דרוש מידע למעוניינים: ערך חדש ב"המכלול" על סדרת "אשא עיני" של ליבי קליין

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
מבוגרים מבחינת גיל וגם בוגרים נפשית, כי הספרים מציגים דילמות מהותיות מאד בחיי משפחה הקשורים לרוחניות והפתרונות שלהם עשויים להיות שנויים במחלוקת.

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
מבוגרים מבחינת גיל וגם בוגרים נפשית, כי הספרים מציגים דילמות מהותיות מאד בחיי משפחה הקשורים לרוחניות והפתרונות שלהם עשויים להיות שנויים במחלוקת.
לדוגמא זה שהיא תמיד מצדיקה את אלה שנושרים ותמיד דווקא אלה המחמירים הם הרשעים (יואל ועוד)

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
לדוגמא זה שהיא תמיד מצדיקה את אלה שנושרים ותמיד דווקא אלה המחמירים הם הרשעים (יואל ועוד)
מסכימה לגמרי!!
משום מה (?) יואל שהוא היחיד הת"ח שם בסיפור והמחמיר היחיד והליטאי היחיד שם הוא זה שלא בסדר ומתעלל במשפחתו בשם התורה וכל החסידים העובדים ושלא נדבר על הנושרים והבעייתים באמת הם אלו שצריך להבין אותם
מאד מאד הפריע לי...
וזה שהסופרת פעם כתבה שיש עוד ת"ח בסיפור- הם מאד מאד שוליים, לדוג' ראש הכולל וכו' שהם ממש לא דמויות מרכזיות בסיפור.
כמובן שעדיין אני נהנית ונתרמת מאד מהספרים המצוינים של הסופרת, הנקודה הזו ספציפית צרמה לי מאד.

S.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מסכימה לגמרי!!
משום מה (?) יואל שהוא היחיד הת"ח שם בסיפור והמחמיר היחיד והליטאי היחיד שם הוא זה שלא בסדר ומתעלל במשפחתו בשם התורה וכל החסידים העובדים ושלא נדבר על הנושרים והבעייתים באמת הם אלו שצריך להבין אותם
מאד מאד הפריע לי...
וזה שהסופרת פעם כתבה שיש עוד ת"ח בסיפור- הם מאד מאד שוליים, לדוג' ראש הכולל וכו' שהם ממש לא דמויות מרכזיות בסיפור.
כמובן שעדיין אני נהנית ונתרמת מאד מהספרים המצוינים של הסופרת, הנקודה הזו ספציפית צרמה לי מאד.
אגב יואל הוא גם חסיד...
והדרך שלו- זאת לא הדרך שהתורה רוצה!
ונכון, הדמויות שהם באמת ת"ח כדרך התורה- הם דמויות שוליות כי אין משהו מיוחד בהן. ההדגש על יואל זה שהדרך שלו איננה נכונה= מה שהופך אותו לדמות רצינית בסיפור.

S.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
יכול להיות.
אבל מן הראוי היה שהדמות שתהיה מוצגת כדמות שלא עושה את רצון השם זה הדמות של הנושר ולא הדמות המחמיר
היא כן מציירת את הדמות הנושרת כאחת שלא עושה את רצון ה', רק הכניסה רגש של הבנה. היא לא אמרה שטוב להם שם וכו'...

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
היא כן מציירת את הדמות הנושרת כאחת שלא עושה את רצון ה', רק הכניסה רגש של הבנה. היא לא אמרה שטוב להם שם וכו'...
כאחד שמכיר מקרוב את תופעת הנשירה. סיפורים שמוצגים ככה יכולים לגרום לנושר לחשוב שאם הוא עבר קושי או שההורים שלו לא מבינים אותו ומכבידים עליו יש לו הצדקה לנשור

S.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
כאחד שמכיר מקרוב את תופעת הנשירה. סיפורים שמוצגים ככה יכולים לגרום לנושר לחשוב שאם הוא עבר קושי או שההורים שלו לא מבינים אותו ומכבידים עליו יש לו הצדקה לנשור
הצדקה? אולי-
אבל היא מדגישה כמה שהוא סובל מזה. כמה ששולם מתחנן לארי שלא יעשה את זה, שזה רעעע!
לדעתי זה הרבה יותר מראה לנושר שאולי יש לך אלף סיבות לעזוב, אבל הכמעט יחיד שמפסיד מזה זה הוא עצמו. ולדעתי זה הרבה יותר יכול להרחיק נשירה מאשר לתאר את זה כ-
יכול להיות.
אבל מן הראוי היה שהדמות שתהיה מוצגת כדמות שלא עושה את רצון השם זה הדמות של הנושר ולא הדמות של המחמיר

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
והדרך שלו- זאת לא הדרך שהתורה רוצה!
ונכון, הדמויות שהם באמת ת"ח כדרך התורה- הם דמויות שוליות כי אין משהו מיוחד בהן. ההדגש על יואל זה שהדרך שלו איננה נכונה= מה שהופך אותו לדמות רצינית בסיפור.
נכון מאד שאיך שהוא מתנהג זה הפוך מדרך התורה, אין ספק
אבל לא להצליח לשייך שום דמות מרכזית= סבא שכטר או מישהו דומה כת"ח והיחיד בסיפור שהוא ת"ח מתנהג לא בדרך שה' רוצה מצטייר רע מאד בספר, כאילו א"א ששום דמות מרכזית שיש בה משהו מיוחד תהיה גם ת"ח ותתנהג בדרך המצופה והיחיד שהוא כן יש לו בעיה בנושא, וכל האנשים שמצטיירים כטובים מאד לא מוזכר שהם גם מחמירים בהלכה או גם ת"ח- למרות שלמה לא בעצם? .

• תודה
Reactions: S.

S.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
נכון מאד שאיך שהוא מתנהג זה הפוך מדרך התורה, אין ספק
אבל לא להצליח לשייך שום דמות מרכזית= סבא שכטר או מישהו דומה כת"ח והיחיד בסיפור שהוא ת"ח מתנהג לא בדרך שה' רוצה מצטייר רע מאד בספר, כאילו א"א ששום דמות מרכזית שיש בה משהו מיוחד תהיה גם ת"ח ותתנהג בדרך המצופה והיחיד שהוא כן יש לו בעיה בנושא, וכל האנשים שמצטיירים כטובים מאד לא מוזכר שהם גם מחמירים בהלכה או גם ת"ח- למרות שלמה לא בעצם? .
אני חושבת שהיא כן הכניסה מורי הוראה (הרב של לייבי והחתן שלו) והתורה מוערכת בספרים שלה מאד.
לדעתי זאת מעלה שאין דמות ראשית שהיא רב ת"ח, כי אם היא הייתה ראשית- זה אומר שמספרים קטעים מהחיים שלה, הרבה יותר מתאים בעיניי להשאיר את החיים של גדו"י בצד ובספרים להכניס אותם "מהצד" כמורי הוראה.
ואם תגידי לא ביקשתי גדו"י, אלא שיהיו עמלי תורה, מוקירי תורה - את זה בהחלט יש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה