התייעצות לא יודעת אם ללמוד מקצוע חדש

B H

משתמש רשום
אני בהחלט ממליצה.
לא חשבתי שהשואלת בת תשע עשרה, אלא נתתי פה דוגמא להצלחה מסחררת של מישהי צעירה שלמדה את התחום.
אני תמימת דעים לגמרי בכל הנוגע לאחריות, לעולם לא הייתי שולחת לשם את הבת שלי, אבל אנחנו לא דנות בחוסר הניסיון שיש לאנשי מקצוע- אלא האם כדאי לעשות הסבת מקצוע לתחום הטיפול.
לא הפריע לי הגיל, אלא שהיא מטפלת בילדים בלי לעבור הכשרה אמיתית, מה שאולי יכול לקדם את הילדים אבל אפשר לפספס דברים קריטיים

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ומי לוקח אחריות על כל הטעויות שהיא עושה? (סליחה על הבוטות)
ומי יקח אחריות על טעויות שתעשה אחת בת 60??

אף אחד, אני בכל אופן מעדיפה ללכת למישהי מקצועית עם ניסיון..

מישהי עם יראת שמיים

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
לא הפריע לי הגיל, אלא שהיא מטפלת בילדים בלי לעבור הכשרה אמיתית, מה שאולי יכול לקדם את הילדים אבל אפשר לפספס דברים קריטיים
הכשרה אמיתית. קרי- תואר?!
חסרים אנשי מקצוע אלופים שמלמדים באופן פרטי מטעמם?

מישהי עם יראת שמיים

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
שנתיים לקלינאות זה הגיוני, לא?
אני לא באמת מכירה את התחום הזה לעומק, אבל גם בסמינר שלי למדו (ועדיין לומדים:)) מסלול של שנתיים, ואז תמיד אפשר לעשות עוד השתלמויות קצרות...

B H

משתמש רשום
שנתיים לקלינאות זה הגיוני, לא?
אני לא באמת מכירה את התחום הזה לעומק, אבל גם בסמינר שלי למדו (ועדיין לומדים:)) מסלול של שנתיים, ואז תמיד אפשר לעשות עוד השתלמויות קצרות...
ממש ממש לא, זה לימודים של 3.5 שנים כמעט כל יום בהיקף מטורף
אבל נראה לי שסתם נסחפתי במקום הלא נכון

חביבונת

משתמש מקצוען
@בטוש מעבר למחשבה אם את נהנית בעבודה, אני חושבת שיותר משמעותי אם את מצליחה בעבודה
כי מבחינת הנאה תמיד אפשר להחליט שהמשכורת שווה את זה/ למצוא מקום עם חברה נעימה וכדו'
אבל מבחינת הצלחה- אם את לא טובה בזה, בסוף את יכולה למצוא את עצמך בחוץ... או בהרגשה שלא מרוצים ממך וכדו'
לעבוד במשהו שפשוט לא הולך זה רק תסכול הולך וגובר...
בהצלחה! ואני ממש מעריכה את הכנות שלך, והמחשבה המעמיקה.

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא סגורה על זה,
אבל אפשר להיות בתחום טיפולי בגיל צעיר?
תחשבי על הפן הזה גם, מי תשלח למטפלת או פסיכולוגית בת 25?
טיפולי זה גם סיעוד וגם פארא רפואי, והלימודים לפחות 3 שנים ועוד לא דברתי על פסיכומטרי ועל מבחן ממשלתי בסוף. בהכשרה. וסטז'.

דומינו!

מתאימים כשרון למקצוע
מנוי פרימיום
@בטוש מעבר למחשבה אם את נהנית בעבודה, אני חושבת שיותר משמעותי אם את מצליחה בעבודה
כי מבחינת הנאה תמיד אפשר להחליט שהמשכורת שווה את זה/ למצוא מקום עם חברה נעימה וכדו'
אבל מבחינת הצלחה- אם את לא טובה בזה, בסוף את יכולה למצוא את עצמך בחוץ... או בהרגשה שלא מרוצים ממך וכדו'
לעבוד במשהו שפשוט לא הולך זה רק תסכול הולך וגובר...
בהצלחה! ואני ממש מעריכה את הכנות שלך, והמחשבה המעמיקה.

חשוב מאד מאד לשים דגש כמה את נהנת וכמה את טובה ממה שאת עושה בעבודה,

הצלחות הן לא בידיים שלנו, ו(רק ס"ד), והן יכולות להיות 'רגעיות',
אולי אחרי חצי שנה יחליפו לך תפקיד במקום או יוסיפו לך סוגי עבודות שאת לא מצליחה בהן ועוד ועוד ועוד....
לאף אחד אין שליטה וביטוח על 'ההצלחות' שלו.....
ז"א את לוקחת נתון שהוא 'עכשיוי' ולא חושבת על העתיד שלך....

לגבי - הנאה, חדוות יצירה, שימוש בכישורים וביכולות ובמתנות שמים שלך
הן יתנו לך את הסיפוק, הצמיחה וההתקדמות בעולם התעסוקה בע"ה באופן תמידי בס"ד.

לכן חשוב מאד לשים על כך גדש,

כמו שאמרתי שאי אפשר לענות בפורום לגבי התאמה וכיוון למקצוע חדש,
היות ובשביל כך צריך לחבר את הפאזל והאופי התעסוקתי שלך
ולהגיע לתשובה הברורה של מה מתאים לך ונכון לך כרגע לעשות....

(הנאה והצלחה זה חלק מזערי של הפאזל שלך....)

Mamy123

משתמש פעיל
זה אפשרי ללמוד קלינאית תקשורת בצורה מקצועית בשילוב עם עבודה וגידול ילדים?

שמש שוקעת

משתמש צעיר
לא שווה לעבוד בעבודה שאת לא נהנת בה.
אבל תקחי בחשבון שאף אחד לא מבטיח לך שתהני בתחום הטיפול במיוחד שזו לא עבודה קלה

שין אלף

משתמש צעיר
תלוי בתנאי החיים שלך.
בהחלט יש כאלו שעושות את זה
וזה בהחלט לא קל
הייתי אומרת לא רק לא קל אלא ממש ממש קשה!
מכירה מישהי קרובה מאוד שעשתה את זה, אבל היא יצאה מתוך נקודת הנחה ש"אני סוג של מוותרת על כמה שנים בשביל העתיד..." עכשיו סיימה ומתפללת בשבילה שבאמת יצדיק את המאמץ כי היא, בעלה, אמא שלה והילדים שילמו מלא מחירים....

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
הייתי אומרת לא רק לא קל אלא ממש ממש קשה!
מכירה מישהי קרובה מאוד שעשתה את זה, אבל היא יצאה מתוך נקודת הנחה ש"אני סוג של מוותרת על כמה שנים בשביל העתיד..." עכשיו סיימה ומתפללת בשבילה שבאמת יצדיק את המאמץ כי היא, בעלה, אמא שלה והילדים שילמו מלא מחירים....
מנסיון, בהחלט יש ערכים שמתנגשים וצריך לעשות סדרי עדיפויות
אבל, לא בטוחה שאם הייתי עובדת בשנים האלו במשרה תובענית בת 9 שעות הייתי משלמת פחות מחירים...
להפך. אולי יותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה