לילות לבנים סיפור קצר בשלושה פרקים פרק ראשון: בקשה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
טבריה של יום שלישי אחרי חצות מעולם לא היתה מיוזעת יותר.
ידו של עקיבא החליקה על ארנק העור הגדול שבכיסו, ושעון הקסיו האברכי שלו התחיל להציק לו. הוא הסיר אותו באיטיות, מוחה מידו מלמולי זיעה.
"מה השעה?" שאל אותו צעיר לבוש למחצה ומכוסה קעקועים, כולו עף על עצמו, מכפכפי האדידס, עד לקצה שערו המרוח בג'ל. "הוא מהאלה שמורחים את עצמם על החלון של האוטובוס ומשאירים סימן דוחה", הרהר עקיבא.
הוא הציץ אל היד, השעון לא היה שם, לרגע נחרד ואז חיטט בכיס, הוציא את השעון והציץ בו: "שתים עשרה דקות לפני אחת", ענה בקול צפצפני.
הצעיר התקרב אליו באיום: "אתה מתחכם או מה?"
עקיבא רעד, נצמד באימה לגדר הטיילת: "לא.." גמגם, "זה הקול שלי", ענה לפושטק המגודל מהציורים של יוני, חסר לו רק מזרק תחוב לזרוע באלכסון, והוא נכנס באלגנטיות לקריקטורה של יתד משנות התשעים.
לרגע הוא נעץ בו מבט בוחן, תמה, משתומם, כאילו צפה בחיה נדירה בג'ונגל, ואז עיקם את פיו בהעוויה משונה והסתלק.
עקיבא נשם לרווחה, מילא את ריאותיו באוויר לח של כינרת, מחה ממצחו את אגלי הזיעה שהצטברו בעקבות התקיפה של הערס, 'עגלי זיעה' היא היתה מכנה אותם אז. היום הוא מחכה לה כאן בטיילת, היא הבטיחה שתבוא.
"למה אתה בכלל רוצה להיפגש איתי?" היא ירקה שאלות בזעם לתוך הטלפון, "חסר לך למי להרביץ?"
"אני חייב לפגוש אותך", הוא התעקש, "חייב".
"טוב נו", היא הסכימה, בקושי.
וכשהוא כמעט נסתמם מעשן המריחואנה שעלה ממסבאה סמוכה, היא הופיעה בסנדלי אצבע, זה אולי פריט הלבוש היחיד שהוא בכלל יכל להתייחס אליו מכל ההופעה שלה.
"שלום", הוא נעמד והביט בה, פורש ידים ברישול לחיבוק מהוסס.
"אין צורך", היא נרתעה, "שלום אבא", היא חשפה שינים ומתחה שפתיים לחיוך, העינים שלה כמעט ולא השתתפו בחגיגה. "שניה אני מסיימת כאן משהו", היא נעצה עיניים לתוך הטלפון, הקלידה במרץ וחייכה לעצמה. אחר כך הרימה את העינים, החיוך נעלם.
"הבאתי לך פה משהו", הוא חיטט בתוך השקית שלו, ושלף קופסת פלסטיק קטנה, הושיט לה והיא פתחה.
"תאנים!" היא התלהבה קצת, "וואו, תודה רבה!!"
היא בטוח ידעה כמה הוא השקיע בזה, ישב ליד שולחן אור ובדק אותם אחד אחד, זה הצית בה איזה רגש, מין דה ז'וו לט"ו בשבט של לפני כמה שנים, כשאבא חזר מהכלא לחופשה, והיא בשביל להתריס לקחה תאנה שלמה, ובלי לבדוק דחפה אותה לתוך הפה.
אבא קפץ עליה בזעקה: "זה עם תולעים!"
אבל היא רק אמרה: "יש בזה הרבה חלבונים", והמשיכה ללעוס באדישות.
זאת היתה הפעם הראשונה שהיא ישנה מחוץ לבית.
גם אבא זכר את זה טוב, בוועדת שחרורים הקריאו את הפרוטוקול של המקרה, והוועדה המליצה שלא לנכות לו שליש, הוא זוכר כמה בכה בתא, ואיך הוא שכב יומים על המיטה בלי לאכול ובלי לשתות, עד שירוחם חילץ אותו מהדיכאון, הוא כבר לא זוכר איך.
"אם הבאת לי תאנים אתה בטח רוצה משהו גדול", היא אמרה בחשדנות.
"נכון", הוא אמר, "ואני מאמין בך שתעזרי לי עם זה".
השליש האחרון באגף התורני עשה לו רק טוב, ירוחם, אברך מלא מרץ שבמקום לקחת ריטלין, מסתובב כמו ספינר במקומות כמו בתי הכלא ובתי חולים לחולי נפש, ופשוט משפריץ טוב לכל הכיוונים.
"אתה אוהב את עצמך?" שאל אותו בפעם הראשונה שנפגשו.
עקיבא התחיל לספר על ההיסטוריה שלו, איך מהאברך הכי טוב בכולל הוא התדרדר למקום הכי נמוך בבית הכלא, כמה זעם הוא פרק על הילדים והאשה, איך נפל נמוך, נמוך כל כך שאי אפשר בכלל לקום, ואיך אפשר בכלל לאהוב מישהו כמוהו.
"אני אוהב אותך", אמר ירוחם, "אז גם אתה יכול לאהוב את עצמך".
"שטויות של ניו איג', קשקושים", דחה אותו עקיבא, "עדיף שתתעסק בתחום שאתה מבין בו, למשל דיג בשקית ניילון, מאשר שתתחיל לשכנע אותי לאהוב את עצמי".
אבל ירוחם לא התיאש, תוך חצי שנה עקיבא הפך לבן אדם אחר, וירוחם פנה לוועדת השחרורים בטענה שזה בכלל לא אותו בן אדם שהכניסו לכלא, והוא יושב פה סתם.
והוא באמת השתחרר, הוא לא חזר לאשתו ולילדים, אבל הוא כן הצליח להשתקע באיזו שכונה, פתח עסק קטן של גילוף בעץ, ובמרתף קטן הוא מגלף מזוזות ומוכר לתיירים, יש שמועות שהוא עושה כסף לא רע משיווק בחו"ל.
ציפורה לקחה תאנה בדוקה ופרוסה, בירכה בהיסוס והכניסה לפה. "טעם של גן עדן", היא אמרה, "זה מציון התימני?" שאלה בפה מלא.
"זה מהערבים של שער יפו", ענה עקיבא, "סחורה הכי טובה בירושלים, במיוחד בשבילך הלכתי לקנות".
"מה אתה רוצה אבא?" שאלה שוב.
"סתם רציתי לראות אותך", הוא שיקר, ושניהם ידעו את זה, אבל הוא לא הצליח להוציא את זה מהפה שלו.
"לא באמת", קבעה ציפורה, מנערת תלתלים כמו שהיתה תינוקת אהובה, לפני שהוא הפסיד את הדירה, לפני שהוא העיז לפרוק עליה את הזעם שלו. כל תנועה שלה כאבה לו, הוא דמיין את המכות שהוא נתן, אבל מהזווית של הקורבן, הוא כמעט פרץ בבכי.
"צודקת", חייך, "באתי בשביל לבקש ממך בקשה".
"והיא", שאלה ציפורה, ידים על המותניים.
"שאת החתונה שלך תעשי בבני ברק".

יוודית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וואו!
פשוט....וואו!!!!

בדרך כלל אני משתדלת לא להגיב בפורומים שאין לי אליהם קשר מקצועי, אבל זה היה פשוט וואו!
לא יכולתי שלא.

מחכהה להמשך!

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
משובח!! משובח!! משבח!!
הרגשתי שם...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו!....

מי ביקש הפרעת אישיות גבולית ולא קיבל?...
ציטטה נבחרת:
" היא הופיעה בסנדלי אצבע, זה אולי פריט הלבוש היחיד שהוא בכלל יכל להתייחס אליו מכל ההופעה שלה." המבקר של המודיע לא היה מקבל את ההתחכמות הזאת'י- אבל זה ממש חמוד.

מחכים להמשך!!

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים

מרתק!!!!

ומתי יבוא ההמשך?! -

ומה סופר עושה בפורום צילום?!;););)

נריה מגן

משתמש מקצוען
לא הוגן. פשוט לא הוגן. לפחו תמשיך עוד כמה מילים!!! אני ישבתי מרותק לכל מילה ולכל פנינה והתענגתי על כתיבתך המשובחת (ואגב - עם קצת פחות מסגנון הקקטוס הרגיל שלך), ופשוט נחתכתי באמצע הנשימה הכלואה שלא מצליחה להשתחרר. ובכלל, אני חושש שגם אחרי שאצליח לשחרר את הנשימה העצורה אני עלול להיתקל בריח חריף של ענני המריחואנה (קאנבי"ס בלע"ז) שעדיין איכשהו לא חזרו לתוך המסך מאותו רגע בו שיחררת אותם...

שרלוט

משתמש סופר מקצוען

ממש הפתעה לערב חג
כזה סיפור מטלטל ומרתק.
מחכים להמשך..

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ואי אפשר בלי ציטוט שאהבתי:
"שטויות של ניו אייג', קישקושים" , דחה אותו עקיבא
"עדיף שמתעסק בתחום שאתה מבין בו, למשל דייג בשקית ניילון מאשר שתתחיל לשכנע אותי לאהוב את עצמי".

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מתי פרק ב'?
נא לא למרוט את העצבים...

ציפה דריפה

משתמש פעיל
עוד כאלה כישרונות מבוזבזייייייים- ואני רציני מרימה טלפון לכמה מערכות!!:cool:
אין אפס!! כתיבה יפה, זורמת, עדכנית מאד! כאילו- אין מצב לא להמשיך לקרוא. הספרים שלך יבלעו, למה אתה מחכה???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused:
יאלה, פרק ב' בבקשה!!

אגב, התיאורים העסיסיים שלך על הערס המצוי (הלא רצוי) פשוט לראות אותו בעיניים:D:D.

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
נכתב ע"י יואל ארלנגר;n5096240:
ירוחם, אברך מלא מרץ שבמקום לקחת ריטלין, מסתובב כמו ספינר במקומות כמו בתי הכלא ובתי חולים לחולי נפש, ופשוט משפריץ טוב לכל הכיוונים.

לא יודעת למה, אבל אהבתי מאוד את המשפט הזה...:p
מחכה להמשך

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
פרק שני: הלבנת הון.

"איזה חתונה?" שאלה ציפורה, "נראה לך שאני הולכת להתחתן?"
"ברור", הוא ענה.
"מה ברור?" הוא התפלא שהיא לא זועמת, אחרי כל מה שהיא עברה בחיים, זעם זאת תגובה טבעית בעבורה, אבל היא היתה אדישה, כמעט סקרנית.
"קודם נפגשים ואז מחליטים", הוא אמר, "זה ברור".
"טוב", היא אספה את האייפון מעל השולחן, גלגלה בהפגנתיות את האוזניות ותחבה אותו לכיס, "תודה על התאנים, באמת היה טעים", אמרה והתרוממה לעמידה.
"את לא מבינה כלום!" הוא כמעט צעק, "שבי הרגע!"
וציפורה כמו חיה מאולפת אחרי מכות של שנים התיישבה על הספסל בצייתנות.
"חשבתי שהשתנית", היא אמרה, "סיפרו לי שהשתקמת, שנהיית בן אדם", העינים שלה התמלאו דמעות, "כנראה שדמיינו".
"לא דמיינו", אמר עקיבא בצער, "אבל הסתבכתי", הוא שתק לתוך השפם הלא גזוז שלו, הידים שיחקו בחפיסת סיגריות חדשה, קורעות את הניילון, תולשות את הנייר, שולפות סיגריה טרייה ומציתות בעשן סמיך, היא גם לוקחת אחת.
"את זוכרת שסיפרתי לך על החבר'ה מ"יד לאסיר המשוחרר"?" הוא שאל כשכבר הסריח מעשן, והשתעל קלות.
"משהו שנתנו לך הלוואה לפתוח את החנות", אמרה.
"באמת יפה מצידם שנתנו", עקיבא היה מריר, "רק שהם דורשים תמורה הוגנת ביותר".
"שתחזיר בריבית קצוצה?" שאלה ציפורה, "שתתן להם כליה?"
"הם רוצים לתת לי עוד כסף", אמר עקיבא לאיטו, "נשמע טוב, נכון?" הוא לקח עוד שאיפה, "אז זהו שלא".
"למה לא?"
"כי הם רוצים שאני אוציא אותו באופן שהם רואים לנכון", סיפר עקיבא, "לפני שבוע הגיעו אלי שני חברים מהארגון, הם לא מדברים יותר מדי, פשוט מודיעים מה הולך לקרות וזהו, אחד עם ריח של תחנה מרכזית בתל אביב הניח לי את הארנק הזה על השולחן, ובתוכו רשימה של ספקים שאני אמור להעביר להם את הכסף תוך זמן קצוב", הוא פירט: "צלם, מעצבת אירועים, אולם שמחות בבני ברק, תזמורת, הכל, יש שמות ותאריכים, וחסר לי אם זה לא מגיע אליהם".
"אז תעביר להם את הכסף וזהו", התפלאה ציפורה.
"ולמה לבזבז את הכסף סתם? אם אפשר לחתן עם זה ילד?" אמר עקיבא, קולו נשמע צפצפני להחריד.
"ואתה מתכוון לחתן אותי?!" ציפורה היתה עצבנית, "רק בשביל לנצל את זה שהעולם התחתון משתמש בך ככלי שרת?"
"אני מפחד", אמר עקיבא אורות הטיילת משתקפים במשקפיו המיושנים, "אני לא רוצה לחזור לכלא", הוא כמעט יילל, "אני חייב להוציא את זה הכי כשר והכי נקי שיכול להיות, גלאט! חוקי! לגמרי."
היא שתקה.
עקיבא הלך לקיוסק קטן להביא לה משהו לשתות, ועל הדרך נתקע עם חבורה של צעירים שבקשו ממנו דבר תורה. הוא התלהב, נאם להם משהו על פרשת השבוע, וניער בהתלהבות את הקולה שקנה לציפורה, היא לא תשתה את זה בזמן הקרוב.
ציפורה התעצבנה כששמעה בזווית אזנה את אחד הנערים מחקה את קולו הצפצפני של אביה, למה זה בכלל מעצבן אותה, היא עשתה את זה לא מעט כשהייתה נערה מתבגרת, מולו, בפניו, הוא לא היה מוחל על כבודו, זה היה נגמר בחבטות קלות במקרה הטוב.
"יודע מה", היא אמרה כשהוא חזר, "הייתי אומרת לך לא", שיחקה ציפורה בקולה, "אבל בדיוק עכשיו זה בא לי די טוב.
גם נמאס לי מהעיר הזאת, עיר בלי תוחלת ובלי תכלית, אנשים מסתובבים משועממים ברחובות ולא עושים כלום", אמרה ציפורה, ועקיבא חשב: "אפשר לחשוב מה את עושה".
"אבל גם הבעל בית שלי רוצה כבר להעיף אותי מהדירה, ואם עוד שבוע אני לא מתארגנת על מקום, אז אני אשכב ברחוב כמו ההומלס הזה שבפינה", הצביעה על ערימת סמרטוטים שהיתה שם ליד איזה חלון ראווה ישן ומוזנח, "היי היי, דברי יפה", עלה מהערימה קול צרוב סמים, ועקיבא התחלחל.
"לא צריך לפחד ממנו", אמרה ציפורה, "כולו מחוק לגמרי, אני בספק אם הוא יכול לעמוד על הרגלים", לחשה.
"אז את עושה את זה בשבילי?" שאל עקיבא בציפיה, מלטף את זקנו הדליל.
"עושה", הסכימה ציפורה, "רק אני מתנה את הכל בזה שאם אני רוצה, אני מתגרשת יום אחרי החתונה", היא הזהירה, "אחרת רשות המיסים וכל המחוז יודע מזה תוך עשר דקות".
"תגידי את זה לחתן", אמר עקיבא ושרק שריקה עולה ויורדת.
מתוך הפסז' של חנות השרוואלים צעד בחור גבוה ורזה לבוש בבגדי ספורט קלילים, "תכירי", אמר עקיבא, "זה עמנואל מרקו", הציג אותו בתנועת יד ובקידה עמוקה.
"אני לא מאמינה!" ציפורה השתנקה והתעטפה בפשמינה גדולה ששלפה מתוך תיק היד שלה, "אבא שלך הוא אישיות כל כך מיוחדת!"
עמנואל חייך, "מה אני אמור לעשות עכשיו?" שאל את עקיבא.
"לקבוע איתה פגישה ראשונה במלון ענבל בירושלים", קבע עקיבא.
"אני פנוי כל הימים", אמר עמנואל בחיוך, "תקבע לי ואני אגיע, אבל לא בשלישי, יש פשוט משחק של באיירן מינכן מול מנצ'סטר יונייטד, ואין מצב שאני מפסיד את המשחק".
"גם כן חתן", מלמלה ציפורה, "אבל אבא שלו אישיות", ציינה בקול.
"אני כבר רגיל שמשווים אותי לאבא שלי, אבל חוץ מלרקוד כמוהו, אני לא דומה לו בכלום", אמר עמנואל.
"זה בסדר", הרגיע עקיבא את העניינים. "אני לא מצפה ממכם להיות שידוך משמים, הבאתי אתכם לזה רק כדי שתצילו אותי."
"ועל הדרך להעביר את אבא לדירה יותר מתאימה", אמר עמנואל, מושיט את ידו לחפיסת הסיגריות.
"מה קרה לאבא שלך?" שאלה ציפורה בהלם.
"לא יודע איך לומר את זה, אבל ככל הנראה הוא לא יוכל לרקוד בחתונה שלנו".

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשהעולם תחתון ועלובי החיים נפגשים זה עם זה...
אני מהמרת על זה שה"שידוך" הזה דווקא הצליח על באמת... טוב נחכה להמשך

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הייתי קוראת לסיפור חתונה בלבן...
חוץ מזה מושלם ומרתק חבל שסוכות כבר ממש קרוב היה מתאים מאד לאחד ממוספי הסיפורת...עם טיפ טיפה שינויי משמרת הקודש...

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ציפה דריפה;n5097809:
עוד כאלה כישרונות מבוזבזייייייים- ואני רציני מרימה טלפון לכמה מערכות!!:cool:
אין אפס!! כתיבה יפה, זורמת, עדכנית מאד! כאילו- אין מצב לא להמשיך לקרוא. הספרים שלך יבלעו, למה אתה מחכה???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused:
יאלה, פרק ב' בבקשה!!

אגב, התיאורים העסיסיים שלך על הערס המצוי (הלא רצוי) פשוט לראות אותו בעיניים:D:D.

כל מילה, ציפה דריפה!!

מרתק!!!
אבל בינינו- לאיזה מערכות בדיוק תסחבי אותו?!
ערסים - ביתד?!
נרקומנים - בהמודיע?!
בחורות מעשנות - בבקהילה?!

אז פשוט תשארו פה , שתהיה לנו סיבה טובה להכנס לפרוג, בין הדיאטות והויכוחים על השאלים (לפחות עד שימחקו לכם את הבלוג...............)
ואני מקווה שזה בסדר שאני שומרת לעצמי את הפרקים בוורד...(מהסיבה שבסוגריים.....)

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נשאר עוד פרק אחד..
ובסיפור יש הרבה קצוות פרומים, מעניין אם פרק אחד יספיק לסגור את כל הקצוות...

הכי תפס אותי המשפט
"זה בסדר", הרגיע עקיבא את העניינים. "אני לא מצפה ממכם להיות שידוך משמים, הבאתי אתכם לזה רק כדי שתצילו אותי."

מה קורה לנו פה, חתונה פיקטיבית?!:p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה