עזרה למה אין לי מים חמים?

בונה אתרים

משתמש פעיל
אתמול גילתי להפתעתי שאין לי מים חמים,
חשבתי שזו היא בעיה במערכת הסולארית של הבניין,
אז הדלקתי את הבוילר,
וגם אז גיליתי שאין לי מים חמים,
אבל פה כבר הבנתי שזה לא סתם בעיה,
כי הרי אני שומע בבירור את הדוד מרתיח את המים
האופציה היחידה שיכולה להיות שיש לי ערבוב בצנרת של מים חמים עם מים קרים,

כעת נפשי בשאלתי,
איפה יכול להיות ערבוב של מים אם אין לי יונקרס???
לפרוגסטים החכמים הפתרונות.....

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אצלנו יש ידית מתחת לדוד (במרפסת) ידית אדומה ,
ובכל ערב שבת מסובבים אותו ממאונך ולמאוזן , כדי למנוע כניסת מים קרים חדשים לדוד ובכך להרתיח את המים
פעולה זו מפסיקה את הזרמת המים החמים לדירה

תבדקי אפ במקרה מישהו סובב שם את הידית ,

הידית אמורה להיות בכיוון הצינור

בונה אתרים

משתמש פעיל
אני מרגיש בהבדל
יוצא מים פושרים בניגוד לצד השני של הברז שיוצאים קרירים
אבל מש לא חמים

בונה אתרים

משתמש פעיל
אצלנו יש ידית מתחת לדוד (במרפסת) ידית אדומה ,
ובכל ערב שבת מסובבים אותו ממאונך ולמאוזן , כדי למנוע כניסת מים קרים חדשים לדוד ובכך להרתיח את המים
פעולה זו מפסיקה את הזרמת המים החמים לדירה

תבדקי אפ במקרה מישהו סובב שם את הידית ,

הידית אמורה להיות בכיוון הצינור
אבל יוצא מים מהצנרת של המים החמים
וגם אני שומע את הדוד מרתיח את המים

3524

משתמש סופר מקצוען
היה קיץ אביך והקולטים מלוכלכים מאבק שהתייבש והתקשה. אין ברירה אלא לטפס לגג ולשטוף את הקולטים.

בונה אתרים

משתמש פעיל
אולי יש יונקרס?
ושם מצב דוד מבוטל?
איפה יכול להיות ערבוב של מים אם אין לי יונקרס???

היה קיץ אביך והקולטים מלוכלכים מאבק שהתייבש והתקשה. אין ברירה אלא לטפס לגג ולשטוף את הקולטים.
אז הדלקתי את הבוילר,
וגם אז גיליתי שאין לי מים חמים,

אהרןאהרן

משתמש פעיל
יתכן שמותקן אצלך מערבל מים ביציאה מהדוד, שתפקידו להגביל את טמפרטורת המים המגיע לברזי הבית לטמפרטורה מסויימת על ידי ערבול מים קרים במי הדוד החמים על מנת למנוע כוויות, יש לבדוק את תקינות המערבל.

הנמצא

משתמש מקצוען
ברגע שאתה מחמם מים אצלך בדוד, ובצנרת שעוברת בין כל השכנים יש מים קרים יותר. אז החום מהדוד שלך עובר למים האלו, והדוד שלך מתקרר מהר או שמתחמם לאט.
מומלץ לסגור את הברז שמחבר בין הדוד לצנרת או להתקין התקן שעושה את זה אוטומטית
זה דבר שהרבה לא יודעים אבל בבניינים חדשים שיש מערכת סולארית משותפת זה אחד הבעיות הנפוצות

תילתן

משתמש סופר מקצוען
ברגע שאתה מחמם מים אצלך בדוד, ובצנרת שעוברת בין כל השכנים יש מים קרים יותר. אז החום מהדוד שלך עובר למים האלו, והדוד שלך מתקרר מהר או שמתחמם לאט.
מומלץ לסגור את הברז שמחבר בין הדוד לצנרת או להתקין התקן שעושה את זה אוטומטית
זה דבר שהרבה לא יודעים אבל בבניינים חדשים שיש מערכת סולארית משותפת זה אחד הבעיות הנפוצות
והקבלן אינסטלציה של הבנין החדש לא יודע על זה..?

הנמצא

משתמש מקצוען
אולי.
אם תרצו להשקיע לקראת החורף חפשו "פקחום" בגוגל.
זה מהאתר שם:

האם מדובר במערכת שעובדת בצורה טובה?​

איך עובד דוד שמש בבניין משותף והאם מדובר במערכת טובה? התשובה היא כן, מדובר במערכת טובה, אך במערכת יש גם ליקוי אחד שעשוי להפוך אותה לפחות טובה.

למעשה, במערכת המשותפת, שני החלקים פועלים יחד ואין הפרדה בניהם. כשחם והמים בתוך צינורות הספירלה חמים, אתם תקבלו מים חמים במכל.

הבעיה מתחילה כאשר אתם מחממים את המים באמצעות הדוד החשמלי. בתקופת הקיץ, אם חיממתם באמצעות הדוד החשמלי, הרי שבמערכת סגורה כמו זו, אתם מחממים את המים גם לשכנים במקום לעצמכם ותצרוכת החשמל עולה.

בחורף, בצינורות המשותפים יש מים קרים שנמצאים בתוך צינורות הספירלה והם מקררים את המכל החם שחיממתם באמצעות הדוד החשמלי. הדבר נובע מחוסר ההפרדה בין השנים ואתם חווים מקלחות פושרות דיי מהר ועל אף שחיממתם את המים מספיק זמן.

האם קיים פתרון למצב הבעייתי הזה?​

רוב החברות העוסקות בתחום של מערכות סולאריות, יודעות איך עובד דוד שמש בבניין משותף. רובן הציעו פתרונות חלופיים שאינם קשורים למערכת הקיימת והיו יקרים פי כמה.

חברת לפיד העוסקת בתחום של דודי שמש ומערכות סולאריות משותפות מצאה פתרון מהפכני שיודע לזהות על ידי חיישנים מתי המים במכל חמים וליצור שסתום חשמלי שלא מאפשר למים החמים לצאת או להיכנס.

לפתרון המהפכני של חברת לפיד קוראים פקחום והוא ללא ספק המערכת הפשוטה ביותר, אך גם החכמה ביותר. המערכת מתחברת ישירות למערכת המשותפת. ההתקנה שלה פשוטה ולכן, למי שיש חוש טכני, הוא יוכל לחבר את המערכת בעצמו.

כשיש לכם פקחום אתם יכולים לחמם את המים במשך שעה או זמן מוגדר אחר וכל עוד המים במכל חמים, הפקחום שומר שהם לא יצאו ותוכלו להשתמש בהם.

כאשר יש לכם פקחום ואין לכם מים חמים, אתם יכולים בוודאות לומר שיש לכם תקלה ולא מדובר במשהו אחר. כמו כן, הוא תורם לחיסכון בחשמל בכך שאתם לא צריכים להדליק את המים למשך שעות, הם פשוט נשמרים לכם עד הרגע שהם מתקררים.

לא משנה אם מדובר בחורף או בקיץ, חיישני הפקחום פועלים ומאפשרים לכם לקבל מים חמים. אם גם אתר מעוניינים להתקין את הפקחום, צרו קשר עמנו, הזמינו את הפקחום והתקינו בעצמכם או על ידי אנשי השירות שלנו. מובטחת לכם חווית חימום מים מעולה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
משהו שקרה אצל שתיים מבנותי (מתגוררות בביתר בשני רחובות שונים): לאחר שהפעילו את החימום החשמלי של הדוודים - לא היו מים חמים. בדקו ומצאו כי הצנרת מהדוד של כל אחת מהן הובילה למערכת המים של דירת השכנים!

אני וביתי

משתמש מקצוען
משהו שקרה אצל שתיים מבנותי (מתגוררות בביתר בשני רחובות שונים): לאחר שהפעילו את החימום החשמלי של הדוודים - לא היו מים חמים. בדקו ומצאו כי הצנרת מהדוד של כל אחת מהן הובילה למערכת המים של דירת השכנים!
אני ראיתי מקרה אחר שעליתי לבדוק אצל קרוב משפחה שהדליק בוילר שעות ולא היה מים חמים הצינור היה מחובר ישר מצינור העלייה לגג לירידה בלי להתחבר לדוד.

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לפעמים יש איזשהו מתג ליד הדוד שצריך להפעיל אותו.
זה מה שהיה במקרה שלי (ג"כ דירה חדשה)

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
אולי.
אם תרצו להשקיע לקראת החורף חפשו "פקחום" בגוגל.
זה מהאתר שם:

האם מדובר במערכת שעובדת בצורה טובה?​

איך עובד דוד שמש בבניין משותף והאם מדובר במערכת טובה? התשובה היא כן, מדובר במערכת טובה, אך במערכת יש גם ליקוי אחד שעשוי להפוך אותה לפחות טובה.

למעשה, במערכת המשותפת, שני החלקים פועלים יחד ואין הפרדה בניהם. כשחם והמים בתוך צינורות הספירלה חמים, אתם תקבלו מים חמים במכל.

הבעיה מתחילה כאשר אתם מחממים את המים באמצעות הדוד החשמלי. בתקופת הקיץ, אם חיממתם באמצעות הדוד החשמלי, הרי שבמערכת סגורה כמו זו, אתם מחממים את המים גם לשכנים במקום לעצמכם ותצרוכת החשמל עולה.

בחורף, בצינורות המשותפים יש מים קרים שנמצאים בתוך צינורות הספירלה והם מקררים את המכל החם שחיממתם באמצעות הדוד החשמלי. הדבר נובע מחוסר ההפרדה בין השנים ואתם חווים מקלחות פושרות דיי מהר ועל אף שחיממתם את המים מספיק זמן.

האם קיים פתרון למצב הבעייתי הזה?​

רוב החברות העוסקות בתחום של מערכות סולאריות, יודעות איך עובד דוד שמש בבניין משותף. רובן הציעו פתרונות חלופיים שאינם קשורים למערכת הקיימת והיו יקרים פי כמה.

חברת לפיד העוסקת בתחום של דודי שמש ומערכות סולאריות משותפות מצאה פתרון מהפכני שיודע לזהות על ידי חיישנים מתי המים במכל חמים וליצור שסתום חשמלי שלא מאפשר למים החמים לצאת או להיכנס.

לפתרון המהפכני של חברת לפיד קוראים פקחום והוא ללא ספק המערכת הפשוטה ביותר, אך גם החכמה ביותר. המערכת מתחברת ישירות למערכת המשותפת. ההתקנה שלה פשוטה ולכן, למי שיש חוש טכני, הוא יוכל לחבר את המערכת בעצמו.

כשיש לכם פקחום אתם יכולים לחמם את המים במשך שעה או זמן מוגדר אחר וכל עוד המים במכל חמים, הפקחום שומר שהם לא יצאו ותוכלו להשתמש בהם.

כאשר יש לכם פקחום ואין לכם מים חמים, אתם יכולים בוודאות לומר שיש לכם תקלה ולא מדובר במשהו אחר. כמו כן, הוא תורם לחיסכון בחשמל בכך שאתם לא צריכים להדליק את המים למשך שעות, הם פשוט נשמרים לכם עד הרגע שהם מתקררים.

לא משנה אם מדובר בחורף או בקיץ, חיישני הפקחום פועלים ומאפשרים לכם לקבל מים חמים. אם גם אתר מעוניינים להתקין את הפקחום, צרו קשר עמנו, הזמינו את הפקחום והתקינו בעצמכם או על ידי אנשי השירות שלנו. מובטחת לכם חווית חימום מים מעולה.
יש למישהו ניסיון עם פקחום?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה