לחכות להצעה של מזרחי או ללכת על ההצעה של לאומי?

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לפי הסמארט ההצעה של מזרחי ששם המחזור הוא פנימי חוסכת סה"כ 700 ש"ח בתשלום חודשי גבוה יותר של כ200 ש"ח
376,015 מלצ כל שנתיים 4.75 ל14 שנים
99,985 מ"צ 1.13 לתקופה שנשארה 158 חודשים
244,000 קלצ 4.5 ל15 שנים

מה ההתלבטות (למה טפחות ?א. מקודם הסמארט הראה לי חסכון יותר גדול של כ10,000 אין לי מושג מה השתנה ב. מחזור פנימי
למה לאומי? א. כבר מאושר ב. יש שם (בטפחות)חלק צמוד שעל אף שהריביות שם נמוכות זה צמוד וגם משתנה ) ג. אולי יש משהו שאני לא רואה
1721742445224.png

קבצים מצורפים

• 1721743815094.png
    1721743815094.png
    KB 20 · צפיות: 24
נערך לאחרונה ב:

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
מתי המ"צ משתנה?

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
@ari1980
אני יודעת שההצעה נדירה בס"ד(לקוחות טובים מאד + נקודת פתיחה של משא ומתן בהצעה נמוכה מאד ) אבל גם בהצעה של מזרחי שעדיין לא מאושרת יש משהו. ואני לא יודעת אם זהב משהו טוב או רע.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@ari1980
אני יודעת שההצעה נדירה בס"ד(לקוחות טובים מאד + נקודת פתיחה של משא ומתן בהצעה נמוכה מאד ) אבל גם בהצעה של מזרחי שעדיין לא מאושרת יש משהו. ואני לא יודעת אם זהב משהו טוב או רע.
אדרבה תראי מה הביאו לך במזרחי.
קשה לי לראות משהו שיכול להתקרב לזה.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כ
אדרבה תראי מה הביאו לך במזרחי.
כתבתי למעלה מה מזרחי מציעים. אצלם זה מחזור פנימי. ויקח כמה ימים עד שיאשרו אם בכלל:
244,000 קלצ 4.5 ל15 שנים

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ההצעה של לאומי יוצאת דופן מה הרעיון ללכת בכלל למזרחי?
פועלים ולאומי כרגע שוים בהצעה.
חוץ מהענין של המלצ שהוא יותר קצר בפועלים.
במזרחי - שם נמצאת המשכנתא כרגע - העלו הצעה עוד לא קבלנו אישור:
99,985 מ"צ 1.13 לתקופה שנשארה 158 חודשים (שאריות מהמחזור הקודם). משתנה בעוד 3 שנים (תוספת 1.6)
244,000 קלצ 4.5 ל15 שנים

האם יש מה להמתין או לא

פי האתון

משתמש פעיל
לא חושב שהכל לפי הציפיות של המחשב
מרווח מוגזם (בכנות פעם ראשונה שנתקל) במזרחי כמעט 3 עשיריות יותר
קל"צ לא פער משכנע וסכום יותר נמוך
מ"צ לא הרבה כסף וקרן אוכלת יושביה בתקופה הזו (על אף האחוז הנמוך והוא אכן נמוך אבל רק אתמול ראיתי עם 1.7 מ-2021 ל-20 שנה כשהוא קרוב מאד לנקודת ההתחלה)
דעתי ברורה (אני ממש סולד מצמוד והעובדה שבכל תקופה שהיא הבנק מחפש לפרגן אותו מסבירה הכל סטטיסטית אנשים יוצאים מזה בשן ועין)

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
העוגנים של המלצ הקצר בטפחות ירדו ב0.17. מה שהופך את ההצעה של טפחות במידה ותאושר להיות (יום ראשון -תשובה):
376,015 מלצ כל שנתיים 4.58 ל14 שנים
244,000 קלצ 4.5 ל15 שנים

כמה צפוי לרדת בפועלים ולאומי ומתי מתעדכן למי שמבצע?

העוגנים של המלצ הקצר בטפחות ירדו ב0.17. מה שהופך את ההצעה של טפחות במידה ותאושר להיות (יום ראשון -תשובה):
376,015 מלצ כל שנתיים 4.58 ל14 שנים
244,000 קלצ 4.5 ל15 שנים

כמה צפוי לרדת בפועלים ולאומי ומתי מתעדכן למי שמבצע?
הירידה בפועלים ולאומי צפויה להיות קטנה בהרבה (על מל"צ 2.5 ירידה של בערך 0.5)
פועלים ב-1 לחודש, לאומי 11 לחודש על בסיס ה-1 לחודש.

נערך לאחרונה ב:

פי האתון

משתמש פעיל
שאלה לכבודכם -
תוספת לעוגן נמוכה זה דבר שכיח יותר במק"מ או במשתנה כל 2.5 וכדו'
יישר כח

שאלה לכבודכם -
תוספת לעוגן נמוכה זה דבר שכיח יותר במק"מ או במשתנה כל 2.5 וכדו'
יישר כח
לא נ"ל שיש הבדל מובהק לאורך זמן.
אם כי כעת המק"מ יותר זול, בדר"כ במה שהעוגן גבוה יותר ניתן להשיג מרווח יותר נמוך, וכשיהיו הירידות גם יהי' יותר קשה להשיג מרווחים נמוכים מאוד.

נערך לאחרונה ב:

פי האתון

משתמש פעיל
אם כי כעת המק"מ יותר זול
בכולל ברור, שאלתי על המרווח לכשעצמו
בדר"כ במה שהעוגן גבוה יותר ניתן להשיג מרווח יותר גבוה,
לא הבנתי. מרווח יותר גבוה או יותר נמוך? עוגן המק"מ בבסיסו יותר נמוך זה אומר שגם התוספת תהיה יותר נמוכה?

בכולל ברור, שאלתי על המרווח לכשעצמו
ציינתי את זה בשביל המשך הדברים (אם כי אל תחשב שתשיג מרווח מצוין במל"צ ושאח"כ היחס בין המל"צ למק"מ יתהפך, המק"מ בבסיס אמור להיות יותר נמוך מעצם היותו הלוואה לתקופה קצרה).
יותר גבוה או יותר נמוך?
התכוונתי כמובן יותר נמוך, ערכתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה