דרוש מידע לא נעים לדבר על זה...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
יש מי פה שמונעים ריח מהפה למשך 24 שעות לפחות. מיוצרים בארה"ב וניתן להזמין באמזון.
א. לגבי מי פה, אני מרגיש שזה עושה לי טעם בפה, ואז כשאני בא לאכול, האוכל בטעם טפל, או בטעם מנטה.

ב. מעניין האם יש בזה עניין לכשרות.

yehudam

משתמש מקצוען
יש לי חברה שביקשה לשאול (עוקבת כאן אחרי התגובות)
הנושא הוא ריח פה לא נעים...
כבר תקופה ארוכה שהיא מנסה להילחם בתופעה
ועדיין לפעמים מרגישה לא נעים לפתוח פה....
יש עצות בקהל???
כמה שלבים שאנשים לא יודעים:
1. אחד הגורמים ואנשים לא יודעים זאת.
לפני כמה שנים שוחחתי עם רופא בכיר מאד (גר כיום בחו"ל) ואמר לי ש.. שאנשים במתחים וחרדות זה גורם לריח הרע שמגיע מהבטן.
תשאלו אותה אם יש לה מתחים חרדות דאגות.
להיות בשמחה בעז"ה.
ואגב הלחץ מהריח עושה עוד יותר מתח ודאגה כי לא נעים ובצדק.

2. בדיקת שיניים הרבה פעמים יש חור אפילו בלי כאב שלא יודעים עליו ומצטבר אוכל וכתוצאה מזה יש ריח.

3. תזונה בריאה חשוב מאד להפחית מאכלים לא בריאים...

3. בדיקת הליקובקטור בכלל לא מגעיל
שותים מיץ תפוזים מהחנות כשמגעים לרופא
נשמע מצחיק אבל זאת הבדיקה
מיץ התפוז מעורר את החיידק ולפי זה יודעים.
מאמין שיש כל מיני בדיקות שונות ליידק הזה.

בכל מקרה ההמלצה של הרופא שיניים שושחחתי איתו תשתמשו במי פה קורסודיל קונים בבית מרקחת
לגרגר בחיך פעמיים ביום 30 שניות.
כמובן שלא בולעים אותה.
כמובן זאת המלצה.
כמובן תמיד כדאי להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך.

והכי חשוב להיות שמחחח זה מאד משפיע

נערך לאחרונה ב:

בטרפליי

משתמש פעיל
צילום מקצועי

מה יכול לעזור?​

ארוחת בוקר
ארוחת בוקר שמכילה מזון מחוספס (סלט ירקות, לחם קשה, גרנולה וכדומה) מסייעת בניקוי חלל הפה ומחדשת את זרימת הרוק.

ניקוי עדין של גב הלשון
פעמיים ביום, לאחר צחצוח השיניים, מומלץ להשתמש במנקה לשון ייעודי להסרת השכבה שמצטברת על הלשון ומכילה רובד חיידקי, שאריות מזון וריר.

לעיסת מסטיק
יובש של הפה נוטה להגביר ריח פה, ולכן לעיסת מסטיק ללא סוכר יכולה לעזור בהגברת הפרשת הרוק ובכך להביא לרמה נמוכה יותר של ריח פה. לעיסת מסטיק יכולה לעזור במיוחד כאשר הפה יבש או כאשר אדם אינו יכול לצחצח שיניים לאחר ארוחות, בייחוד אלו העשירות בחלבונים. הרוק המופרש מסייע בשטיפת רובד החיידקים בפה, הוא בעל תכונות אנטי־בקטריאליות ומעודד פעילות מכנית שמסייעת בניקיון הפה.

תבלינים
זרעי שומר, מקלות קינמון, שרף צמח אלת המסטיק (הגדל ביוון) או פטרוזיליה טרייה הם תרופות עממיות ידועות להפחתת ריח פה ולעיסתם אכן יכולה לסייע.

שטיפת פה
שטיפות פה לפני השינה מפחיתות את ריח הפה למשך שעות. שימו לב: חלק משטיפות הפה מכילות חומרים פעילים שנסתרים על ידי דטרגנטים הקיימים במרבית משחות השיניים, ולכן מומלץ לא לגרגר מיד לאחר צחצוח השיניים.

היגיינת הפה
צחצוח שיניים יסודי, שימוש בחוט דנטלי, ואביזרי ניקוי נוספים בהתאם להמלצת השיננית או רופא השיניים, והקפדה על ביקורים תקופתיים סדירים אצל רופא השיניים והשיננית.

שימוש בחוט דנטלי או אביזרים מיוחדים אחרים הוא בעל חשיבות מיוחדת בהסרת שאריות מזון ורובד חיידקי מהאזורים שבין השיניים, בייחוד בקו החניכיים.

שיניים תותבות יש לנקות היטב מדי יום ולהשרות במשך הלילה בתמיסה אנטיבקטריאלית (מלבד מקרים שבהם המלצתו של רופא השיניים שונה).

שתייה מרובה
שתיית מספר כוסות מים במשך היום מסייעת למנוע יובש פה, שהוא גורם סיכון לריח הפה. הוספת מעט מיץ לימון למי השתייה תרענן ותסייע גם היא.

רגעים יפים

משתמש צעיר
שואלת כדי להעלות עוד אופציה..אולי אוכל מסוים שהיא אוכלת גורם לזה?
זה נשמע הגיוני מאד, אני מכירה מכרה שהיה לה ריח לא נעים מהפה, היא הלכה לבדוק וגילתה שהיא צליאקית!!
הרבה פעמים כשאדם אוכל אוכל שהוא לא טוב לגוף שלו, זה מתבטא באמצעות ריח רע מהפה.
שווה לבדוק.

3524

משתמש סופר מקצוען
א. לגבי מי פה, אני מרגיש שזה עושה לי טעם בפה, ואז כשאני בא לאכול, האוכל בטעם טפל, או בטעם מנטה.

ב. מעניין האם יש בזה עניין לכשרות.
כשר וללא טעמי לוואי. לא משאיר טעם בפה, בקושי משהו קליל ולא מורגש. רעננות של מנטה / אניס.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
3. בדיקת הליקובקטור בכלל לא מגעיל
שותים מיץ תפוזים מהחנות כשמגעים לרופא
נשמע מצחיק אבל זאת הבדיקה
מיץ התפוז מעורר את החיידק ולפי זה יודעים.
מאמין שיש כל מיני בדיקות שונות ליידק הזה.
מעניין איפה נותנים מיץ תפוזים בבדיקה?
אני עשיתי 3 פעמים בחיים בדיקת נשיפה (הבדיקה האחרונה לפני שנה וחצי)
ובשלושתם נתנו לי נוזל מבחיל עם ריח של בר-בצק

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
יש לי חברה שביקשה לשאול (עוקבת כאן אחרי התגובות)
הנושא הוא ריח פה לא נעים...
כבר תקופה ארוכה שהיא מנסה להילחם בתופעה
ועדיין לפעמים מרגישה לא נעים לפתוח פה....
יש עצות בקהל???
יכול להיות אבני שקדים

ד. ל.

משתמש צעיר
אולי להפסיק לאכול בצל ;)
ועכשיו ברצינות ישנם מוצרי אוכל שמשאירים טעם וריח חזקים בפה כגון בצל, קפה חלב וכו'...
כדאי לצחצח שיניים לאחמ"כ או לכה"פ לגרגר במיים לשטוף את הפה..
בנוסף דלקת חניכיים מסריחה את הפה ברמות...

מנסיון

משתמש חדש
פעמים רבות ריח רע מהפה מצביע על קנדידה
אפשר לאבחן אותה בבדיקת תרבית פשוטה

יהודה התותח

משתמש חדש
יש בדיקת נשיפה פשוטה (בלי לשתות חומרים לפני וכדומה) שיודעת לאבחן האם מקור הריח הרע הוא מחלל הפה או מדברים אחרים תוצאה תוך עשר דקות
במכבי ניתן לבצע את הבדיקה אצל שיננית בהזמנת תור מראש
חשוב לציין המכשיר לא יודע לתת אפיון מדויק של הבעיה אלא רק תשובה חד ערכית לשאלה:האם הריח הרע מגיע מחלל הפה? כן/לא
אישית הזמנתי תור לבדיקה הזו ולפני הבדיקה דיברתי עם השינן והיה נראה לי שהוא ממש ממעיט בערך הבדיקה הזו אז ביקשתי ממנו אם אפשר במקום הבדיקה שיעשה לי ניקוי של השיניים ובנס מי שהיה אמור להיות אחרי ביטל את התור והיה לו זמן פנוי ובאמת עשיתי ניקוי במקום ופתר את הבעיה יופי שוה לנסות( ממילא ההמלצה כל חצי שנה ללכת לשיננית)

חני .ג

משתמש צעיר
לסיכום
ריח רע מהפה מקורו במערכת העיקול
כל חוסר נוחות של המערכת משפיע
בין זמני ובין מתמשך
גם מצבי לחץ וחרדה בדר"כ משפיעים על מערכת העיקול ולכן גם גורמים לריח מהפה...
הרבה ציינו פה הליקובקטור, פשוט כי זה חיידק נפוץ מאוד
אבל כמובן שיכולים להיות גם בעיות נוספות

יראת

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב משהי עם ריח רע, שיחה עם רופא משפחה - כמעט תמיד מדובר בעניין הגייני ולא ממערכת העיקול. (למרות שישנם כאלו שלא מצחצים אף פעם שיניים ואין להם ריח רע). בכל אופן, היא נסתה 3 פעמים ביום לגרגר מי מלח, ואח"כ לא לאכול ולא לשתות רבע שעה. עוזר פלאים. קצת מעצבן לבצע

חיולה

משתמש מקצוען
להיבדק אצל פריודנט, אני גם סבלתי מזה בצורה קיצונית והתברר שזה בגלל מחלת חניכיים מתקדמת
אם נשלל הכיוון שזה מהחניכיים
להמשיך לגסטרואנטולוג כי יכול להיות שזה ממערכת העיכול (יש מגוון סיבות, רק אחת מהם זה חיידק ההליקובקטור כמו שכתבו פה)

A160161162

משתמש צעיר
לסיכום
ריח רע מהפה מקורו במערכת העיקול
כל חוסר נוחות של המערכת משפיע
בין זמני ובין מתמשך
גם מצבי לחץ וחרדה בדר"כ משפיעים על מערכת העיקול ולכן גם גורמים לריח מהפה...
הרבה ציינו פה הליקובקטור, פשוט כי זה חיידק נפוץ מאוד
אבל כמובן שיכולים להיות גם בעיות נוספות
הריח עולה ממערכת העיכול,
ונובע בעיקר בשל מזון שלא מתעכל טוב, ויושב זמן רב במערכת העיכול ועובר התססה בדיוק כמו כל סיר מרק או בשר שנשכח מחוץ למקרר ועובר פירוק והתססה ע"י חיידקים.
הדבר יכול להיגרם מסיבות רבות, כגון:
  1. סטרס כרוני - שמשבית את מערכת העיכול.
  2. עודף חלבונים מהחי,
  3. עודף מוצרים מקמח לבן,
  4. עצירות - שנגמרת בין הייתר מעודף חלבונים מהחי ומוצרי ג'אנק פוד, וחוסר בסיבים תזונתיים הנמצאים בירקות ובדגנים מלאים.
  5. וכן חוסר בחומצת קיבה שאחראית לעיכול המזון ובעיקר חלבונים מן החי - כגון בשר, עוף דגים.
  6. חוסר בחומצת קיבה נפוץ כיום בשל לקיחת תרופות שונות ומזון מתועש, ושתית משקאות קלים. אין זה פלא שאנשים שותים משקאות קלים כגון קולה עם הארוחה - משום שהיא מכילה חומצות חזקות שמסייעות לעיכול האוכל, (קחו שן שנפלה שימו אותה בכוס קולה ותראו איך היא נעלמת תוך מספר שעות).

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה