דרוש מידע לקוח עם עבר פלילי

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מישהו ביקש ממני הצעת מחיר על פרויקט ונתתי לו, ואח"כ חיפשתי אותו בגוגל וראיתי שלפני כמה שנים הוא ישב בכלא בגלל שנמצא בביתו חומר בעייתי (קטינים וכו'). אני מתלבטת אם זה אמור להפריע לי. הוא נמצא בארה"ב וכל התקשורת בינינו תהיה דרך המייל. אשמח לשמוע את דעתכם.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
השאלה היא מבחינה מוסרית?
כי אם כן, זה תלוי על מה הוא ישב וכמה זה מפריע לך.
כמו שכתבתי, נמצא בביתו חומר בעייתי. הוא בעצמו לא פגע באף אחד (היה מורה בסמינר שנים רבות).
מה גרם לך לעשות עליו חיפוש בגוגל?.
האם היה משהו שהחשיד אותך?
שום דבר חשוד. רק רציתי לראות מי הלקוח כדי להתאים את העבודה לצרכים שלו.

כסא נח

משתמש מקצוען
לדעתי, כבדהו וחשדהו.

כדאי לוודא שהתשלומים שלו יגיעו כסדרן.
אולי להוציא לו הצע''מ עם תשלום עפ''י אבני דרך.
ולעמוד על התקדמות שלך בפרוייקט שלו
רק לאחר תשלום עפ''י השלב שאת אוחזת בו.

אולי את עושה זאת בין כך עם כולם.
זה בכל מקרה מומלץ עם כל לקוח.

עד מתי

משתמש מקצוען
לא חושבת שאת אמורה לחפש בציוצותיו לפני שנים
אם כבר הייתי ממליצה לעשות ברור קטן על היום , איך הוא מתנהל עם ספקים , אם לא בעייתי בתשלום וכו'
זה שבן אדם מעד ושילם את חובו לא אמור לקבל עונש על כך שוב ושוב...

( פתאום עולה לי ההשוואה- איזה נס שאצל הקב"ה מי שמעד וחזר בתשובה לא רק שלא נחשב לו לעבר בעייתי אלא נהפך לו לזכויות)

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לדעתי, כבדהו וחשדהו.

כדאי לוודא שהתשלומים שלו יגיעו כסדרן.
אולי להוציא לו הצע''מ עם תשלום עפ''י אבני דרך.
ולעמוד על התקדמות שלך בפרוייקט שלו
רק לאחר תשלום עפ''י השלב שאת אוחזת בו.

אולי את עושה זאת בין כך עם כולם.
זה בכל מקרה מומלץ עם כל לקוח.
תודה. אני אכן עושה ככה עם כל הלקוחות שלי.
לא חושבת שאת אמורה לחפש בציוצותיו לפני שנים
אם כבר הייתי ממליצה לעשות ברור קטן על היום , איך הוא מתנהל עם ספקים , אם לא בעייתי בתשלום וכו'
זה שבן אדם מעד ושילם את חובו לא אמור לקבל עונש על כך שוב ושוב...

( פתאום עולה לי ההשוואה- איזה נס שאצל הקב"ה מי שמעד וחזר בתשובה לא רק שלא נחשב לו לעבר בעייתי אלא נהפך לו לזכויות)
צודקת. בכלל לא חיפשתי מידע מהסוג הזה אבל זה היה הדבר הראשון שעלה בגוגל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה