דרוש מידע להעלות לכיתה א' או להשאיר עוד שנה בגן?

שרהלוי

משתמש פעיל
ביתי נולדה בתשרי, הגננת לאורך כל השנה התלבטה האם כדאי להשאיר או להעלות.
בסופו של דבר כשהגעתי לבית הספר להרשם, שוחחתי עם המנהלת על הנושא והיא אמרה לי כך:
אני יכולה לשלוח אותך לאבחון אצל המורות שילוב בביה"ס, אבל 90% שהן יאמרו לך להשאיר
נתנה לי טלפון של מאבחנת אחרת שבאמת רואה את הילדה והמליצה לי חד משמעית להעלות.

לדעתי מומלץ מאד להתיעץ עם המנהלת / צוות ביה"ס על מאבחנת מומלצת בסביבה, הן מכירות ורואות גם את תוצאות ההמלצות שלה לטווח ארוך ולכן יש להן מדד מאד אמין.

קמארנא'ר

משתמש רשום
אני הייתי בכיתה א' כעשור שנים מלמד, ובמשך השנים היו הרבה שאלות בעניין זה, אי אפשר להגיד בצורה גורפת אבל הרוב בוודאי שהיה עליהם שאלות והם נשארו זה רק הייטיב איתם.

למה_לא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כדי לדעת מה לעשות צריך לקבל דעת מומחה, צריך להתייעץ עם מאבחנת דידקטית והצוות הלימודי, מה אחרים עשו במקרה הזה לא תמיד יעיל כי כמו שרשמו פה:
הילד יכול להשתעמם או להתקשות מבחינה לימודית(בכל גיל שהוא עולה כי הרמה בבית הספר היא לא מתאימה ב100 אחוז לכולם היא מיועדת לממוצע).
בגיל קטן גם הוא כנראה לא בשל (בלי קשר למופנמות וחברותיות- זה לא אינדיקציה לבשלות לבית הספר, לצורה בה הלימוד בבית הספר מתנהל כיום.)
וכמובן שיליד חודש אב-תשרי, זה לא אותו גיל כמו ילד יליד כסלו-טבת.
סתם דרך אגב- לסיים לימודים שנה קודם לא נותן קידום כזה משמעותי בחיים, מי שרוצה להצליח בחיים יכול גם בגיל 40 להתחיל(רבי עקיבא)

חלון בלון

משתמש צעיר
עם את מתלבטת לכו לאבחון...
היה לי קרוב מישפחה שחשבו שצריך להישאר בגן כי לא ראו בו כילד בוגר ואז הלכו לאיבחון אצל אסתר טוקר(שאגב מיספר 1 בתחום) והיא אמרה מה פתאום ישר לעלות אותו ובאמת העלו אותו והיסתבר שהוא ילד מחונן....
אסתר טוקר מירושלים? היתה מורה לכיתה א'?מה המספר שלה?

פ.נ

משתמש מקצוען
אסתר טוקר מירושלים? היתה מורה לכיתה א'?מה המספר שלה?
היא אמא של מנחם טוקר המיטולוגי..
לא פעם מנחם אומר בשידורים שלו על אמא שלו
אני יודעת שהיא מורה בסמינר הישן למסלול הוראה מתקנת(שמועות הגיעו לי לאוזן)

LCES

משתמש חדש
רק לב של אמא תדע בוודאות
כל העצות וחוות הדעת - מצוין
אבל את האמא, את מכירה את הבת שלך הכי טוב
את מכירה את עצמך ואת הבית הכי טוב
והאינטואיציה שלך היא מה שחשובה בשביל ההחלטה
לכי עם האנטואיציה שלך
תאמיני ללב של אמא!
תודה, ממש מחזק!

br20

משתמש חדש
אני גם בהתלבטות על ילדה מאד חכמה ילידת סוף חשון,
מכירות מאבחנת טובה בבני ברק?

מ....

משתמש פעיל
לי יש ילדה שנולדה בסוף חשון. היא יודעת מצוין את כל הנלמד בגן.
מבחינה רגשי וחברותית היא כמו שנה מעל.
היא רק קצת איטית בסיום יצירות - מגיע מפרפקציוניזם.
התלבטתי אם להעלות אבל הבנתי שהבית ספר לא כ"כ נותן להעלות ילידי נובמבר

ככר השוק

משתמש מקצוען
בית הספר מעלה גם ילידות דצמבר. הם חייבים (עשינו את זה לפני כמה שנים עם ילידת סוף דצמבר. מברכים על ההחלטה)

רבקה 000

משתמש חדש
אני ממש ההיתי קטנה מבחינת גוף וגם מאוד ילדותית אמא שלי העלתה אותי אחר כך היא אמרה שהיא התחרטה בגלל שהייתי קטנה אבל אני מבחינתי זה שהייתי ממש בין הקטנות ממש לא לקחתי כעלבה שאני קטנה אלא גאווה שזה אומר שאני הכי חכמה שלמרות שאני קטנה אני עליתי לשנה הזאת בקיצור זה נתן לי גאווה כזאת אני ממליצה כן לעלות

י.ז.

משתמש פעיל
אני נולדתי בסוף חשוון ועליתי קטנה
ויכולה לומר שבשבילי זה היה ממש גאווה...
והשתלבתי מצוין חברתית ולימודית
אפילו יותר מכולם...
ולסיים סמינר קטנה עוד לא בת 20 זה בונוס
אבל כמובן שזה מאוד אינבדואלי אח שלי נכנס קטן וזה היה בשבילו גרוע מאוד
והוא נשאר שנתיים בכיתה ד'!
אז אם הילדה בטוחה בעצמה ומעורבת בחברה וברמה לימודית זה לא אמור להיות בעיה

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מכירה משהי (ילידת כסלו) שכל הצוות בגן המליץ להעלות, ממש היו חד משמעיים. אחרי התלבטויות - העלו. בכתה א' היה בסדר. בכתה ב' התחילו הדרישות הלימודיות המלחיצות והתחילה הקטסטרופה שאין לתאר... רגשית, לימודית, לילות שלמים של לחץ ומתח מצד הילדה. עכשיו לכו תשלמו על שיעורים פרטיים וטיפולים רגשיים וכו' מה הלחץ? רמת הלימודים והדרישות היום כ"כ גבוהות, למה לא לתת לילדה להתמודד איתם בבגרות? תחשבו על זה.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
ושנה נוספת בגן תגרום לה לפחות פרפקציוניזם?או ליותר זריזות?
קשה לי להאמין...

יש הרבה ילדות שנולדו בחשוון - כסלו - טבת, והן בשלות מבחינה לימודית רגשית וחברתית לעלות לכיתה א'. אין סיבה להשאיר ילדה שנה נוספת בגן אם אין בזה צורך. בהחלט אפשר גם להפסיד משנה מיותרת בגן.

yd7691

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
@דבורה חזקיה תודה רבה!!!
זה גם מובחנות מבחינה רגשית?
הבת שלי ילידת חשוון והגננת טוענת שמבחינת השכל הכל בסדר
אבל רגשית היא לא מספיק אפויה....

דבורה חזקיה

משתמש מקצוען
@דבורה חזקיה תודה רבה!!!
זה גם מובחנות מבחינה רגשית?
הבת שלי ילידת חשוון והגננת טוענת שמבחינת השכל הכל בסדר
אבל רגשית היא לא מספיק אפויה....
לא , זה בודק רק מבחינה לימודית
מהבחינה הרגשית שווה להתייעץ עם פסיכולוגית הגן
לא תמיד שנה נוספת תעזור.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה