לאור השריפות - ביטוח דירה נכון

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
רבים לא יודעים:
כאשר מבטחים את הדירה דרך הבנק בו לקחתם את המשכנתא,
במקרה נזק, כמו שריפה, הבנק משלם את סכום המשכנתא בלבד,
כלומר אם לקחתם 300,000 על דירה ששווה 1,500,000 -
אם נשרף הבית תקבלו רק 300,000:eek::eek:
לעומת זאת, אם ביטחתם אצל סוכן ביטוח תקבלו את כל ערך הדירה.
עוד משהו - במקרה שריפה,אם לא שייך לגור בבית,
חברת הביטוח מזכה את כל דרי הבית במלון (ברמה בינונית) חינם לחצי שנה + תשלום ארוחות.
בבנק - תבינו לבד מה תקבלו...
דבר אחרון - אין ביטוח צד ג' בביטוח דרך הבנק,
כלומר אם בדירה של השכן יש רטיבות מנזילה שלך, אף אחד לא יתקן לו.
בביטוח דרך סוכן צד ג' כלול חינם בפוליסה.
מקווה שהועלתי פה למישהו

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אם שילמת ביטוח רק על 300,000 תקבלי ביטוח רק על 300,000
ואם שילמת ביטוח על כל ערך הדירה, תקבלי על כל ערך הדירה,
זה לא משנה דרך מי ביטחת,
(וחוץ מזה שלא נראה לי שיש היום ביטוח דרך הבנק)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י pnina912100;2323533:
זה לא משנה דרך מי ביטחת,

נכון מאוד.
הכל תלוי מה כתוב בפוליסה.
דרך אגב, בדוגמא של פותח האשכול, בדרך כלל יש פטור מביטוח נכס כי ערך הקרקע כבר שוה יותר.

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תוספת:
אם אין כיסוי לנזקי טרור בפוליסה - כל מה שארע מההצתות האחרונות לא יהיה מכוסה...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י גולדס;2323614:
תוספת:
אם אין כיסוי לנזקי טרור בפוליסה - כל מה שארע מההצתות האחרונות לא יהיה מכוסה...

נכון, אמנם את הנזקים האלו משלמת המדינה = מס רכוש

חני בראל

משתמש חדש
נראה לי ששריפה זה נזקי טבע שאינם מכוסים בביטוחים.(ההצתות האחרונות הן נזקי טרור ומכוסה ע"י המדינה

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חני בראל;2323651:
נראה לי ששריפה זה נזקי טבע שאינם מכוסים בביטוחים.(ההצתות האחרונות הן נזקי טרור ומכוסה ע"י המדינה

בפוליסות רגילות - נזקי טבע מכוסים.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י pnina912100;2323533:
זה לא משנה דרך מי ביטחת,

צר לי, זה לא נכון
לבנק אסור לבטח את מלוא סכום הדירה גם אם הוא רוצה.
חברת הביטוח כן מבטחת את מלוא הסכום.
ויש היום ביטוח דרך הבנק.

חסיד נלהב

משתמש פעיל
בביטוח משכנתא התכולה לא מבוטחת.
רציתי להרחיב את הביטוח שלי גם על התוספת שבניתי, ואמר לי סוכן ביטוח שלא כדאי להוסיף על מה שהבנק מחייב כי זה בד"כ לא רלוונטי. כי עיקר הנזק לדירה עצמה בדרך כלל זה צבע וכד'

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חסיד נלהב;2324474:
רציתי להרחיב את הביטוח שלי גם על התוספת שבניתי, ואמר לי סוכן ביטוח שלא כדאי להוסיף על מה שהבנק מחייב כי זה בד"כ לא רלוונטי. כי עיקר הנזק לדירה עצמה בדרך כלל זה צבע וכד'

לפי הידוע לי זה ממש לא נכון.
ביטוח המבנה מכסה נזקי מים, אש ורעידת אדמה כולל צמודי מבנה.
כשקורה מקרה ביטוח רציני - במקרה שציינת יהיה כיסוי חלקי מאוד ולחברת הביטוח יהיה פתח להתנער מאחריות...

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י חסיד נלהב;2324474:

אתה נמצא עכשיו בתת ביטוח.
במקרה של תביעה תבדוק חברת הביטוח ותמצא שלא כל הדירה מבוטחת ותגיד:
לא ביטחת הכל, אנחנו לא משלמים הכל.
זה אומר שאם הנזק בדירה (לא בהרחבה) יעמוד על 100,000
ירדו לך אחוזים כמספר האחוזים שלא דיווחת עליהם. גם אם לא תתבע את החלק המורחב.
מקווה שהסברתי את עצמי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה