להיט - מתכון

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אזהרה: עוד מעט שבוע המוזיקה, הרשאת תגובה בכל הפורומים למוזיקאים שיעוטו עלינו בתופים ובמחולות נקם.
מוזיקאים? איזה מבחן כניסה יש לפורום שלהם?
לפי כמות שגיאות הכתיבה בפורום מוזיקה, נשמע שמדובר בבחורי ישיבה מ-ש-ו-ע-מ-מ-י-ם.

אפקטכתיב

משתמש מקצוען
בדיוק יצא לי לקרא ראיון עם נועם חורב שיש לא מעט להיטים שהוא כתב את מילות השיר, והוא סיפר שבהתחלה היה רץ לבמה אחרי הופעה, מנסה לדחוף לזמר דפים עם מילים, ואף אחד לא היה מסתכל עליו חזרה...
אפשר קישור? זה מעורר השראה הדרך שאנשים עושים בדרך לפסגה.

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש גם אופציה לדואט של זמר חרדי יחד עם ההוא שעדין לא, והשיר מתגייר לו דרך הזמר. מעולה.
בעולם הפרסום זה מכונה 'אפקט ההילתיות'.
אפשר קישור? זה מעורר השראה הדרך שאנשים עושים בדרך לפסגה.
זה לא איש שהייתי שואבת ממנו השראה.

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
עוד מעט שבוע המוזיקה, הרשאת תגובה בכל הפורומים למוזיקאים שיעוטו עלינו בתופים ובמחולות נקם.
אני חושבת שדווקא מוזיקאי אמיתי, ולא, לא כל אחד שמבין בזה, מתגרד (בעדינות) מהז'אנר החדש הזה. כשם שסופר טוב יזלזל בצורת כתיבת השירים המוזכרת לעיל.
במחשבה שניה, לא צריך להיו מוזיקאי או סופר, מספיק קצת יותר להתבונן בעומק בשביל לסלוד מזה.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אה, סליחה איני מכירה...
איך באמת נכנסים לתחום של כתיבת שירים שיולחנו?
אולי הוא לא האדם הכי, אבל יש לו שירים, לדעתי בעיקר הלא מולחנים, שיש הרבה מה ללמד מהם.
ואכן, תחום מענין, קל יחסית, אין דרישה למילים בשמים, חריזה מיוחדת או מסר עמוק, לפי השירים ש'תופסים', לכתב זה לא סיפור, רק צריך להשתחל...

אפקטכתיב

משתמש מקצוען
אולי הוא לא האדם הכי, אבל יש לו שירים, לדעתי בעיקר הלא מולחנים, שיש הרבה מה ללמד מהם.
ואכן, תחום מענין, קל יחסית, אין דרישה למילים בשמים, חריזה מיוחדת או מסר עמוק, לפי השירים ש'תופסים', לכתב זה לא סיפור, רק צריך להשתחל...
להשתחל זה הסיפור, אבל מדבריך נשמע שלא מתאים לי.
אין מצב שאני מוציאה חומרים לא עמוקים;)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה