להתקשר אליך באשמורת?

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
- להתקשר אליך באשמורת?

לא, למה? אימוג'י נוחר.

-למה? סליחות! שחכת? אימוג'י שופר בדבש.

הא. אתה עדיין מאלו של אשמורת? תתקדם אחי, היום כולם יוצאים לסיורי סליחות בירושלים. שתיים עשרה בלילה, השכונות העתיקות, דבקות מטורפת. סמיילי כוכבים בעיניים.

- יודע מה? זרקת רעיון!!! סמיילי קורץ.

אני יבוא לאסוף אותך באחת עשרה.

- תבוא קצת יותר מוקדם, נלך לאכול משהו.

סטורי: אנחנו בחומוסייה ירושלמית טיפוסית. אין על האווירה של סליחות בירושלים. בתי הכנסת, האבנים, השופרות, החומוס...

במכונית חזרה הביתה: אני עוד זוכר בילדותי איך הייתי הולך עם אבא לסליחות לפנות בוקר. עם פרצוף כרית, כולם רציניים כזה, אומרים את המילים המסובכות האלה, בוכים ביוד גימל מידות, רועדים מיויים הדין.

- תאמין לי זה לא מתאים לדור שלנו. היום מה שצריך זה סליחות ברגוע, עם חוויה שתשאיר טעם טוב, שיהיה לך כיף לבקש סליחה ולהגיע לדין בכיף וברוגע.

"יונדאי מסוג סונטה אפורה תעצור בצד"

- וואי אכלתי אותה, איך לא ראיתי אותו?!

הרכב האפור מאט ויורד לשוליים. ניידת משטרה אחריו.

"רשיונות"

- מה עשיתי?

"מאה שבעים קמ"ש בכביש של תשעים גג. אני רושם לך שבע נקודות, ככה בשביל הניגוב מה שנקרא. חוץ מזה אני מאמין שהשופט ייתן לך שלילה של איזה מינימום שש חודש".

היד רוטטת על ההגה ללא שליטה. זיעה קרה מציפה את כל הגוף, הדופק מפציץ את הלב בעוצמה, הפה מתייבש, והגבה השמאלית מקפצצת במקומה ללא מעצורים. עדר סוסים שועטים במרווח שבין האוזניים.

- אאאני מבקש סססליחה.

"מה סליחה. הצחקת אותי. סליחה תלך תבקש בירושלים. יש שם דבקות מטורפת".

- וחומוס... אימוג'י עצוב.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
חזק!

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מיוחד.
הייתי אוהבת יותר בלי המשפט האחרון על החומוס.
להשאר עם הדבקות הפאנצ'ית...

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אגב: המושג הזה של 'דבקות מטורפת' הגיע אלי במקום ובזמן מדהימים.
טיול של לילה שלם בקברי צדיקים בצפון הארץ.
אנחנו מגיעים ברגעי הזריחה לקבר אביי ורבא.
מי שמכיר - אחד המקומות היותר יפים בארצנו.
אנחנו מחנים את הרכב וצועדים על שביל העפר הסובב את הבסיס הצבאי.
מגיעים למצפה המטורף על כביש 90, הרי אדום, ירדן, הרי הגליל, ומה לא.
שנייה לפני שאנו נכנסים אל המערה, אנו מבחינים באשה בודדה היושבת על גדר המצפה.
אשה, סתם כך באמצע השום מקום, בשעה בלתי סבירה, יושבת אל מול הוואו.
היא מסתובבת אלינו ולוחשת: "תיכנסו למערה, יש שם דבקות מטורפת".
מאז המשפט הזה לא עוזב אותי.

עוד אגב: המסר בקטע הקצר הזה הוא ההבדל בו אנו ניגשים ליום הדין בשאנטיות, לבין הצורה בה אנו ניגשים לכל משפט בשר ודם שהוא, גם על דברים פעוטי ערך וחשיבות כלפינו.

ואגב אחד אחרון: הסיומת עם החומוס באה לרמוז שצמד החברים הללו (שבסוגריים מותר לכתוב שזה אני ואתה) לא קלטו את המסר שהעביר להם השוטר, וחבל. אוי כמה חבל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה