סיפור למה באת

+shira

משתמש סופר מקצוען
"למה באת?"

למה באה? למה לא חיבקה אותה כשיכלה. למה לא החזיקה בה חזק כשעוד היה אפשר. למה לא הסתכלה לה בעיניים ואמרה את כל המילים הנכונות, אלו שהיו מצילות אותה.

רחל שתקה.

מאחוריהן האנשים נעו בבהילות חרישית, משלימים הכנות למסע אסור ונכסף. והיא ראתה סביבה רק נורות אדומות. את לא שייכת לכאן, הן אמרו לה. לכי הביתה לכי הביתה לכי הביתה עכשיו לכי - - -

"באתי לראות אותך", אמרה רחל לבסוף. המילים יצאו מפיה בעמל, והשעה גרמה להן להישמע חלולות.

משהו מהזיק הישן, המלגלג, הבזיק בעיניה של מניה. היא החוותה קידה תיאטרלית וקולה נטף סרקזם כשהפטירה "ובכן? האם נושא המראה חן בעינייך, חברה?"

רחל שתקה שוב. והמאמץ שהיה כרוך בכך הלבין את שפתיה.

"לא היית צריכה לבוא", זעפה מניה. "כל מה שיש לנו לומר כבר אמרנו מזמן. ואם קיווית לעורר בי ספקות – טעית."

האם היא קיוותה? לא ממש. לא באמת. מניה היא מניה. ועוד לפני שנעלה מאה דלתות פלדה ביניהן, לא הייתה מניה מן הקלות להשתכנע, ומעולם לא מיהרה לנטוש רעיונות שהלהיבו אותה. בטח לא בגלל כמה מילים ריקות של חברה ישנה. נוטפות עליה כמו רסיסי מים על יער בוער.

למניה הייתה אש. היא מעולם לא נזקקה למורי דרך או לפנסים שיכוונו אותה. היה לה אור משלה, והיא הדליקה אותו בלהט.

היו שבזו לה. הם לעגו בקול לאש המוזרה הזו, חסרת השליטה. ומאחורי המילים שלהם נשמע הפחד. היו שניסו להכניס אותה לתלם, אבל מהר מאד הם עמדו על טעותם. אי אפשר לאלף אש.

והיא? רחל אף פעם לא נחשבה אמיצה במיוחד, אבל היא הייתה אמיצה מספיק בשביל לאהוב את מניה. ללכת אחרי האש שהבעירה. מוצאת לה שבילים חדשים. מאירה מקומות שאף אחד לא העז לגלות לפניה. מחממת לילות ריקים.

ואז - היא החליטה לשרוף הכל.

נורות האזהרה כבר צבעו החול מסביבן באדום ופעמונים לא הפסיקו לצלצל לרחל באוזניים. מה את עושה כאן, ילדה טובה שכמוך. לכי הביתה לכי הביתה לכי הביתה - - -

"רציתי לראות אותך", היא אמרה שוב, לאט.

לאוויר היה ריח של מלח, אולי זה הים.

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
את מתכוונת למאניה?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לא :)
כשהתחלתי לכתוב חשבתי על תקופה היסטורית מסוימת, וזה השם שייצא.
בגלל שהסיפור מעורפל, לדעתי כדאי לשנות את השם. בפרט שהשם השני הוא רחל.
אגב, אפשר קצת הסבר?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען

+shira

משתמש סופר מקצוען
בגלל שהסיפור מעורפל, לדעתי כדאי לשנות את השם. בפרט שהשם השני הוא רחל.
אגב, אפשר קצת הסבר?
התשובה הכנה היא שאני כותבת בד"כ בעיקר שירה. סוג של (מודרנית, פורעת חוק, בלי חרוזים) - אבל למרות שהצטרפתי רק היום, חודש של מעקב אחרי הפורום הספיק לי כדי להבין שאף אד לא קורא שירים:p
אז כתבתי פרוזה כמו שאני יודעת: מאמצע הסיפור, בלי עלילה מוגדרת, ועם שמות תמוהים...
אם אני משנה אני צריכה שם מוזר מספיק, הצעות?

+shira

משתמש סופר מקצוען
אני גם חשבתי וקראתי בגלל זה שוב. (אולי באמת כדאי להשתמש בשמות נורמליים גם לחריגים).

קשה לי להסביר. אני מבין שרצית להגיד שמניה התרגשה, מאהבת האמת.
המשפט עצמו לא נקרא לי טוב. לא מצליח להסביר.
האמת שרציתי להגיד שרחל התרגשה, או סתם נעצבה על ליבה. מניה די פאסיבית בקטע הזה, לא זוכה לרגשות משלה.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
התשובה הכנה היא שאני כותבת בד"כ בעיקר שירה. סוג של (מודרנית, פורעת חוק, בלי חרוזים) - אבל למרות שהצטרפתי רק היום, חודש של מעקב אחרי הפורום הספיק לי כדי להבין שאף אד לא קורא שירים:p
אז כתבתי פרוזה כמו שאני יודעת: מאמצע הסיפור, בלי עלילה מוגדרת, ועם שמות תמוהים...
אם אני משנה אני צריכה שם מוזר מספיק, הצעות?
זה לא נכון להגיד ש'אף אחד' לא קורא...

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מושלם. מרגישים את מה שנכתב בין המילים.

נראה לי יותר ספרותי ללא הפניה לגוף.
הם לעגו בקול לאש המוזרה הזו, חסרת השליטה. ומאחורי המילים שלהם נשמע הפחד. היו שניסו להכניס אותה לתלם, אבל מהר מאד הם עמדו על טעותם. אי אפשר לאלף אש.

והיא? רחל אף פעם לא נחשבה אמיצה במיוחד, אבל היא הייתה אמיצה מספיק בשביל לאהוב את מניה.
מסכימים?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

anotherית

משתמש סופר מקצוען
ברור ששירה מקבלת פחות לייקים, אבל זה לא שלא קוראים...
השיר הזה, הוא דווקא הוכחה לא רעה, לא?

+shira

משתמש סופר מקצוען
הלייקים פחות מטרידים אותי (תמיד אפשר פשוט לספר עוד בדיחת קורונה באא"ר:rolleyes:) - אבל אני כן רוצה תגובות, וביקורת. באתי ללמוד.

נערך לאחרונה ב:

+shira

משתמש סופר מקצוען
ברור ששירה מקבלת פחות לייקים, אבל זה לא שלא קוראים...
השיר הזה, הוא דווקא הוכחה לא רעה, לא?
הוכחה מצוינת.
אבל בכנות - על מה את מרגישה שקיבלת יותר משוב מקצועי שקידם את הכתיבה שלך - עליו או על זה?

+shira

משתמש סופר מקצוען
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...