מידע שימושי למה פונטים בעברית כ"כ יקרים

element

משתמש מקצוען
כעורכת וידאו, רציתי לרכוש 3 פונטים חדשניים בעברית,
בדר"כ הפונטים החינמיים הם מיושנים ולא רלוונטים לעבודות היום.
רוב הפונטים הרלוונטים הסדר הגודל שלהם במחיר הוא כ-350 שח למשקל (1400 לפונט מלא),
זאת אומרת אם אני לוקחת סה"כ 3 פונטים בארבעת המשקלים, יוצא לי מעל 4,000 ש"ח
מי מהמומחים כאן יסביר לי את ההצדקה למחיר כזה.
הרי המוצר נמצא וכל מי רוצה קונה אותו, זה לא שיצרו פונט עבורי,
כשאני מבקשת הדמיה או סרט מבעל מקצוע והוא לוקח לי מחיר כזה זה מובן -
אבל אם הוא היה עובד חד פעמי על עבודה, גם אפילו אם היא לוקחת לו חודש, ואז הוא מוכר את אותה עבודה לאינספור אנשים, מה ההגיון לגבות מכל אחד סכום כזה, כמה הוא רוצה להרוויח על עיצוב פונט בודד, 400,000 ש"ח? איפה אני מפספסת משהו?
במחילה מכל המעצבים נשמע לי חזירות ואפילו ניצול לדרוש אלפי שקלים על 2 פונטים.
ועוד נקודה, באנגלית יש אינספור, ממש אינספור פונטים מודרניים ועיצוביים בחינם או בסכומים סמליים (עכשיו בבלאק פריידי ניתן למצוא במחיר של דולר אחד..) האם מגיע לנו עונש שנולדנו ישראלים ושפת העבודה שלנו היא בעברית?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רוב הפונטים הרלוונטים הסדר הגודל שלהם במחיר הוא כ-350 שח למשקל (1400 לפונט מלא),
מי מהמומחים כאן יסביר לי את הצדקה למחיר כזה.
אבל אם הוא היה עובד חד פעמי על עבודה גם אפילו אם היא לוקחת לו חודש ואז הוא מוכר את אותה עבודה לאינספור אנשים מה ההגיון לגבות מכל אחד סכום כזה, כמה הוא רוצה להרוויח על עיצוב פונט בודד, 400,000 ש"ח? איפה אני מפספסת משהו?
ועוד נקודה, באנגלית יש אינספור, ממש אינספור פונטים מודרניים ועיצוביים בחינם או בסכומים סמליים (עכשיו בבלאק פריידי ניתן למצוא במחיר של דולר אחד..) האם מגיע לנו עונש שנולדנו ישראלים ושפת העבודה שלנו היא בעברית?
דבר ראשון יש לפעמים מבצעים וקבוצות והמחירים קצת פחות מזה.
אבל זה ממש מצחיק מה שאתם כותבים, אדם זכותו להרוויח - גם מליון דולר לפונט, שוק בנוי על ביקוש והצע - זה לא מפעל חסד, כל אחד רוצה ומנסה למקסם רווחים.
וזה בלי להיכנס לנתונים שכל בעל מקצוע יודע שגם מה שנראה פשוט זה לפעמים חודשים של עבודה, וגם יש הוצאות ניהול פירסום ושיווק ולא כל יום יש קונים, וחייבים כל הזמן להתחדש.
אם זה היה כ"כ קל או כ"כ כדאי - בטוחני שהיו לו עשרות מתחרים בשוק ברמות שונות

element

משתמש מקצוען
דבר ראשון יש לפעמים מבצעים וקבוצות והמחירים קצת פחות מזה.
אבל זה ממש מצחיק מה שאתם כותבים, אדם זכותו להרוויח - גם מליון דולר לפונט, שוק בנוי על ביקוש והצע - זה לא מפעל חסד, כל אחד רוצה ומנסה למקסם רווחים.
וזה בלי להיכנס לנתונים שכל בעל מקצוע יודע שגם מה שנראה פשוט זה לפעמים חודשים של עבודה, וגם יש הוצאות ניהול פירסום ושיווק ולא כל יום יש קונים, וחייבים כל הזמן להתחדש.
אם זה היה כ"כ קל או כ"כ כדאי - בטוחני שהיו לו עשרות מתחרים בשוק ברמות שונות

עדיין לא ענית על השאלה שלי. האם ולמה יש הצדקה למחיר הזה,
גם לחלב יש ביקוש ועדיין לא גובים עליו אלפי שקלים.
לא לכל שאלה על מחיר התשובה האוטומטית חייבת להיות 'כי יש ביקוש'
ואגב, כשאני קוראת צירופי מילים של ''ביקוש והצע'' ו''מקסום רווחים'' זה ישר מעלה בי אסוציאציה של ניצול, ואני ממש לא מבינה מה כ"כ מצחיק בזה

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מי מהמומחים כאן יסביר לי את ההצדקה למחיר כזה.
אבל אם הוא היה עובד חד פעמי על עבודה, גם אפילו אם היא לוקחת לו חודש, ואז הוא מוכר את אותה עבודה לאינספור אנשים, מה ההגיון לגבות מכל אחד סכום כזה, כמה הוא רוצה להרוויח על עיצוב פונט בודד, 400,000 ש"ח? איפה אני מפספסת משהו?
לא אכנס לעניין של כמה כל אחד רוצה להרוויח
למעשה
אפשר לקנות חבילות של פונטים והמחיר יוצא משתלם אם קונים 150-600 משקלים

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עדיין לא ענית על השאלה שלי. האם ולמה יש הצדקה למחיר הזה,
גם לחלב יש ביקוש ועדיין לא גובים עליו אלפי שקלים.
לא לכל שאלה על מחיר התשובה האוטומטית חייבת להיות 'כי יש ביקוש'
ואגב, כשאני קוראת צירופי מילים של ''ביקוש והצע'' ו''מקסום רווחים'' זה ישר מעלה בי אסוציאציה של ניצול, ואני ממש לא מבינה מה כ"כ מצחיק בזה
לחלב יש פיקוח
ושאר המוצרים יש להם מתחרים,
ונשאלת השאלה: אם זו עבודה כ"כ פשוטה למה אין לזה מתחרים.
כנראה:
או שהעבודה מאוד קשה ודורשת מומחיות
או שלעומת ההשקעה הרווחים לא כמו שאתה חושב

אבל כאמור זה רק תאורתית על עצם ה"זעקה", אבל מעשית מי שקונה הרבה יוצא לו מחיר שפוי.
ה"ניצול" הוא בלקוחות מזדמנים שצריכים משקלים בודדים

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כמו שכתבו קודמיי - יש הרבה מבצעים בשוק. אפשר להתעניין בפונטייפ, אפשר להתעניין בפונטביט. לא חסר. ולא חייבים ללכת דווקא למעצבי הבוטיק שכל פונט שלהם עולה (ושווה) זהב...

אבל בגדול - יש פה אדם שהשקיע את הנשמה שלו ביצירת פונט שילווה אותנו (אם הוא מוצלח) במשך שנים רבות. אני חושב שכמו שמובן שעל יצירת אומנות יכולים לקחת אלפי ואף מאות אלפי (ויש יאמרו מיליוני...) שקלים, כך הוא הדין על כל יצירה שהושקעו בה מחשבה ומאמצים רבים. זו לא איזו עבודת גרפיקה חד פעמית שעם כל הכבוד - ההשקעה עליה היא מספר שעות לכל היותר. זו עבודה שמושקעים עליה חודשים רבים ויותר, וחברה שמכבדת את עצמה, מלווה את הפונט ומוציאה לו שדרוגים חינמיים, ותומכת בלקוח כשיש בעיות התאמה וכו'.

ובכלל לא נכנסתי עדיין לפן הידוע של גזל הפונטים על ידי רבים רבים מהמעצבים ומהמעצבים המתחילים ומאלה שחושבים שהם מעצבים... גזל, שאם לא היה מתרחש, אולי היה מוריד את מחירי הפונטים משמעותית. כי על כל אחד שקונה - יש הרבה שלא קונים ומפסידים את מעצב האות.

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בפונטביט יש חבילות של 500/600 משקלים במחיר של כ- 2,600 ש"ח
תבדקי ותצטרפי לקבוצות רכישה זה יוצא בערת 4או 5 שקל למשקל

element

משתמש מקצוען
ושאר המוצרים יש להם מתחרים, ונשאלת השאלה: אם זו עבודה כ"כ פשוטה למה אין מתחרים.
כנראה:

צר לי אבל תשובה לא ברורה בכלל,
לא כל אחת יכול או יודע להיות מעצב פונטים נו ו..? זו סיבה לגבות סכומים של אלפי שקלים ממי שלא יודע?
גם לא כל אחד יודע מתמטיקה למשל ועדיין לא ראיתי שמורים למתמטיקה מנצלים את זה

קונפיטי פרסום

משתמש רשום
צר לי אבל תשובה לא ברורה בכלל,
לא כל אחת יכול או יודע להיות מעצב פונטים נו ו..? זו סיבה לגבות סכומים של אלפי שקלים ממי שלא יודע?
אנשים היום עובדים כדי להרוויח כסף, וכמה שיותר
לא כדי לקבל מדליית הגינות והתחשבות בזולת

אם הייתה לך אפשרות לבקש (ולקבל)
על עבודה שעשית פי 10 משוויה האמיתי, (כי נניח היו רק כמה גרפיקאים בודדים בשוק, וביקוש אדיר)
האם גם אז היו עולות לך מחשבות שאין זה הוגן לנצל את הציבור בגלל שיש מחסור בגרפיקאים בשוק?

P100PLUS

עיצוב גרפי ובניית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L

קונפיטי פרסום

משתמש רשום

מורה למתמטיקה יש אחד על כל 40 ילדים
ולפעמים אפילו יותר, כי הוא מסתובב בכמה כיתות וכו'

וחוץ מזה, בניגוד גמור לפונטים
רוב הציבור נאלץ בצעירותו ללמוד מתמטיקה בכפייה, לא ראיתי אנשים מבוגרים שמחפשים בנרות מישהו שיואיל לשבת וללמוד איתם פתרון משוואה אלגברית להנאתם...

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
אפשר לומר באופן מוחלט, ש"אין שוק" לפונטים בודדים בעברית,
המגמבה היא רקבחבילות,

אלו הרוצים בודד, תקועים

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש הרבה מאוד חברות של פונטים מעולים במחיר הרבה יותר זול ונח
אבל מי שמחפש רק את המותגים - אז זה עולה יותר

כמו שכל מותג עולה יותר
(איך את לא זועקת מרה על בגד לשבת שעולה 1200 ש''ח?)

אשכרה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הפונטים שעולים יקר המטרה שלהם שהם לא יחפרו בשוק
שמי שקונה אותם יהיו לו מודעות/ עיצובים מקצועיים יותר
לאומת הפונטים הזולים שבאים בחבילות גדולות -- חפירות ארכאולוגיות יש איתם!

יהודית מביתר

משתמש פעיל
יש הרבה מאוד חברות של פונטים מעולים במחיר הרבה יותר זול ונח
אבל מי שמחפש רק את המותגים - אז זה עולה יותר

כמו שכל מותג עולה יותר
(איך את לא זועקת מרה על בגד לשבת שעולה 1200 ש''ח?)
הצלחת להכניס את החיסכון גם לפונטים.
זה בכל חלקי החיים שלך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה