לכל מחפשי "מצלמה ביתית הכי טובה ב1000 שקל".

צל99

משתמש פעיל
כתבתי את זה בהקשר נוסף פני כמה זמן אבל חשוב לי לחדד משהו.

ישנם הבדלים רבים מאוד בין מצלמות DSLR לבין קומפקטיות שרובם נעים סביב 3 נושאים-
-גודל חיישן.
-אפשרות הרכבת מערכת על בסיס גוף (עדשות ופלשים).
-אפשרות שליטה ידנית.

2 החסרונות העיקריים במערכת רפלקס הם מחיר ונוחות תפעול וגודל.

מי שרוצה לצלם על אוטומט באמת, ולהחזיק מצלמה קטנה מאוד- סבבה. יש הרבה מצלמות קטנות ונחמדות.

לגבי המחיר-
המחיר בשנים האחרונות צנח מאוד ומאידך יש שוק יד 2 גדול מאוד לדגמים בני 3-4.
מה המאפשר לקנות מערכת טובה מאוד במחירים מגוחכים.

כן- ניתן לקנות מצלמה+עדשה+פלאש בפחות מ1200.
זה יהיה גדול יותר, כבד יותר, ידרוש טיפה מחשבה וכו'.
התוצאות אחרות לגמרי.

אני אישית קניתי מצלמת רפלקס פילם לפני 13 שנה+-, המון לפני שחשבתי שזה יהיה תחום העבודה שלי.
במשך שנים צילמי על אוטומט, ובכלל לא נכנסתי לחישובים מסובכים, עדיין זה היה שווה את זה.

אז נכון, לטענת "מה אני אקנה יד 2 מצלמה בת 4" אין לי תשובה טובה.
גם ל"אבל היא לא באחריות ואם היא תהרס אני אפסיד" אני יכול רק לספר על האמינות הרבה של המצלמות כיום- אני לא לוקח אחריות.

מי שרוצה ניילונים וקרטונים ולישון בשקל, יקנה סבוניה חמודה שכתוב עליה SX או SD ויצלם על אוטומט.
מי רוצה באמת לקבל משהו אחר על אותם 1200 שקל ולפתוח אופציה לשדרוגים עתידיים (שלא תמיד זולים)- שיחשוב טוב מה כדאי לו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה