לומדת תכנות לבד. אשמח לעזרתכם...

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום לכולם.
אני בחורת סמינר, לומדת לבד מהבית תכנות צד לקוח. (Frontend: HTML, CSS, JS, react.js)
אני אוחזת כרגע ברמת מתחיל-בינוני.

מכיון שאני לומדת לבד, יוצא שאין כל כך את מי לשאול, כך שאשמח לעזרה..

כמה שאלות:
עד כמה חשוב להשקיע בתאורייה? כלומר, האם קריטי לדעת את זה לעומק?
האם חשוב לדעת אנגלית ברמה גבוהה, ואם כן, עדיף בקריאה וכתיבה, או בדיבור? או שניתן להסתדר עם רמה בינונית.
באיזה שלב ניתן להתחיל, מה שנקרא, להכנס לתעשיה?
באיזה נושאים חשוב להשקיע מאוד?

והכי חשוב, אשמח לכל עצה/המלצה/הכוונה/הערה בנושא...

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
- תלוי מה, בתכנות צד לקוח אין כל כך הרבה תאוריה, אז אני מניח שמה שאת קוראת לו תיאוריה זה דברים מאוד פרקטיים.
- ניתן להתסדר עם רמה בינונית, תלוי מה נקרא אצלך רמה בינונית, אבל את צריכה להבין חומר כתוב.
- ברגע שאת מצליחה לכתוב לבד אתר שנראה טוב ומתפקד טוב, ואת יודעת להתממשק עם השרת, כלומר לקחת איזשהו API מוכן מהאינטרנט וליצור אתר יפה שמשתמש בו. דוגמה - https://jsonplaceholder.typicode.com/
-
* לא להשקיע מידי בלימוד HTML, זה רק להכיר בע"פ תגיות ולומדים את זה תוך כדי עבודה.
* להשקיע בהיכרות טובה מאוד עם javascript, כולל כל הAPI שמייצא הדפדפן (יש המון אז אין כאן המקום להאריך)
* להכיר את הפערים בין דפדפנים, זה כולל גם CSS וגם javascript, את אמורה ליצור אתר שיתמוך בכמה שיותר דפדפנים (תקראי קצת על ספריית polyfills ו-babeljs)
תלמדי קצת על webpack\parcel\rollup (תבחרי אחד, או שתקראי קצת על כל אחד ואז תבחרי אחד שנראה לך מתאים)

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה הכוונה בתאוריה? התאוריה של JS? התאוריה של מדעי המחשב?
האם חשוב לדעת אנגלית ברמה גבוהה, ואם כן, עדיף בקריאה וכתיבה, או בדיבור? או שניתן להסתדר עם רמה בינונית.
ככל שהרמה של האנגלית יותר טובה, יותר טוב. וכדאי להשקיע בזה.
אבל הרמה הבסיסית שנחוצה ובפרט למי שלומד לבד, זה היכולת לקרוא מסמכים - דקומינציות ולשמיעת הרצאות בנושא באנגלית.
כשיש כמה פרוייקטים או פרוייקט או שניים גדולים בנושאים שלמדת.
הנה הכוונה מצויינת ללימוד עצמי:

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלום לכולם.
אני בחורת סמינר, לומדת לבד מהבית תכנות צד לקוח. (Frontend: HTML, CSS, JS, react.js)
אני אוחזת כרגע ברמת מתחיל-בינוני.

מכיון שאני לומדת לבד, יוצא שאין כל כך את מי לשאול, כך שאשמח לעזרה..

כמה שאלות:
באיזה נושאים חשוב להשקיע מאוד?

קודם כל, שיהיה בהצלחה!
בעצם זה מאוד תלוי בשאלה לאן את רוצה להגיע. ותלוי גם בטניות הלב והכישורים שלך.

אני לא מאבחן מקצועי אבל עם כל זאת אנסה:
יש לפניך שתי משימות:
א. נתונים שני אלמנטים בDOM וצריך למצוא את אלמנט-האב המשותף הראשון שלהם.
ב. יש סקיצה של סליידר וצריך ליישם את זה על ידי CSS.
התמודדת יפה עם שתי המשימות - חשבת וישמת אלגוריתם הכי יעיל בשביל א׳, וכן כתבת קוד נקי ומדויק בשביל ב׳ (או שמצאת ספרייה שעושה בדיוק את מה שצריך). ממה תרגישי הרגשת סיפוק גדולה יותר?

אם בחרת א׳, אז חשוב להשקיע בתאוריה, לדעת לעומק את הטכנולוגיות העיקריות שאת עובדת אתם, חשוב לדעת אנגלית ברמה גבוהה (קריאה, כתיבה, דיבור), ובכלל כדאי לחשוב על לימוד שפת תכנות אחרת (הרשימה שציינת לא מתאימה ללימוד תכנות מעמיק).
אם בחרת ב׳, אז פחות חשוב להשקיע בתאוריה, אנגלית בכל מקרה צריכים אבל כנראה לא צריך רמה גבוהה.

בכל מקרה חשוב להשקיע בהרבה פרקטיקה ולעשות פרוייקטים אמתיים (אפילו אם הם קטנים).

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
א. נתונים שני אלמנטים בDOM וצריך למצוא את אלמנט-האב המשותף הראשון שלהם.
ב. יש סקיצה של סליידר וצריך ליישם את זה על ידי CSS.
התמודדת יפה עם שתי המשימות - חשבת וישמת אלגוריתם הכי יעיל בשביל א׳, וכן כתבת קוד נקי ומדויק בשביל ב׳ (או שמצאת ספרייה שעושה בדיוק את מה שצריך). ממה תרגישי הרגשת סיפוק גדולה יותר?
נראה לי שגם מי שאוהב "עיצוב" יהנה יותר ליישם את א'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה