבנה שלו) ולהסביר לו שאתם הכי אוהבים אותו ומה שהיה כי חשבתם שזה צורת החינוך שתעזור לו ותעשה אותו אדם טוב וטעיתם ומעכשיו תחנכו אותו בצורה שגם הוא יותר ירגיש את האהבה שלכם אליו וכדאי כמובן שזה יהיה בליווי של איש חינוך

ZX

משתמש פעיל
אני לא יודע בן כמה הילד אבל אם הוא בגיל שאפי' טיפה מבין אולי כדאי לקחת אותו לשיחה אישית במקום רגוע כדאי אולי עם אוכל /ממתק מפנק שהוא אוהב ולדבר איתו דוגרי (שוב תלוי בגיל של הילד ובהבנה שלו) ולהסביר לו שאתם הכי אוהבים אותו ומה שהיה כי חשבתם שזה צורת החינוך שתעזור לו ותעשה אותו אדם טוב וטעיתם ומעכשיו תחנכו אותו בצורה שגם הוא יותר ירגיש את האהבה שלכם אליו וכדאי כמובן שזה יהיה בליווי של איש חינוך
סליחה אבל אני חולק עליך מכל וכל!
בתור מנחה הורים ויועץ חינוכי ברור שהורה צריך לדעת לומר טעיתי. אבל!!! כל זה בעניין ספציפי ולא בשיטה או במכלול של התנהלות ושיטה שגויה כי אז הילד חווה משבר אמון ומשמעת שיהיה קשה אח"כ לתקן!!!
אני לא רוצה לומר מה כן כי זה תלוי גיל ומאפיינים יחודיים לכל ילד וילד!
@חיים ואושר אם תרצה אפשר בטל' 0527694578.

sk1203

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
אנחנו לא מלאכים (כן, גם אם נולדו לנו ילדים)
מותר לנו לטעות, ואפשר לתקן אח"כ - ובמקרים כמו שמתואר לעיל לא חייבים להתנצל/ לפצות
אם רואים שנגרם נזק ספציפי מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי
ואיך שזה נשמע מדובר בילד מאוד קטן - לא ברמה שמבין את כל העניין של דרך חינוך וכו' (אם היה מדובר בילדים גדולים, מתבגרים וכו' זה עניין שונה)
העיקר שהשינוי יגיע באמת מבפנים
והעיקר -
אתם לא אשמים, לא ידעתם, ומן הסתם למרות שאת מתארת ייסורי מצפון ברמה של בנ"א שרצח בטעות מן הסתם לא הכאבת/ הצקת לו בכוונת מכוון, סה"כ מהרגע שנולד את אוהבת אותו ורוצה בטובתו - לא נראה לי שיש מי שיפקפק על זה.

משה שאחא

משתמש פעיל
מצד שני כפי המתואר גם הילד מרגיש שהיתה התנהלות לא טובה מולו (ושוב פעם כפי שכתבתי תלוי בגיל הילד) ועם כל הכבוד למנחי הורים לא כל החכמה נתונה להם וגם הורים מן השורה יש להם טיפה חכמת חיים וכשיש התנהלות מול ילד והילד מרגיש עוול אני לא חושב שיעזור להגיד סליחה טעיתי גם ילד יודע לעשות 1 + 1 ופעם אחת טועים פעמיים טועים אבל לא שנים ע"ג שנים מאז שהוא זוכר את עצמו וכן אני חושב שצריך להגיד לו טעינו בגישה (לפי השפה שהוא מבין אם הוא לא בגיל הכל בטל ומבוטל) לא צריכים לפרט לו מה עושים למי הולכים וכדו' אבל שהילד ירגיש שכואב להורים על מה שהיה ולא מה שהיה היה כאילו הוא בובה ועכשיו מנסים משהו אחר כאילו הוא מחוץ לסיפור

sk1203

משתמש מקצוען
מצד שני כפי המתואר גם הילד מרגיש שהיתה התנהלות לא טובה מולו (ושוב פעם כפי שכתבתי תלוי בגיל הילד) ועם כל הכבוד למנחי הורים לא כל החכמה נתונה להם וגם הורים מן השורה יש להם טיפה חכמת חיים וכשיש התנהלות מול ילד והילד מרגיש עוול אני לא חושב שיעזור להגיד סליחה טעיתי גם ילד יודע לעשות 1 + 1 ופעם אחת טועים פעמיים טועים אבל לא שנים ע"ג שנים מאז שהוא זוכר את עצמו וכן אני חושב שצריך להגיד לו טעינו בגישה (לפי השפה שהוא מבין אם הוא לא בגיל הכל בטל ומבוטל) לא צריכים לפרט לו מה עושים למי הולכים וכדו' אבל שהילד ירגיש שכואב להורים על מה שהיה ולא מה שהיה היה כאילו הוא בובה ועכשיו מנסים משהו אחר כאילו הוא מחוץ לסיפור
איך שהבנתי במקרה הנ"ל מדובר יותר בייסורי מצפון של האמא מאשר שהילד נפגע ולכן הגבתי כפי שהגבתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה