דרוש מידע לימודי יעוץ/טיפול. מאיפה מתחילים?

*השם שלי

משתמש חדש
מעוניינת ללמוד יעוץ ו/או טיפול. או מקצוע מהנגזרת הזו.
אחרי החלטה והבנה שהתחום מתאים לי ואחרי הוראה פרטית של רב גם לתואר. לא לקחת את זה לשם, תודה
מעונינת אך ורק בהצעות והסברים ללימודים רשמיים מוכרים ומוסדרים. עם תעודה מוכרת. (אני יודעת שהם ארוכים. כן, את זה אני מחפשת. )
מקצוע כ"כ רגיש, אחריות כ"כ גדולה- להרגיש שעשיתי את כל ההשתדלות להיות 100% (וזו אכן ההנחיה שקיבלתי)

הנתונים- ללא בגרויות, ללא תואר. (עם תעודת הוראה בכיר, ותעודת מקצוע בתחום לא רלוונטי)
נכונות ואפשרות להשקעה מרובה (זמן כסף ומאמץ. תהיה בעז"ה תמיכה ועזרה משפחתית לכל הנדרש)

לא יודעת מאיפה להתחיל...

מסלולי לימוד, אופציות התמחות, מקומות לימוד, משך זמן מלגות-אם יש והיכן...
מה נדרש בכל התמחות?

אשמח לכל מידע בנושא!
תודה רבה!

רחלה 123

משתמש מקצוען
יש פה המון אשכולות בנושא , תעשי חיפוש על לימודי טיפול , לימודי עוס וכ'

בגדול מקצועות הטיפול המוכרים מתחלקים בחלוקה גסה לשלושה
תרפיה בהבעה ויצירה - תואר שני
עוס תואר ראשון , עוס תואר שני קליני
פסיכולוגיה

כל מסלול הוא שונה , תואר שונה , מקום לימוד אחר. שכר שונה, והכי חשוב סוג העבודה בשטח הוא שונה.
ולכן חשוב להבין למה את מתחברת ומה הכי היית רוצה לעשות בפועל לאחר הלימודים ולפי זה לפנות.

כל שאר הדברים , פסיכותרפיה , c.b.t. emdr וכ' אלו כלים הנלווים לתארים , לא עומדים בפני עצמם .

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי לימודי ייעוץ הם בדכ תואר שני (לפחות התחומים הרציניים שנראה שאת רוצה )
ולכן תשלימי תואר ראשון הכי קצר שיש- נוות ישראל
ואז תמשיכי ללימודי תואר שני
בהצלחה

אשת שקוף

משתמש צעיר
כמו שרחלה כתבה זה הפרטים בגדול.
תתנסי לענות על השאלות:
האם יש לך ראש טוב מאד ? (כמעט גאון)
האם את יכולה כמה שנים לא להתפרנס? כמה?
האם את צריכה שהלימודי יפרנסו אותך מייד בסוף הלימודים ? יש לך מקצוע מהצד?
האם את נמשכת לאומנות /לדרמה?
איזה בכלל סוגי טיפול מעניינים אותך?
האם מעניין אותך עבודה מערכתית- ניהול, הדרכת צוותים, וכדו, או שאת ממוקדת רק על טיפול?
האם מתאים לך ללמוד תואר שני בסביבה לא חרדית?

זה יוכל למקד אותך .
כי בכל תואר הדרישות הן שונות, והתוצאות הן אחרות.

נערך לאחרונה ב:

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
עוד משהו- יש הבדל משמעותי בין יעוץ לטיפול מבחינת מסגרת העבודה והסמכויות בתוך התפקיד.
שווה לעשות סדר ביניהם כדי לבדוק מה הכיוון המתאים יותר.
בכל אופן, תצטרכי תואר ראשון כבסיס לכל מקצוע טיפולי מוכר.
התואר הראשון צריך להיות קשור לתחום שאותו תרצי ללמוד.
המקומות שאני מכירה כאופציה מהירה יחסית להשלמת תואר ראשון הם דרך נוות ישראל כמו שכתבו למעלה או דרך חוי ארנפלד.

על הדרך

משתמש פעיל
בכל אופן, תצטרכי תואר ראשון כבסיס לכל מקצוע טיפולי מוכר.
בעבודה סוציאלית ומאמינה שגם בפסיכולוגיה תואר ראשון מתחום אחר לא יעזור (אולי רק לתוכניות הסבה שהן די ספיציפיות)
אז כדאי לחשוב אם רוצים לעשות תואר ראשון בחינוך לדוגמה ואז להתחיל מתחילה תואר ראשון טיפולי.

אשת שקוף

משתמש צעיר
מעט לא חוסך. אולי לימודי מכינה ומבחן באנגלית. אם התואר הוא לא בקלות מאד זה כנראה לא שווה.
אם את רוצה לימודי תרפיות- תעשי תואר ראשון בחינוך.
אם את רוצה עו"ס /פסיכולוגיה, זה ממש לא שווה, לא רק שזה לא חוסך- זה גם יכול לשלול ממך חלק מהמלגות.

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
בעבודה סוציאלית ומאמינה שגם בפסיכולוגיה תואר ראשון מתחום אחר לא יעזור (אולי רק לתוכניות הסבה שהן די ספיציפיות)
אז כדאי לחשוב אם רוצים לעשות תואר ראשון בחינוך לדוגמה ואז להתחיל מתחילה תואר ראשון טיפולי.
צודקת. התכוונתי לתואר שני בטיפול באמצעות אומנויות או בייעוץ שבשבילן נדרש תואר ראשון שיש לו קשר מסוים לתחום.

עבמית

משתמש פעיל
קופצת על האשכול, מקווה שזה בסדר...
יש כאן משהי עם תואר שני טיפולי שעושה קורס פסיכותרפיה ב'מכללת פסיפס'?

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
אם את רוצה לימודי תרפיות- תעשי תואר ראשון בחינוך.
אם את רוצה עו"ס /פסיכולוגיה, זה ממש לא שווה, לא רק שזה לא חוסך- זה גם יכול לשלול ממך חלק מהמלגות.
עוס יתכן שיש מסלול הסבה מתואר ראשון בחינוך לתואר ראשון בעוס באשקלון (יכול להיות שזה נסגר, אני לא בטוחה). זה מסלול תובעני של יום ארוך בשבוע+יומיים עבודה מעשית+סימסטר קיץ *שנתיים, אבל תואר ראשון מהתחלה כולל השלמה לבגרויות ופסיכומטרי תובעני יותר,
מה שכן בדרך הזו באמת כמעט אין מלגות.

על הדרך

משתמש פעיל
ש כאן משהי עם תואר שני טיפולי שעושה קורס פסיכותרפיה ב'מכללת פסיפס'?
קורס פסיכותרפיה או בי"ס לפסיכותרפיה?
השם לא מוכר לי אחרי שחפשתי הרבה בי"ס לפסיכותרפיה
אם את רוצה הכשרה מוכרת תבדקי שזה נמצא באמת ברשימות האיגוד או האגודה הישראלית לפסיכותרפיה

אשת שקוף

משתמש צעיר

עבמית

משתמש פעיל
קורס פסיכותרפיה או בי"ס לפסיכותרפיה?
השם לא מוכר לי אחרי שחפשתי הרבה בי"ס לפסיכותרפיה
אם את רוצה הכשרה מוכרת תבדקי שזה נמצא באמת ברשימות האיגוד או האגודה הישראלית
לא, זה לא נמצא באיגוד וזה לא מוכר. אני מודעת לכך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה