כשאת/ה מציע/ה את עצמך לעבודה

• פותח הנושא again
  • פורסם בתאריך

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יצא לי לאחרונה לפרסם במערכת פרוג כמה הצעות עבודה. וניתקלתי במקרה שחזר על עצמו פעם אחר פעם. בעבר הלא רחוק העלו כאן (אני חושבת חיים) בנושא הצעות מחיר - על זה שאם אתה נותן הצעת מחיר למישהו אתה לא יכול להפוך ל"מטריד". נתת הצעה והמקבל יחליט אם לעשות בה שימוש או לא.
כך גם לגבי הצעת עבודה. שלחו לי תיק עבודות או קו"ח - מה שהיה רלונטי. אני משתדלת להגיב לשולחים על המיילים ששלחו. אבל גם במקרה שלא השבתי האם זה מצדיק קבלת הודעות בנוסח: "רוצה לעדכן מה קרה עם זה? זה יהיה נחמד מצידך" או "האם אתם מעונינים או לא? בואו נדבר בטלפון ונריץ עיניינים" את/ה באמת חושב שאם הייתי מעונינת לא הייתי יוצרת שוב קשר?!
לא ממש ידעתי באיזה פורום להעלות את זה ובסוף בחרתי בפורום שיווק ויחצנות חרדית. אולי מי שמציע את עצמו לתפקיד זה או אחר צריך לשים לב לדרך שהוא עושה את זה. הגישה מלמדת על אופי. והאופי הוא מרכיב חשוב בלקיחת עובד.
בהצלחה לכולם!

riki

משתמש צעיר
אני חושבת שיהיה יפה לשלוח מייל חוזר קצר משהו כזה:" תודה רבה, קיבלתי את המייל אם זה יהיה רלוונטי נחזור אליכם"
אנשים רוצים לשמוע שאכן קיבלו את ההצעה שלהם,
להחזיר מייל עם מספר מילים לוקח לא יותר מ 30 שניות...

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י riki;535663:
אני חושבת שיהיה יפה לשלוח מייל חוזר קצר משהו כזה:" תודה רבה, קיבלתי את המייל אם זה יהיה רלוונטי נחזור אליכם"
אנשים רוצים לשמוע שאכן קיבלו את ההצעה שלהם,
להחזיר מייל עם מספר מילים לוקח לא יותר מ 30 שניות...
מסכים ב100 אחוז בן אדם טרח ושלח קורות חיים ואני חושב שרק בשביל שלא יחכה בצפייה לעבודה מגיע לו מייל תגובה
תנסי לראות את זה מכיוונו יהודי שמחכה לעבודה בשביל לפרנס את משפחתו וכל כמה שעות פותח את המייל בשביל לראות אולי כבר ממתינה לו שם תשובה .. גם אם אין לך בשורה טובה בשבילו לפחות שידע את זה מיד ולא ייאלץ לתלות תקוות שווא .
ודרך אגב אם ישנה גישה שמלמדת על אופי העובד
ישנה גם גישה שמלמדת על אופי המעביד..

בנים

משתמש צעיר
סליחה על הבוטות.

זה פשוט גועל נפש.

בנאדם התאמץ לשלוח קו"ח או להכין הצעת עבודה שבד"כ כרוכה במאמץ מסוים, ולך אין את האפשרות לפחות לומר: "בינתיים זה לא רלוונטי, לכשזה יהיה נחזור אליך"???

יתירה מזו יש כאלו שתולים יהבם בך משום מה, ובטוחים שכוונתך רצינית ואף בונים על זה את הלחם והחלב מחר במכולת. זה עד כדי כך מורכב לומר להם בעדינות: "מצטערת, למרות שהעבודות שלכם מקסימות לא נעשה כרגע את הפרוייקט"???

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נכתב ע"י again;535628:
יצא לי לאחרונה לפרסם במערכת פרוג כמה הצעות עבודה. וניתקלתי במקרה שחזר על עצמו פעם אחר פעם. בעבר הלא רחוק העלו כאן (אני חושבת חיים) בנושא הצעות מחיר - על זה שאם אתה נותן הצעת מחיר למישהו אתה לא יכול להפוך ל"מטריד". נתת הצעה והמקבל יחליט אם לעשות בה שימוש או לא.
כך גם לגבי הצעת עבודה. שלחו לי תיק עבודות או קו"ח - מה שהיה רלונטי. אני משתדלת להגיב לשולחים על המיילים ששלחו. אבל גם במקרה שלא השבתי האם זה מצדיק קבלת הודעות בנוסח: "רוצה לעדכן מה קרה עם זה? זה יהיה נחמד מצידך" או "האם אתם מעונינים או לא? בואו נדבר בטלפון ונריץ עיניינים" את/ה באמת חושב שאם הייתי מעונינת לא הייתי יוצרת שוב קשר?!
לא ממש ידעתי באיזה פורום להעלות את זה ובסוף בחרתי בפורום שיווק ויחצנות חרדית. אולי מי שמציע את עצמו לתפקיד זה או אחר צריך לשים לב לדרך שהוא עושה את זה. הגישה מלמדת על אופי. והאופי הוא מרכיב חשוב בלקיחת עובד.
בהצלחה לכולם!

לא חולקת עליך, כי אינני מכירה אותך ואת דרישותייך.
אבל אם אני הייתי מחפשת עובד, אחד הדברים שהייתי מחפשת זה גם יכולת לברר מה קורה עם הצעת מחיר ששלח. זה מראה על אחריות, על אסרטיביות, על כך שקורות החיים נשלחו מתוך מחשבה, זה מראה על חריצות ועקביות.
אם את מתייחסת לאופי של העובד כמו שזה מתבטא בשליחת הצעת מחיר - שאלה נימוסית של מה קורה עם זה - לא הייתי מפרשת כהטרדה בכלל, שוב - הייתי רואה את זה בחיוב לגמרי.
להיפך - מי שלא שואל - אולי הוא ביישן, חסר ביטחון עצמי, לא יודע את מקומו, מהסס או מתחיל מידי?

אולי מישהו או מישהי עברו את גבולות הטעם הטוב, אבל כמו שאת מתארת - זה המינימום הנדרש.

(ואגב, את מחפשת מישהו לעבודה שישליך מעליו את האחריות בטענה ש"ניסיתי ולא חזרו אלי, וזהו?" לא יודעת באילו תחומים חיפשת, אבל אם חיפשת מזכירה - והיא לא יודעת לחזור לאנשים עסוקים שהבטיחו תשובה, אם חיפשת גרפיקאי שישאיר אצלו עשרות עבודות שלא הגיעו לידי גמר כי "שלחתי להם להגהה והם לא חזרו אלי", וגרוע מכך - גובה כספים שלא נעים לו לנדנד - איזה מין עסק את רוצה להקים?)

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צודקים כולם ונכון שיש הגיון בזה ואף מומלץ שמבררים האם התקבל המייל. וכמובן שראוי להשיב לפונים ולמנוע מצב שנותנים למישהו לחכות בצפיה לתשובה חיובית. כמו שאמרתי בהתחלה - כן השבתי למיילים (לפחות השתדלתי - אם לא לכולם במאה אחוז). אבל מדובר למשל על מקרה אחד מני כמה שאף לאחר שכבר השבתי תגובה ויודעת הגב' שקיבלתי את החומר. היתה מישהי שניהלתי איתה דו-שיח באורך אני לא יודעת כה מיילים. ומשום שכיבדתי אותה ואת הרצון שלה המשכתי את ההתכתבות כשכל מייל אני מסיימת בהסבר שאם בחברה יחליטו שהיא מתאימה למשרה יחזרו אליה עם שאר הפרטים. זה לא הספיק.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
התמונה נשמעת אחרת לגמרי.
אבל עדיין מוגזם להפוך סיפור אחד לתופעה.

ואגב, יתכן והנ"ל לא הבינה מתגובתך שהתשובה היא שלילית, בשל חוסר הנעימות לומר "לא" החלטי - מה שאת מכנה "כיבדתי אותה ואת הרצון שלה".
תשובה החלטית במקרה כזה, ולא המשך של התכתבות היה עושה טוב לשני הצדדים.
ועוד משהו - "לא" החלטי לא חייב להיות פוגע, לא נעים או אגרסיבי. הוא פשוט "לא", הכי אובקייטיבי שאפשר. לתת תשובה לא ברורה מספיק לפעמים פוגע יותר, וזה אחרי שהיא נאלצה לפרשן ולהפוך שוב ושוב מה כוונתך בכל אלה. חבל.

לא אומרת שזה מה שהיה, אבל כדאי שזה גם לא יהיה...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אפשר לכתוב 'לא' בגוונים רבים...
תודה, אבל המחיר לא מתאים לנו,
העבודות שלך נראות מצוין אבל אנחנו מחפשים סגנון אחר, תודה וכל טוב,
מצטער, אבל העבודה נסגרה כבר מול גרפיקאית אחרת, בהצלחה....
הכי נוח לקבל כזו הודעה, זה מוריד את הנושא מסדר היום.

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
התשובה ממש לא היתה 'לא'....! היא נהפכה לכזו.
רק שלמשל במקרה הספציפי הזה שכבר כתבתי שלא היה יחיד (ckuh: שהוצג כתופעה....) הבחורה לא הניחה וניסתה לשמוע בהתכתבות חוזרת ונישנית את ה"כן" (אף שהבהרתי לה שגם לא זו אני שמחליטה) מה שכמובן לא קרה.

פוס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אין לי מושג לאיזה מקרה בדיוק מתכוונת פותחת האשכול, אבל בדידי הווה עובדה שפרסמתי פה - לפני יותר משנה - הצעת עבודה מסויימת, ועד עצם היום הזה אני מקבל קורות חיים של אנשים. לא אחד ולא שתיים, יותר ממאה.

בהתחלה הייתי משיב בנימוס שזה כבר לא רלוונטי, אבל כשגיליתי שאני מכלה את זמני בהתכתבות חסרת תועלת עם אנשים שאינם יודעים להבין את צירוף המילים של לא רלוונטי - פשוט עברתי להתעלמות.

יש הבדל גדול בין אסרטיביות לבין הטרדה, וחשוב מאוד להכיר בהבדל.

בהצלחה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י פוס;535755:
אין לי מושג לאיזה מקרה בדיוק מתכוונת פותחת האשכול, אבל בדידי הווה עובדה שפרסמתי פה - לפני יותר משנה - הצעת עבודה מסויימת, ועד עצם היום הזה אני מקבל קורות חיים של אנשים. לא אחד ולא שתיים, יותר ממאה.

בהתחלה הייתי משיב בנימוס שזה כבר לא רלוונטי, אבל כשגיליתי שאני מכלה את זמני בהתכתבות חסרת תועלת עם אנשים שאינם יודעים להבין את צירוף המילים של לא רלוונטי - פשוט עברתי להתעלמות.

יש הבדל גדול בין אסרטיביות לבין הטרדה, וחשוב מאוד להכיר בהבדל.

בהצלחה.
אפשר לקרוא לזה במילה אחת: טקט. אבל מה לעשות שהמוצר הזה לא מוצע למכירה. למי שיש יש, ולמי שלא... ימשיך לשלוח מיילים בעקשנות. המסך סובל הכל.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הנה תגובה יפה שקיבלתי ממבקש עבודה שהמחיר לא התאים לו: (את זה הבנתי מהודעה אחרת.. הנה ההודעה הסופית, בלי הסברים אבל מלאת חן:)

הודעה בדבר בחירת המאיירת

שלום רב.

לאחר בדיקות רבות ומגוונות שנעשו במס' מישורים הוחלט על ציור שנבחר ולצערי הוא לא הציור שלך .

ברצוני להוקיר את העבודה שעשית ולהודות לך על הזמן שהשקעתם ועל כך תודתי הכנה.
כמו"כ אבהיר שלא אעשה כל שימוש באיור ששלחת .
(...-עוד שורה שקשורה לעבודה עצמה)
במידה ויהיה צורך בהמלצות אשמח להמליץ .
ושוב תודתי העמוקה.
המשך יום נפלא

אז הנה,
יש לכם אפילו מאיפה 'להעתיק' רעיונות...
אני חייבת לציין שנהניתי מאד מהפניה הזו!

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י again;535628:
בהצלחה לכולם!

מילה במילה!
זה גם מה שקרה לי כשפירסמתי פה הצעת עבודה לפני כחודשיים.
עד היום אני מקבלת מיילים, ולעיתים קרובות מיילים חוזרים של "מה קורה עם זה? יש תשובה?"

לפני כחודש פרסמתי בפורום הסמוך (עיצוב גרפי) מדריך למחפש עבודה עם כמה כללי אצבע חשובים. לא יודעת איך מוצאים...

lilibalili

משתמש חדש
אני חושבת שאתם מגזימים

לא כל אחד ששולח לי הצעת מחיר או קורות חיים צריך לקבל תגובה. אנשים עסוקים ולא צריכים לחזר אחרי כל אחד.
אני מבינה שיש אנשים ששולחים קורות חיים ומפתחים ציפיות אבל זה נשמע לי מוגזם שבן אדם ישב מול הטלפון ויחכה לצלצול רק בגלל שהוא שלח קורות חיים. אם אני אהיה מעוניינת אני אחזור אליך.

אם קיבלת בינתיים הצעות אחרות ואתה חושש לקחת עבודה אחרת בלי לשמוע מ קורה עם העבודה האחרת שהגשת עבורה קורות חיים, אז הייתי מנסה לפנות במייל מדוייק וספציפי שבו אתה מסביר שיש לך אופציה אחרת על הפרק והיית מעוניין לדעת מה קורה, אבל לא לפנות בגסות רוח ולהגיד "היה נחמד מצידך לתת תשובה!" - אף אחד לא חייב לך כלום!

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י lilibalili;539468:
לא כל אחד ששולח לי הצעת מחיר או קורות חיים צריך לקבל תגובה. אנשים עסוקים ולא צריכים לחזר אחרי כל אחד.
אני מבינה שיש אנשים ששולחים קורות חיים ומפתחים ציפיות אבל זה נשמע לי מוגזם שבן אדם ישב מול הטלפון ויחכה לצלצול רק בגלל שהוא שלח קורות חיים. אם אני אהיה מעוניינת אני אחזור אליך.

אם קיבלת בינתיים הצעות אחרות ואתה חושש לקחת עבודה אחרת בלי לשמוע מ קורה עם העבודה האחרת שהגשת עבורה קורות חיים, אז הייתי מנסה לפנות במייל מדוייק וספציפי שבו אתה מסביר שיש לך אופציה אחרת על הפרק והיית מעוניין לדעת מה קורה, אבל לא לפנות בגסות רוח ולהגיד "היה נחמד מצידך לתת תשובה!" - אף אחד לא חייב לך כלום!
את סותרת את עצמך...אם את תהיי מעוניינת את תצלצלי אליו אבל.. שלא יחכה ליד הטלפון אז היכן בדיוק הוא אמור לחכות ?? ליד צנצנת הסוכריות במטבח??? או ליד ארון המגבות ? ברור שהוא יחכה ליד הטלפון .
לגבי ההצעה השניה שלך היא עוד יותר לא מציאותית כי הדבר שמעביד או מציע עבודה שונא יותר מכל ( ובצדק ) זה לחץ .. ואם אני שולח מייל בסגנון יש לי עוד הצעה על הפרק כל אחד יגיב : אל תאיים או משהו בסגנון מ2 סיבות אחת כפי שציינתי זה נשמע כאילו אני מנסה להלחיץ והשנייה כי שום בן אדם לא רוצה לקחת על מצפונו שבסוף הוא לא יקבל אותך לעבודה או שאחרי הראיון לא תתקבל לעבודה ותסתכל עליו במבט מאשים כאילו העבודה השנייה הייתה כבר שלך ..
והמשפט הבא : אנשים עסוקים ולא צריכים לחזר אחרי כל אחד . ממש לא מובן . מי ביקש לחזר??? תענה תשובה כמו בן אדם !!! תחזר אחרי הבוס שלך שוודאי "עסוק" יותר ממך ותשובה תחזיר לכל אחד ..
אני מאחל לכולם להיות בצד של נותני התשובות ולא בצד השני...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה