התייעצות למה המחירים לדירה בירושלים בר"ה כ"כ יקר

מצב
הנושא נעול.

. net

משתמש צעיר
כמה שאתם צודקים עצוב לנו...
מה שמעניין שנניח אתם עוברים לבית שמש ומשלמים פחות על שכירות האם ההפסד מהשכירות בחגים לא משלים כבר את הפער?

קרובי משפחתי משכירים בויז'ניץ בב''ב דירות גדולות במחיר מגוחך!
ובאים לשכור במחיר מופקע דירות מינימליות.
למה ויז'ניץ וכדומה משלמים זול והבעלזערים העשירים מתרוששים?
למה אין לפחות מחירים דומים בין עיר לעיר?
למה בחסידיות שנמצאות בב''ב המשפחות מגיעות בהמוניהם ולבעלזערים לדוג' טוענים שזה נטו פינוק להיות אצל הרבי בחגים?
יכול להיות אני לא בטוחה

אבל שבגלל שבויזניץ נותנים למשפחות לישון בסמינר או בבית ספר או בתלמוד תורה ,אני לא יודעת איפה ,אז יש לאנשים אפשרות לשהות בבני ברק ולא לשלם מחר מופרז ,אולי הם לוקחים על זה מחיר סמלי לא יודעת
יכול להיות שזה משפיע -אני לא בטוחה

מה שנראה לי מאוד משפיע זה שב''ב יש בעיקר רק את ויזניץ שמגיעים - בתור חסידות גדולה ולא נראה לי שמתפרסים בכל ב''ב ,ובירשלים יש הרבה שמגיעים ויש יותר ביקוש -כנראה אני לא בטוחה

תכל'ס אתם אלו שמעלים את המחירים ,ברגע שאנשים משלמים לוקחים כזה סכום ,אם אף אחד לא ישלם לא יקחו כזה סכום .

תקנות יכול לעבוד בדבר הזה ,אבל נראה לי שיגיע ממכם ,תעשו תקנות ,ושלא יהיה איזה עשירים שכן ישלמו .

אם לא תסכימו לשלם ,אז לא ידרשו מחיר מופרז

אולי אפילו יתנו כמו כל השנה במרכז הארץ ,בתןור חסד -זה אני בספק עם יכול לקרות כי יש עוד חסידיות בירושלים שמגיעים לראש השנה

אבל אם בעל דירה ידע שהוא יכול להרויח רק סכום x ,יתכן וידרוש כך ,יתכן גם שלא יהיה שווה לו לסוע במיוחד או להצטופף עם ההורים

נערך לאחרונה ב:

מקסיקני

משתמש פעיל
שימו לב שיש הרבה זוגות שיוצאים מהבית והולכים להורים או לדירה יותר קטנה
והכל כדי לכסות במקצת את הוצאות השכירות של כל השנה.
זה לא שהם בכל מקרה יוצאים, אז אולי שייתנו את הדירה בחינם...

קאלישית

משתמש פעיל
יכול להיות אני לא בטוחה

אבל שבגלל שבויזניץ נותנים למשפחות לישון בסמינר או בבית ספר או בתלמוד תורה ,אני לא יודעת איפה ,אז יש לאנשים אפשרות לשהות בבני ברק ולא לשלם מחר מופרז ,אולי הם לוקחים על זה מחיר סמלי לא יודעת

תכל'ס אתם אלו שמעלים את המחירים ,ברגע שאנשים משלמים לוקחים כזה סכום ,אם אף אחד לא ישלם לא יקחו כזה סכום .

תקנות יכול לעבוד בדבר הזה ,אבל נראה לי שיגיע ממכם ,תעשו תקנות ,ושלא יהיה איזה עשירים שכן ישלמו .

אם לא תסכימו לשלם ,אז לא ידרשו מחיר מופרז

אולי אפילו יתנו כמו כל השנה במרכז הארץ ,בתןור חסד -זה אני בספק עם יכול לקרות כי יש עוד חסידיות בירושלים שמגיעים לראש השנה

אבל אם בעל דירה ידע שהוא יכול להרויח רק סכום x ,יתכן וידרוש כך ,יתכן גם שלא יהיה שווה לו לסוע במיוחד או להצטופף עם ההורים
לא התכוונתי לסמינר וכו' התכוונתי שישנים בבתים גדולים ומשלמים פרוטות.
למי שדואג שלא נתפנק אני באמת נשארת כל החגים כולל שבתות יפות בעיר מגורי והולכת לבית הורי .
החלום של בעלי כש''נתעשר'' לנסוע משפחתי לחגים.
אבל, מה תעשה אישה צעירה שכל משפחתה נוסעים תשאר בחג בבית ותחגוג בגפה? (איזה פינוקק)

לורנס

משתמש מקצוען
בלת"ק,
שאלה מוזרה קצת אם מדובר בשואל חרדי, (למה ירושלים יקרה כל השנה, אתם כן מבינים?)
הרי כמה מהחסידויות הגדולות נמצאות בירושלים,
חסידויות שיש שם אלפי חסידים ברחבי הארץ והעולם וכמעט אף אחד לא מתכוון לוותר על ר"ה אצל הרבי,
בדיוק כמו שאתם רוצים להגיע, עוד אלפי!!! בלי הגזמה, אלפי אנשים מגיעים.
והשנה יותר יקר בגלל שלושה ימים.

. net

משתמש צעיר
אבל, מה תעשה אישה צעירה שכל משפחתה נוסעים תשאר בחג בבית ותחגוג בגפה? (איזה פינוקק)
זה מה שעניתי לך שיתכן שבגלל שהם נותנים את האפשרות זה לא מעלה את המחירים כמו בי-ם כי הרבה משפחות -אני לא בטוחה שזה נכון ,אבל נראה לי שכך היה לפחות לפני כמה שנים, ישנים באחד המוסדות שלהם .

אבל גם הסברתי לך שזה לא נראה לי כ''כ רק בגלל זה נראה לי בירושלים יש יותר ביקוש

בב''ב באזור רחוק מויזניץ נגיד בר' עקיבא לא בטוח שיש בכלל ביקוש להשכיר דירה ביוקר
ברגע שאפשר לדרוש המחירים עולים -אם אנשים משלמים המחירים ירדו

אם תעשו שביתה שבכל מקרה לא משלמים מחירים מופקעים וגם עשירים לא ישלמו ,זה יתכן וזה ישפיע

כי אנשים דורשים כמה שם יכולים לקבל וכמה שזה מקובל

וגם אנשים אוהבים לעשות חסד -ואת רואה שיש מקומות שאנשים שבמילא נוסעים נותנים את הדירה לשבת אפילו יתכן בחינם

נערך לאחרונה ב:

. net

משתמש צעיר
לא התכוונתי לסמינר וכו' התכוונתי שישנים בבתים גדולים ומשלמים פרוטות.
למי שדואג שלא נתפנק אני באמת נשארת כל החגים כולל שבתות יפות בעיר מגורי והולכת לבית הורי .
החלום של בעלי כש''נתעשר'' לנסוע משפחתי לחגים.
כשתתעשרו למה שלא תקנו דירה בירושלים ?

למה לבזבז כסף רק על שכירות מופרזת בחגים ?

יוא"ב ארז

משתמש צעיר
מאד פשוט כמו שבמירון הדירות והצימרים לל"ג בעומר במחירים מופקעים
ובצפון בבין הזמנים המחירים הזויים (אמנם השנה לא אבל באופן כללי)
ובדירות נופש בחודשי החופש המחירים גבוהים יותר
וכן הלאה כל אחד והביקוש שלו
כך גם בירושלים בחודשי החגים יש ביקוש אין היצע גדול אז יש עליית מחירים כל עוד ימשיך הביקוש ימשיכו המחירים הגבוהים...
(אגב כמעט בכל דבר שיש לו ביקוש זה ככה)

מרכז מידע

משתמש פעיל
אסור לשכוח שבחגי תשרי,
מגיעים לירושלים הרבה מאוד!!!!!
מכל רחבי העולם ורובם משתכנים באיזורים המדוברים,
וב״ה יש להם אפשרות לשלם,
מה שמעלה את המחיר בכל השוק,
{למה להשכיר בחצי מחיר לישראלי???}

קאלישית

משתמש פעיל
כשתתעשרו למה שלא תקנו דירה בירושלים ?

למה לבזבז כסף רק על שכירות מופרזת בחגים ?
רעיון לא רע
מזכיר לי שהאדמו''ר שאל את בעלי (אחרי החתונה) איפה אתה רוצה לגור/לקנות דירה?
אז בעלי ענה שברור שבירושלים ליד הרבי.
שאל הרבי איך יהיה לך כסף?
בעלי ענה שהאישה עובדת (עשתה אז אלפיים ש''ח)
במשפחה לא נרגעו ממנו הרבה זמן אח''כ...

ST!

משתמש פעיל
הרעיון לתקנות במחירים הוא רעיון אדיר
אבל כדאי שנתחיל בתקנות להפקעת מחירי השכירות במשך כל השנה ואז נתקדם הלאה,....
אולי להתחיל עם תקנות על מחירי הקנייה והמשכנתא? הסיבוב מתחי שם ולא בשכירות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הגיע הזמן לתקנות במחירי הדירות גם בירושלים בחגים!

המגיעים לירושלים רק יפסידו מתקנות כאלו.

כי אם הסכום לא יהיה מספיק 'שווה', זוגות ירושלמים לא ישתגעו לנטוש את ביתם ולהצטופף אצל הוריהם שלושה ימי חג.
הם יישארו בבית, ויהיו פחות דירות להשכרה. (וממילא יהיה מאבק צפוף יותר על הדירות שכן יושכרו, כי מספרן יתמעט מאוד).

קאלישית

משתמש פעיל
המגיעים לירושלים רק יפסידו מתקנות כאלו.

כי אם הסכום לא יהיה מספיק 'שווה', זוגות ירושלמים לא ישתגעו לנטוש את ביתם ולהצטופף אצל הוריהם שלושה ימי חג.
הם יישארו בבית, ויהיו פחות דירות להשכרה. (וממילא יהיה מאבק צפוף יותר על הדירות שכן יושכרו, כי מספרן יתמעט מאוד).
אם יקחו 4 במקום 6 לא ילכו להורים?
קשה לי להאמין.

• תודה
Reactions: ST!
על ירושלים לשאול למה המחיר כ"כ יקר.
אם יש מקום יקר אז צריך להיות בירושלים עיר הקודש.
למה עולה כ"כ יקר לקנות דירה בירושלים.
אוי כמה קשה לוותר על האוירה והתפילות בירושלים בר"ה.
למה באומן כ"כ יקר?
למה ב"ב כ"כ יקר?
למה בגבעת זאב יותר יקר מירושלים בר"ה אף שיש שם רק את קרלין?
למה בוילמסבורג, מונרו, פאפא ועוד כ"כ יקר.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
כמה שאתם צודקים עצוב לנו...
מה שמעניין שנניח אתם עוברים לבית שמש ומשלמים פחות על שכירות האם ההפסד מהשכירות בחגים לא משלים כבר את הפער?
קרובי משפחתי משכירים בויז'ניץ בב''ב דירות גדולות במחיר מגוחך!
ובאים לשכור במחיר מופקע דירות מינימליות.
למה ויז'ניץ וכדומה משלמים זול והבעלזערים העשירים מתרוששים?
למה אין לפחות מחירים דומים בין עיר לעיר?
למה בחסידיות שנמצאות בב''ב המשפחות מגיעות בהמוניהם ולבעלזערים לדוג' טוענים שזה נטו פינוק להיות אצל הרבי בחגים?
כי בירושלים יש:
גור.
בעלז.
כותל המערבי.
חוצניקים.

בני ברק יש:
ויזניץ'.
חום גהינום.

כל השאר זה התוצאות בהיצע וביקוש.

קאצנעלנבויגן

משתמש רשום
להסביר קצת את המחירים המופקעים באזור בעלזא, בכל ר"ה באים מחו"ל בסביבות 1500 איש והרבה באים עם הילדים, והחוצניקים יש להם מושגים אחרים בכסף, וגם הם יותר מפונקים והם לא יקחו דירות יותר רחוק, אז כולם צריכים דירות בכמה הרחובות סמוך לבעלזא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה