עזרה לחץ דם אחרי לידה

מצב
הנושא נעול.

טליהבא

משתמש מקצוען
בלידה הלחץ דם היה תקין אפילו לא מעט גבוה
ומאחרי הלידה הלחץ דם נהיה טיפונת גבוה
אמרו לי שזה בסדר וככשאלתי אם זה לא גבוה
אמרו לי לי שימדדו לי שוב ואז התחלתי להלחץ ופשוט כל מדידה הראתה ממדים אחרים וגבוהים
ואני פשוט התחלתי לבכות מלחץ והסברתי להם שאני מכירה את הגוף שלי ואני נלחצת מהבדיקה והלחץ מעלה לי את המדדים
ואז האחות הראשית אמרה לי שאם אני ארגע והבדיקה תצא תקינה זה בסדר וישחררו אותי הביתה אחרי בכי והיסטריה נרגעתי ואז בדקו לי שוב והיה לי 140 \70 והיא אמרה שזה מצויין ואני יכולה ללכת הביתה
2 שאלות
קודם האם למישהי קרה שאחרי לידה המדדים היו קצת גבוהים (בהריון ובלידה הכל היה תקין)
והאם באמת מלחץ נפשי הלחץ דם יכול כ"כ לשחק שכל בדיקה מראה תוצאה אחרת?

RBRB

משתמש פעיל
1. הרבה פעמים הלחץ דם מאודדד עולה אחרי הלידה בגלל השינוי ההורמונלי. אין מה להלחץ אחרי כמה זמן זה מתאזן ולא צריך שום טיפול בשום שלב.
2.ודאי שלחץ נפשי משפיע מאוד על תוצאות הבדיקה.

טליהבא

משתמש מקצוען
תודה הרגעת אותי!
בלידה הוא היה כ"כ תקין שהתפלאתי!
והאמת שאני ממש מרגישה לחץ ושינויים הורמונאליים
אני כל הזמן בוכה!

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דבר ראשון מזל טוב!!!

דבר שני, לחץ דם תמיד מודדים כמה שיותר במנוחה וברוגע, בלי להסתכל על המספרים המתחלפים...

אני חושבת שאין לך מה לדאוג, אם את רוצה להיות רגועה את יכולה למדוד במכשיר ביתי בזמן רגוע ולראות. (ובכל מקרה תמיד כשמודדים כמה פעמים - התוצאה הנמוכה היא הקובעת)

תרגישי טוב!

קפפוצצינו

משתמש מקצוען
בלחץ דם קים מושג של
תסמונת החלוק הלבן
מודדים לך אחיות או רופאים ומהלחץ הוא עולה
לכן צריך להרגע ולמדוד במנוחה

כדאי לך לקחת מגמ"ח כדי למדוד בבית ברוגע

קפפוצצינו

משתמש מקצוען
את נשמעת שרק השתחררת מהבי"ח
ממש אחרי לידה אז דבר ראשון
מזל טוב:p:p:p
ומה ילדת?;):rolleyes:
והבכי טבעי ונורמלי זה מהצפת רגשות
וכשמבינים שזה בסדר זה עובר מעצמו

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מזל טוב ל @טליהבא
נראה שמרוב התרגשות, התבלבלו פה עם פורום חכמת נשים.
מי שיש לה עצה נוספת, שתשלח בבקשה באישי
בשמחות!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה