שיתוף - לביקורת לכבוד מר גדעון סער

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
אני מדמיין את סמוטריץ' עומד היום בכותל, מעליו אש ואבנים, מסביבו צעירים מפזזים נושאים דגלים, וכולו תחינה:
אנא ה' בחירות עכשיו, כולו יצאו שמאלנים קטנים, ורק אני עם איתמר שלא רציתי בכלל, נשארתי לבדי בימין.
אפשר את זה בקטע ספרותי?

רעש והמולה, אש בשמים וגפרית בארץ. המולת צעירים בני מיעוטים מנופפים בסכיניהם אל על, וקבוצת נערים מתגודדים על הגבעות הסמוכות, להשקיף להריע ולשיר.
לפתע מבלי משים, משתחל לו בצלאל מבין קבוצת הנערים, יורד את הגבעות ומפלס דרכו אל אבני הכותל המערבי, פותח את סגור ליבו ומפיל תחינה, מגלה את ציפיותיו ושאיפותיו, שתגלגל ההשגחה את מדינת ישראל הקדושה אל עבר בחירות נוספות. לקיים שוב את מצוות התורה, שום תשים עליך מלך.
חבירו, איתמר, ששהה לצידו, שאל אותו בפליאה, האכן אמת הדבר כי ברצונך בחירות נוספות?
הן הן, ענה בצלאל ובעיניו זיק של תקווה, הבט ימין וראה אין לי מכיר, כולם עברו לשמאל, זה המקום וזו השעה לצאת אל הציבור שלנו ולומר להם בקול ברור - הבו לנו את קולכם!

האם תפילתו התקבלה?
טרם נדע.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רעש והמולה, אש בשמים וגפרית בארץ. המולת צעירים בני מיעוטים מנופפים בסכיניהם אל על, וקבוצת נערים מתגודדים על הגבעות הסמוכות, להשקיף להריע ולשיר.
לפתע מבלי משים, משתחל לו בצלאל מבין קבוצת הנערים, יורד את הגבעות ומפלס דרכו אל אבני הכותל המערבי, פותח את סגור ליבו ומפיל תחינה, מגלה את ציפיותיו ושאיפותיו, שתגלגל ההשגחה את מדינת ישראל הקדושה אל עבר בחירות נוספות. לקיים שוב את מצוות התורה, שום תשים עליך מלך.
חבירו, איתמר, ששהה לצידו, שאל אותו בפליאה, האכן אמת הדבר כי ברצונך בחירות נוספות?
הן הן, ענה בצלאל ובעיניו זיק של תקווה, הבט ימין וראה אין לי מכיר, כולם עברו לשמאל, זה המקום וזו השעה לצאת אל הציבור שלנו ולומר להם בקול ברור - הבו לנו את קולכם!

האם תפילתו התקבלה?
טרם נדע.

@מ. י. פרצמן אני לא מבין למה המנהלת מבקשת דוקא ממני? כולם משתוללים כאן.
(חוסר משילות, כבר אמרנו?)
אבל בכל אופן תרומתי הצנועה

וליד האבנים
שראו הכל
מלכויות שבעה
גאולה קימעה
ובחירות ארבעה

כניצב במחזה
ספק מטאור ספק הוזה
עומד ביום איחוד
בשרו חידוד

מברך על הרעה
ומודה על הטובה
שלא קמה ממשלה יציבה

מבקש
אחישנה
למערכה החמישית
המלכות השלישית

וכל העם יאמר
מבורך
גאון הבחור
משייח גארח

נערך לאחרונה ב:

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
(חוסר משילות, כבר אמרנו?)
אבל בכל אופן תרומתי הצנועה

וליד האבנים
שראו הכל
מלכויות שבעה
גאולה קימעה
ובחירות ארבעה

כניצב במחזה
ספק מטאור ספק הוזה
עומד ביום איחוד
בשרו חידוד

מברך על הרעה
ומודה על הטובה
שלא קמה ממשלה יציבה

מבקש
אחישנה
למערכה החמישית
המלכות השלישית

וכל העם יאמר
מבורך
גאון הבחור
משייח גארח
וכשהתעופפו הטילים בשמים,
גלגלו כולם עיניים,
האם כל המהומות,
ומבצע שומר החומות,
הכל היה תפור,
מהאיש שמתבצר בבלפור,
שהחליט לעשות פינוי בינוי,
למנוע ממשלת 'גוש השינוי'.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בלי שום כוונה רעה! התיאור הססגוני באמת ובתמים עורר בי רצון לראות אותו כתוב ספרותית.
מה אגיד, הקטעים שהועלו נתנו לי חשק לחזור על התעלול שוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה