לעבוד כשרטטת או להתעקש על מעצבת?

בתשבע פריימן

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
למדתי לימודי עיצוב פנים.
חיפשתי עבודה...ומצאתי עבודה כשרטטת במשרד גדול וותיק,
המשכורת טובה ,המקום טוב מבחינה דתית, הנסיעות קצת קשות ,
אבל יוצא לי העינים לראות אנשים שעובדים בעיצוב,
אני מתלבטת אם שווה לי לעזוב ולחפש עבודה בעיצוב.
אמרו לי שאחרי שמקבלים ניסיון אפשר לפתוח עצמאי...--לעבוד עצמאי זה גן עדן?

אשמח לשמוע מה דעתכן!

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אם זה בנשמתך אז תתעקשי על מעצבת.
אבל תדעי לקראת מה את הולכת. להיות עצמאית זה לא מתאים לכל אחת.
צריך להיות מאד עקביים, מסודרים, בעלי משטר עצמי הרבה יוזמה ומוטיבציה בעננים כדי להצליח.
וכמובן הרבה השקעה של כסף וכוח. צריך למצוא חברה של קולגות למקצוע. כי א"א להית לבד ולעבוד לבד.
שכירה זה ראש שקט, ואם יש תנאים טובים וצוות טוב זה מצוין. ואת לא צריכה להשקיע שקל כדי להתחיל להרוויח. יש הרבה שמשלבות בהתחלה את שתי האופציות עד שמתבססים.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
כל עוד את עובדת במקום טוב שמקנה לך כלים ואת יכולה ללמוד דברים -תחזיקי מעמד וזה שווה את הראש השקט שזה נותן
כשתהיי מוכנה תצאי לשוק כעצמאית... וגם אז תדעי לקראת מה את הולכת ואת כל המשמעויות שבעניין!

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי מאד גם במה את שרטטת?
אם את עובדת במשרד של קונסטרוקטור, או מתכנן חשמל אז זה לא באמת יתן לך הרבה ניסיון כמעצבת ומתכננת.
אם את עובדת כשרטטת במשרד של תכנון אדריכלי \ עיצוב פנים - שווה לדעתי להשקיע את הכמה שנים הראשונות לרכישת ידע וניסיון.
(כתבתי תכנון ועיצוב כי אני לא יודעת למה את מתחברת ולאן את שואפת, בכל מקרה תכנון אדריכלי, גם ברמה של בנייני ענק - בעיני תורם המון ידע גם למי שתרצה בעתיד לעסוק בעיצוב ותכנון פנים)
בכל מקרה - דעי שלעצמאיות יש מעלות וחסרונות, וצריך סוג של אופי כדי להצליח בזה.
יש נוחות וגמישות בשעות עבודה, לעומת מחוייבויות שלפעמים יצריכו אותך להישאר ערה כל הלילה.
בד''כ ההכנסה פר שעה היא גובהה יותר, אבל אין לך ערבויות על הכנסה חודשית מסודרת.
את צריכה משמעת עצמית והרבה כוח רצון, וגם ידע לא קטן בשיווק ותמחור.
וגם עוד הרבה דברים שכרגע לא זכורים לי.
הדרך לא תמיד קלה, וכדאי לרכוש ניסיון לפני ש'קופצים למים', אבל למי שזה מתאים - זה תענוג!

בתשבע פריימן

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
ואיך בציבור שלנו להיות מעצבת זה קל?
יש תמיד עבודה?
כרגע אני בחורה והכסף לא דחוק לי אבל בהמשך בעז"ה--אפשר לגדל משפחה כשהראש תפוס בתכנונים,עיצובים וגיוס לקוחות...?

בעבודה שלי כרגע עובדים בנחת, אפשר לדבר בפלאפון, חול המועד עובדים פחות,וכשאני יוצאת מהמשרד --אני מוחקת מראשי כל דבר שקשור לזה...

אומנם העבודה יחסית משעממת אבל היתרון בזה שאפשר להשאר משפחתיים ...

דרך אגב מחפשים פה עוד עובדת (ב"ב על גבול רמת גן ,אפשר לפנות אלי באישי)

פראדי אנגלרד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לכל אחת יש את הזכות והיכולת להיות עצמאית
למה לעבוד למישהו אחר כשבאותו זמן את יכולה לעבוד לעצמך

ברור שצריך להיות מקצועיים ולרכוש ניסיון
כשאת עצמאית יש לך את הפריוולגיה להחליט באיזה שעות וכמה שעות את עובדת
מה גובה המשכורת שאת רוצה והשמים הם לא הגבול

אף אחד לא נולדה עם כישורים לניהול עסק נכון
אלו כישורים שאפשר לרכוש ותמיד אפשר לשפר

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לכל אחת יש את הזכות והיכולת להיות עצמאית
למה לעבוד למישהו אחר כשבאותו זמן את יכולה לעבוד לעצמך

ברור שצריך להיות מקצועיים ולרכוש ניסיון
כשאת עצמאית יש לך את הפריוולגיה להחליט באיזה שעות וכמה שעות את עובדת
מה גובה המשכורת שאת רוצה והשמים הם לא הגבול

אף אחד לא נולדה עם כישורים לניהול עסק נכון
אלו כישורים שאפשר לרכוש ותמיד אפשר לשפר
דברים נכונים מאד אבל אני קצת מסייגת-
מכירה לא מעט נשים (בעיקר נשים אבל קיים גם אצל גברים) שפשוט לא התאים להם לעבוד עצמאית, ניסו ולא ראו כי טוב (ולא מחוסר בעבודה אלא מחוסר התאמה לסגנון ההתנהלות)
אם זו חוסר מוטיבציה, אם זה הרצון לראש שקט, אם זו הנוחות במשכורת המתקתקת כל חודש גם אם היא לא גבוהה במיוחד, אם אלו תנאי החיים והמשפחה, אם זה אופי מסויים ועוד...

לא חושבת שכל אחת צריכה לשאוף לשם, מי שרוצה וחושבת שזה מתאים לה, שהיא יכולה לעמוד בזה- אדרבה, יש לזה מעלות רבות ע"פ עבודה כשכירה

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
לא חושבת שכל אחת צריכה לשאוף לשם, מי שרוצה וחושבת שזה מתאים לה, שהיא יכולה לעמוד בזה- אדרבה, יש לזה מעלות רבות ע"פ עבודה כשכירה
אני ממש מזדהה עם הדברים!
זה גם תלוי בתקופות בחיים...
יש זמנים שעדיף תקתוק ושקט נפשי ולהתרכז בבית
ויש זמנים שזה יכול לעזור החופשיות בשעות העבודה והגמישות...למרות שזה תופס את הראש מהבוקר עד הלילה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה