ליבו חפץ

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם ראיתם מישהו כבן 16, ממושקף אנושות, הולך מהר, ידיים מתנפנפות, שרוך פתוח, חולצה בחוץ עם כתם דיו קטן ומורגש, דף a5 מקופל לארבע בכיס החולצה כתוב בכתב צפוף ובלתי קריא, יש סיכוי טוב שפגשתם אותי.

אל תנסו לעצור אותי. אני עסוק וממהר מאוד. חסר לי שבגללכם אני לא יתקבל למשמחי, ואז אני אצטרך ללכת לבוים. זה גם מקום טוב אבל אצלי הוא בעדיפות שניה. גם שמעתי שבמשמחי האוכל יותר טוב, אבל זה באמת שטויות. ממש ממש שטויות. מי מדבר על זה בכלל.

אם כבר נעצרתי להסביר לכם, אני ירחיב טיפה. איפה שאני גר, כאילו בקרני עילית, יש המון צ'יקטאנעס. ובלי להתגאות, שלנו הכי טובה, לכאוירה. אם לא לוקחים בחשבון את אתוון הקטנה. אתוון דאורייתא, כן. יש פה סניף.

בגדול משמחי לוקחים כל שנה לפחות חמש שש מאצלנו. אבל השנה הרושיבה אמר שיש לחץ גדול בגלל כל מיני פוליטיקות וכדוימה והם יוכלו לקבל רק שלוש. אז כל הטובים בשיעור מאוד לחוצים על המקום שלהם. ואני גם אחד מהם, לכאוירה.

אין על השטייגן במשמחי. אתה בא לשם, איזה ברען. מתי שאתה לא נכנס. ליל שישי שתיים בלילה, יום ששי לפני שבת, כל הזמן. ובכלל אתה יודע מה זה לשמוע שיעורים מר' איסר, הוא עוד שמע שיעורים מהסבא מקובנא, ככה אמרו לי. והמשגיח ר' נתנאל, איזה זכות לראות יהודי מהדור הקודם. אבל לשיחות שלו לא נראה לי שאני יכנס. אמרו לי שהוא כבד.

טוב, תראה, הייתי ממשיך לדבר איתך אבל סדר ב' מתחיל וגם המשגיח הולך פה ואני לא רוצה שיראה אותי. אז תבוא בערב ככה בתשע וחצי.
אה, המשגיח נכנס פה אז אני ימשיך.

יש לנו אחד ממש מצוין בישיבה, מצוין שבמצויונים, יוקור שביקורים, קוראים לו ישראל אזולאי. מתמיד שאין כמותו. הבן של הרב אזולאי מאעירה שחר.
ומשמחי מאוד רוצים אותו אבל הרושיבה אמר שהם יהיו חייבים לקבל אם ככה שלוש חוץ ממנו. כי אתה מבין.

וישראל בעצמו עוד לא החליט אם ללכת לשם או לאבא שלו.
לי יש קצת פרוטקציה כי יש לנו מחותנים שהם מחותנים של הרושיבה שמה. אבל שלא נזדקק לזה.

וגם אומרים שהמבחן במשמחי ממש קשה ומתקילים אותך. אבל אני נראה לי מוכן. טוב, נדבר.

אם ראיתם מישהו כבן 16 ממושקף אנושות, הולך לאט, שני שרוכים פתוחים, חולצה בחוץ עם כתם קטשופ מטושטש, טישו בכיס החולצה, יש סיכוי טוב שפגשתם אותי.

אני לא ממהר לשום מקום. מה יש למהר. זהו. הכל נגמר. אתמול אבא שלי ניסה לדבר עם המחותן בשבילי אבל הוא אמר לו שלא יעביר אבל הוא לא מדבר עם הרושיבה. הם קצת מתחרטים על כל השידוך הזה. טוב, לא אמרתי כלום.
סתם בלון מנופח כל המשמחי הזה. כאילו רק הם קיבלו את התורה. עזוב. בחורים עם גאייווה כזו, עדיף לא לדבר.
אתה יודע איזה סיפורים שמעתי. אתה לא תאמין. אומרים גם שמאז הקיצוץ בתקציב האוכל שם ברמה ממש נמוכה. אבל זה שטויות. המשגיח זקן מופלג אין לאף אחד קשר איתו, וגם לשיעורים של ר' איסר כמעט ולא נכנסים. גם קשה להבין אותו. נס שלא התקבלתי לשם.

אם ראיתם מישהו מאחורי הקראוון של קהילת מוגלניצא, עם נקסט ביד ומשתעל, יש סיכוי טוב שראיתם אותי.

עכשיו אבא שלי הודיע לי שבסוף הוא הצליח ומשמחי קיבלו אותי.

נערך לאחרונה ב:

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה הרעיון. כתבתי בשפה מדוברת של גיל 16.
מענין אם זה אכן מקובל/תיקני.
כי בספרים הרבה פעמים רואים מילים שבתור דיבור יומיומי היה נשמע מליצי, ועדין כשבספר זה נכון כך.
יתכן ואתה צודק, מענין לשמוע דעות נוספות.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כנ"ל כשאני כותבת שיחות ילדים. אני אוהבת את הטעויות שלהם.
ממש צורם לי ילד קטן שמדבר לאחיות שלו ואומר "אתן".
במחשבה שניה, גם מבוגרים כמעט לא משוחחים כך.
אז מה, נשריש טעויות?

טוב, נחכה שהמומחים יתעוררו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לטעמי הטעויות הללו הופכות את הקטע למאד אותנטי ואמין.

נהניתי מכל שורה. שכוייח!

אולי מעניין אותך גם...