שיתוף - לביקורת כשהרגשתי גדול...

היהלומן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
יש רגעים רבים בחייו של כל אדם, בו הוא מרגיש שמשהו גדול קרה, ומעכשיו הוא נמצא במקום חדש ושונה מהיכן שהיה עד עכשיו.

מהם רגעים אמתיים – כאלו שמשנים את חייו באמת, מהם סמליים – שאינם מהווים מאומה, אבל מהווים ציון דרך לכברה שנעשתה עד עכשיו, ומהם שטותיים – כאלו שלפעמים לא מסמלים כלום, אבל בכל זאת נותנים לאדם הרגשה שהנה, גדלתי בשנה.

אספתי כמה מהם, וכמובן שככל שהציבור ישתף בעוד אנקדוטות מרתקות כאלו, התועלת תוכפל...

שימו לב שכדי שזה יראה אותנטי, כדאי לתאר את זה בגוף ראשון.

התועלת האמיתית שתצא מזה, כשנעמיד כל מיני התרחשויות אמיתיות בחיים שלנו מול אלו המתוארות בפנים, ונחליט מול עצמנו לאיזה קטגוריה בדיוק הם משוייכים...

היהלומן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
הוא ניגש אל המוכר, מפשפש בכיסו העמוס בעלונים מבחנים וסיכומים, וסוף סוף מוצא את השטר המבוקש.

בחיוך של מנצחים הוא מגיש אותו לצעירון שמעברו השני של הדלפק, מעיף מבט אחרון על הקיתון הקטנטן שזכה לשם 'הקיוסק של משה', ובמבט זהיר שמוודא שהמשגיח לא מסתובב עכשיו מחוץ לבנין הישיבה, ומבלי להסתכל לשני הכיוונים הוא חוצה את הכביש במהירות.

הוא נכנס מבעד לשער המחוטב, וממהר לעבר חדרו של יוחנן. החדר של יוחנן זכה כבר לכמה וכמה כינויים, הוא אישית מעדיף את 'כנופיית המאפיה'.

סוף סוף הוא פורץ לחדר, מוציא את החפיסה שבערה לו בכיסו בדקות האחרונות, ושולף משם סיגריה ארוכה. הוא מצית אותה במצית המתכתית שמגיש לו יוחנן ושואף את השאיפה הראשונה עמוק אל תוך הראות.

את מה שקורה בשניה הבאה הוא לא תיאר לעצמו. הוא מסתובב אל עבר הארונית, מעינו הימנית זולגת לה חצי דמעה, ואך בקושי הוא מתאפק מלהשתעל, לאחר כמה שניות הוא מוציא משם חבילת טישו, מנגב את אפו היבש ומפטיר באנחה, 'אוי הצינון הזה'...

אחר כך הוא כבר למד את הטריק, ונזהר לא לשאוף את העשן המחניק יותר מידי. לאחר כמה דקות כששני בדלי סיגריות היו מעוכים להם על השולחן המתנדנד, והוא לא השתעל אפילו שיעולון בודד הוא הרשה לעצמו לשחרר אנחת רווחה, נותן להרגשת הגאווה לתפוס את כל כולו.

'וכי קלה היא בעיניכם? עישנתי לראשונה בחיי שני סיגריות, אחד לאחר השני, ובכל זאת לא השתעלתי!'

וכשיוחנן מחליט לנדב לו את אחת מטפיחות השכם ההגונות שלו, הוא מרגיש שאין בחור בוגר ממנו בכל הישיבה...

(עכשיו תארו לעצמכם איך מסתכל הבחור הזה היום, חמש עשרה שנה לאחר מכן, על הרגע ההוא, ואיזה אמפטיה הוא רוחש לאותו יוחנן...)

היהלומן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
ועוד אחד קצרצר על עישון...

אליהו תופס את הצעצוע, משחק קצת בכפתורים אנה ואנה, ולאחר כמה שניות מתחיל ללחוץ על אחד מהם במשך כחצי דקה רצופה. רק אחר כך, כשהמסך הקטנטן מורה על 40.0 הוא משחרר את האצבע, ובבת אחת שואף אל פיו שאיפה הגונהההההההה.

עשרים שניות לאחר מכן כשהניקוטין ממלא את כל ראותיו, הוא מרשה לעצמו לשחרר קצת, ומתחיל להוציא בהדרגה את הענן הלבנבן בצורה של טבעות ושאר ירקות.

את המבט המעריץ של הפתיים הספורים שעומדים סביבו, בני ארבע עשרה ומטה, הוא שואף אל תוך תוכו, אל עמקי הריאות הלב והמוח, נותן להרגשה הזו למלא את כל כולו 'איזה גדול אני!'

(כמובן שבגילאים המאוחרים המילה 'גדול' היא קצת ילדותית, אבל אם נתבונן היטב, נבחין כי המילים התחליפיות {בוגר, מוצלח, מסוגל וכו' וכו'} הם בסך הכל כיבוס של אותו 'איזה ענק' של ילדון בן שלוש...)

היהלומן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
'נכון שאמא לא מרשה לי להחזיק לבד את דודי הפיצי שנולד לפני בערך כמה שבועות, אבל באמת אני כבר גדולה, ואפילו הגננת טובי אמרה שאני ענקית בגלל שידעתי שהכיפה של המונית זה בצבע צהוב, אז כן מותר לי להרים אותו!'

היא עולה במאמץ על המיטה הגדולה של אמא, לא שתה ליבה לקפיצים, וניגשת אל התינוק בעריסה. היא תופסת את ראשה בשתי ידיה ומנסה למשוך אותו בכוח.

שניה אחר כך, כשהתינוק צורח בעגלה ואמא מגיעה במהירות מהמטבח ובידיים משוקלדות היא מוציאה את התינוק בעגלה בלי להבין מה קרה, היא עומדת בפינה, אינה מבינה מה קרה, אבל ליבה גואה:

'אני י'ספר לגננת שאני אפילו יותר ענקית ממנה, כי אני החזקתי את דודי לבד! ואפילו שהוא סתם בכה, אבל אני גדולה כי הרמתי את דודי בלי שאמא תעזור לי!'...

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
סגרתי את דלת הרכב בחבטה בינונית
ונעמדתי לידו מביטה בו בגאווה מלטפת את הגג הנקי
בוהה ב8 הספרות באהבה
הרכב הזה הוא שלי
והכרטיס שבכיס גם הוא שייך אליי. מוכיח שאני רשאית לנהוג לבדי
וכמה שזה יישמע מגוחך
כל פעם שנכנסת לרכב, מגביהה ווליום במוזיקה ופותחת חלונות למשב קריר
ממשיכה להרגיש גדולה
לא סתם בבימבה בגינה...
גדולה

היהלומן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
סגרתי את דלת הרכב בחבטה בינונית
ונעמדתי לידו מביטה בו בגאווה מלטפת את הגג הנקי
בוהה ב8 הספרות באהבה
מתעכבת מעט על הT החד בקדמת המכונית, ומעיפה מבט סביב, לראות את מבטי ההערצה ו...כן, גם הקנאה.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
חחחח
אני משונאי הטסלה
אבל אפשר בקלות לשנות למשהו יקר ומנקר יותר

GLC

היהלומן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
שלושה זמנים, על אותו בסיס.

1. כשקיבלתי את הלייק הראשון שלי בפרוג (והמערכת העניקה לי 2 נקודות, הידד!)
2. כשקוששתי את מאה הלייקים הראשונים שלי בפרוג.
3. כשעקפתי את עשרת אלפי הלייקים... @שולחן עורך לתשומת ליבך...

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כשצמתי לראשונה
רק לי ההורים לא הרשו לצום קודם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה