כשהמורה רא(ת)ה--- צריכה את עזרתכן.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
שלום למורות(וגם למורים או כל מי שקורא את ההודעה הזו) היקרות,
אני פונה בשם חברה לקבלת עזרה קטנה אבל מאד גדולה,
לצורך הכנת שיעור בנושא טיפולי רגשי היא נזקקת לספור או הקראה ואפילו סרטון המבטא את הענין.
(הבנות הן בגילאי סמינר במסגרת לימודי ההתמחות)

מכירות את הקטע שיש ילדים מסכנים קצת דחויים,
משהו לא מסתדר להם ממש בחברה.
הם לא חייבים להיות עם קשיי למידה
או בעיות רגשיות מאובחנות- משהו ספציפי.

מסיבות שונות ולא תמיד ניכרות לעיני המורה
הם נפולים וקצת מיואשים, בשולי החברה והלימודים.
והמורה היה שם בשבילם ואיתם,
הוא גילה את היאוש את חוסר הביטחון,
את הרצון להיות כמו כולם ולהצליח
את היכולות הטמונים בילד שיהפוך לאדם בוגר ומשכיל
באהבה ובסבלנות הוא היה שם בשבילו ואמר לו גדל.
הגישה של המורה, היחס האישי בנה את הילד,
העצים אותו ונתן לו כוחות לפרוח ולגלות את עצמו.

אשמח אם תוכלו להעלות כאן או להפנות אותי למקור.
תודה רבה מאד!:)
כל בדל של רעיון או משהו בכיוון זה מצוין.

nechami21

משתמש מקצוען
בעיתון פנינים- היה טור של מפקח בת"ת בשם רוזנשטיין- נראה לי. הוא כתב על כמה אתגרים כאלו, ומה הוא עשה כדי לסייע להם.
יתכן שיש גם הסרטות של ריצרד לאבוי- מחבר הספר "קשה כ"כ להתידד איתך". מאמינה שאפשר למצוא ביוטויב עם דיבוב בעברית. (התכנים שלו מתאימים לבית יעקב)

ריקי שחור

משתמש מקצוען
אני מאמינה שכל מורה עם לב ( ורובנו כאלה... ) זכתה פעם להזדמנות כזו. תלמידה שדווקא את שמת לב למשהו שאף אחד לא הבחין, ילדה שנתת לה מעבר לשעות הרגילות, או אחת שבלי לדעת למה מצאת את עצמך מחמיאה לה, דואגת לה לתפקידים, מחזקת אותה, מחבקת אותה במילים חמות וביחס אישי ומגדל.
והילדה הזו גדלה והמשיכה הלאה, וגם את המשכת עם עוד הרבה תלמידות אחרות, ואת לעולם לא תדעי כמה משמעותית היתה הנתינה הזו, כמה היא בנתה אותה.
אולי לפעמים היא חושבת על המורה ההיא מפעם, שבזכותה היא יצאה מאיזשהו בור, ומצאה את האור...
ואולי אפילו היא לא יודעת.
הסיפורים שישנם (ולא עולה לי כרגע אחד כזה ) הם רק קרן אור שמספרת על המון כוכבים כאלו שנוצצים בין הקירות השותקים של בית הספר.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בעיתון פנינים- היה טור של מפקח בת"ת בשם רוזנשטיין- נראה לי. הוא כתב על כמה אתגרים כאלו, ומה הוא עשה כדי לסייע להם.
יתכן שיש גם הסרטות של ריצרד לאבוי- מחבר הספר "קשה כ"כ להתידד איתך". מאמינה שאפשר למצוא ביוטויב עם דיבוב בעברית. (התכנים שלו מתאימים לבית יעקב)
של איזה שבוע, ידוע לך?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
העליתי פה פעם קישור למלא סרטונים מהסוג הזה. כדאי לחפש.
רחלי

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
רצית סרט?
למה לא את כוכבים קטנים, או מורה לחיים??
זה בדיוק זה
סרטון כברירת מחדל.
העדפה שלה זה ספור , הקראה או סרטון ממצה.
הסרט הנ''ל הוא שעור שלם בפני עצמו והיא רוצה לפתיח , שילוב משהו שאפשר לבנות עליו.
בנוסף הסרט הנ''ל שהוא מדויק לרעיון הוא לא מתאים כל כך לסמינר חרדי . לפחות לא בנראות של הדמויות.
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה