דרוש מידע לוחם סייבר לחרדים /C COLLEGE מכירים?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מי יודע להמליץ על איפה כן.
אין. זה לא תחום שמתאים לחרדים כרגע. גם אם המסגרת לימודים תהיה חרדית לגמרי המשרות כרגע לא יהיו מתאימות לחרדי.
למה ללכת דווקא על סייבר? אולי התשובה תבהיר מה כן אפשר להמליץ לך. (ואם תוכל, תפרט מה הזיקה שלך לטכנולוגיה)

מטמון אומנות

משתמש רשום
אין. זה לא תחום שמתאים לחרדים כרגע. גם אם המסגרת לימודים תהיה חרדית לגמרי המשרות כרגע לא יהיו מתאימות לחרדי.
למה ללכת דווקא על סייבר? אולי התשובה תבהיר מה כן אפשר להמליץ לך. (ואם תוכל, תפרט מה הזיקה שלך לטכנולוגיה)
אני סיימתי עכשיו מכינה
ומאוד מושך אותי התחום הטכלוגי, לעת עתה ללא ניסיון משמעותי בתחום.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני סיימתי עכשיו מכינה
ומאוד מושך אותי התחום הטכלוגי, לעת עתה ללא ניסיון משמעותי בתחום.
וזה מספיק כדי לשכנע אותך להוציא הרבה כסף על לימודי סייבר?
אני מציע שתעבור על הספרים פה: https://cyber.org.il/data/
ותחליט אם זה באמת מתאים לך.

אני ממליץ להתחיל קודם מהספר שמלמד פייתון https://data.cyber.org.il/python/python_book.pdf
אחרי זה אתה יכול לעבור על הספר שמלמד רשתות או מערכות הפעלה (נראה לי שעדיף רשתות, זה יותר מצוי בעבודות במשרות אבטחת מידע)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
וזה מספיק כדי לשכנע אותך להוציא הרבה כסף על לימודי סייבר?
אני מציע שתעבור על הספרים פה: https://cyber.org.il/data/
ותחליט אם זה באמת מתאים לך.

אני ממליץ להתחיל קודם מהספר שמלמד פייתון https://data.cyber.org.il/python/python_book.pdf
אחרי זה אתה יכול לעבור על הספר שמלמד רשתות או מערכות הפעלה (נראה לי שעדיף רשתות, זה יותר מצוי בעבודות במשרות אבטחת מידע)
לימוד סייבר זהו שלב נוסף אחרי שיודעים טוב לכתוב קוד.
יודעים טוב לפתח אתר ומבינים טוב איך הוא עובד.
רק אז ניתן להבין מהם נקודות החולשה וכיצד מגינים על האתר.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לימוד סייבר זהו שלב נוסף אחרי שיודעים טוב לכתוב קוד.
יודעים טוב לפתח אתר ומבינים טוב איך הוא עובד.
רק אז ניתן להבין מהם נקודות החולשה וכיצד מגינים על האתר.
ציטטת אותי כי הדברים מכוונים אליי?
הדברים שאתה כותב מאוד נכונים.

אבל -
הקורסים האלה נועדו לדלג על השלב של ההבנה ולקפוץ ישר לפרצות מצויות ודרכי ההגנה מהם.
הספרים שאני הבאתי הם ספרים שנועדו להקנות הבנה מעמיקה של תכנות, רשתות, מערכות הפעלה וכד'.

אין ברירה, אי אפשר ללמד סייבר בצורה מסודרת, מי שרוצה ללמוד ממש טוב חייב לקחת קורס טכנאי רשתות, ניהול רשתות, פיתוח קרנל, מבוא למערכות מחשב וכו' וכו'. זה פשוט לא פרקטי לעשות את זה בתור "קורס מהיר להיכנס לעולם אבטחת המידע", אם תסתכל כל ההסמכות אבטחת מידע למיניהן שואלות שאלות על פרצות אבטחה מוכרות ודרכי ההגנה המוכרים, הן לא יבקשו ממך לחקור מערכת, וגם לא הסבר מעמיק על אפנון גלי רדיו (שזה וקטור פריצה לכל דבר ועניין, ודורש ידע בפיזיקה)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ציטטת אותי כי הדברים מכוונים אליי?
הדברים שאתה כותב מאוד נכונים.

אבל -
הקורסים האלה נועדו לדלג על השלב של ההבנה ולקפוץ ישר לפרצות מצויות ודרכי ההגנה מהם.
הספרים שאני הבאתי הם ספרים שנועדו להקנות הבנה מעמיקה של תכנות, רשתות, מערכות הפעלה וכד'.

אין ברירה, אי אפשר ללמד סייבר בצורה מסודרת, מי שרוצה ללמוד ממש טוב חייב לקחת קורס טכנאי רשתות, ניהול רשתות, פיתוח קרנל, מבוא למערכות מחשב וכו' וכו'. זה פשוט לא פרקטי לעשות את זה בתור "קורס מהיר להיכנס לעולם אבטחת המידע", אם תסתכל כל ההסמכות אבטחת מידע למיניהן שואלות שאלות על פרצות אבטחה מוכרות ודרכי ההגנה המוכרים, הן לא יבקשו ממך לחקור מערכת, וגם לא הסבר מעמיק על אפנון גלי רדיו (שזה וקטור פריצה לכל דבר ועניין, ודורש ידע בפיזיקה)
נראה שאנחנו מסכימים.
שמי שיעשה איזה קורס קצר להגנת סייבר, לא ידע כלום ואף אחד לא יעסיק אותו.
זה דמיון שוא.
צריך ללמוד [ולהתאמץ...] בצורה נורמלית.

ניקח דוגמא מהעולם התורני
לא ניתן להיות מורה הוראה מאיזה ספר קיצורי הלכות...
אף אחד לא רוצה מורה-הוראה, שמה שהוא יודע זה בקיאות בקיצור שלחן ערוך.

אין קיצורי דרך בשום דבר

איזה חברה תיקח בוגר קורס כשהיא יכולה לקחת אדם שמבין את כל המערכת בצורה יסודית ולמד כמה שנים באקדמיה ?
במיוחד עכשיו מאוד קשה למצוא עבודה גם לאנשים בעלי ידע רב

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רק בכולל ישנה אפשרות להיות ללא נשים [גם מלמד בת"ת].
או עצמאי, שיכול לקבוע לעצמו עם מי הוא עובד ועם מי לא.
ואפשר להיות עצמאי גם בתחום אבטחת המידע, אתה מחפש חברות עם תוכניות bounty למציאת באגים וכשלי אבטחה, אתה מוצא כשל אבטחה פעם בחודש ומרוויח מזה כמה עשרות אלפים (כמובן שצריך להיות טוב בזה בשביל להצליח בזה), אפשר גם להתעסק עם ייעוץ, אבל זה יותר קשה למצוא לקוחות בצורה הזו (אתה צריך לשכנע אותם שהם צריכים אבטחת מידע, אולי באמצעות מציאת פרצה מראש או משהו כזה), אבל לא צריך להיות מומחה במיוחד בשביל זה.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שמי שיעשה איזה קורס קצר להגנת סייבר, לא ידע כלום ואף אחד לא יעסיק אותו.
זה צווי דינים.
זה שהוא יעשה קורס ולא ידע כלום זה נכון.
זה שאף אחד לא יעסיק אותו זה משגה נפוץ לחשוב שיש קשר בין העסקה ליכולות, דווקא בתחום הזה שאף אחד לא יכול לבחון אותך יש לך סיכוי הרבה יותר גבוהה להתקבל עם אתה יודע לשווק את עצמך מספיק טוב.

אני מדבר על חברות שמחזיקות איש או שניים של אבטחת מידע, לא על חברות תוכנה.
זה כבר נהיה אצלי כל כך שגרתי שהאנשים האלה לא מבינים שום דבר באבטחת מידע, שכשפעם אחת דיברתי עם מישהו כזה והוא הבין טוב מאוד, אני ממש הופתעתי. אח"כ הוא למד תכנות והלך לעבוד בתור מתכנת, והמחליף שלו שוב עשה לעצמו פאדיחות עם כל משפט שיוצא לו מהפה.
השיא היה ב"מומחה אבטחת מידע" שלא ידע מה זה פיירוול, והתעקש איתי שהוא כן יודע מה זה (הוא לא יכל להסביר מה זה, אבל הוא שמע על זה מסתמא איפשהו, אולי בקורס, אולי באיזה ספר עלילה מותח שההאקרים פרצו את הפיירוול).

היסוד הוא להיות שיווקי, האנשים האלה תמיד הצליחו להרשים מאוד עם שאלות חסרות טעם וטענות חסרות בסיס את הסובבים אותם, הם שכנעו את האנשים חסרי הידע המקצועי שהם מומחים.
(הייתי פעם בפגישה להציג מוצר, והביאו אותי לענות על שאלות של אבטחת מידע, ודווקא "המומחה" עשה מעצמו צחוק בעיניי, רק שאף אחד לא ידע מזה, והמנהל שלו שהוא אחראי נטו על בירוקרטיה שאל שאלות ממש לעניין שבכלל לא דורשות הבנה של הטכנולוגיה, הוא פשוט היה מבריק, וניתח איתי איך המערכת עובדת מאחורי הקלעים, ואפילו הדגיש משהו שיכול להיות להם בעייתי.)

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קיים בכדור הארץ שלנו ???
נשמח מאוד לשמוע היכן.
ספציפית על שכר התחלתי של 15K זה בכלל לא מופקע, אני לא אתפלא אם אפשר למצוא גם יותר.
גם באופן טבעי משרות כמו סייבר זה בעיקר גברים. (כבר האשימו אותי פעם אחת בשוביניזם על שכתבתי את זה, אבל אני כותב מהמציאות בשטח. זה שיש פה רוב נשים לא אומר שהן לא מיעוט ביחס לסך המתכנתים הגברים בשוק, בטח ובטח השוק הלא חרדי, ששם אפשרויות בחירת המקצוע אינן מוגבלות.)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ספציפית על שכר התחלתי של 15K זה בכלל לא מופקע, אני לא אתפלא אם אפשר למצוא גם יותר.
גם באופן טבעי משרות כמו סייבר זה בעיקר גברים. (כבר האשימו אותי פעם אחת בשוביניזם על שכתבתי את זה, אבל אני כותב מהמציאות בשטח. זה שיש פה רוב נשים לא אומר שהן לא מיעוט ביחס לסך המתכנתים הגברים בשוק, בטח ובטח השוק הלא חרדי, ששם אפשרויות בחירת המקצוע אינן מוגבלות.)
אלו שמקבלים כאלו משרות הם בעלי ידע רב וכמעט תמיד בעלי תואר אקדמאי במדעי המחשב.
ולא איזה קורס אחד או שניים.
עם כמה קורסים בסייבר לא תמצא עבודה וודאי לא בכאלו תנאים [חוץ מגאונים יוצאי דופן]

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אלו שמקבלים כאלו משרות הם בעלי ידע רב וכמעט תמיד בעלי תואר אקדמאי במדעי המחשב.
ולא איזה קורס אחד או שניים.
עם כמה קורסים בסייבר לא תמצא עבודה וודאי לא בכאלו תנאים [חוץ מגאונים יוצאי דופן]
אם באמת מי שמראיין אותך מבין בסייבר ברמה הזו, בהרבה מקומות גם הוא לא :)

בארץ יש מחסור נואש באנשי אבטחת מידע מיומנים, אבל הצפה באנשי אבטחה בינוניים.
ואז מגיע שוב הקטע השיווקי שדיברתי עליו קודם.

יש חברות שמתמחות באבטחה, כמובן שלא עליהן אני מדבר, אני מדבר על חברות קטנות וסטארטאפים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה