עזרה כמעט התגלגלתי במדרגות (תחנת רכבת ב"ב)

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לא יודעת אם זכיתם אי פעם להגיע לתחנת הרכבת בבני ברק בתח"צ.
אם כן, אני בטוחה שזאת חוויה שלעולם לא תשכחו.
כשבעים מדרגות סיפרליות מסתובבות סביב לעמוד בטון צר.
מדרגות צרות, עקומות, ומתפתלות. קשות לעליה מסוכנות לירידה.

בפעם הראשונה שירדתי, הורדתי איתי גם עגלת תינוק. רק בנס זה לא הסתיים באסון.
לתומי סברתי שעגלת התינוק היא זאת שגרמה לי לאבד שיווי משקל וכמעט לצנוח בגלגול מהיר.
ככול שעובר הזמן, ואני נאלצת פעם אחר פעם להשתמש במדרגות האלו, אני מגלה עד כמה הבעיה במדרגות ולא בי...

כנראה שבבני ברק עדיין לא שמעו על הנגשה או משהו בסגנון...

אני מאמינה שאני לא היחידה שנאלצת לעלות ולרדת במדרגות אלו.
למי פונים?
בסמכותו של מי לדאוג לנגישות מתאימה או לפחות למדרגות שגם אדם שאינו לולין יוכל לרדת בהן?

תודה.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לכן עדיף לרדת בתחנת סבידור מרכז ולצאת בצד של רמת גן שם היציאה נורמטיבית וגם יש יותר תחבורה
זה מה שאני עושה כרגע בלית ברירה
אבל זה ממש מאריך לי את הנסיעה...
אני חושבת שאם יש תחנה בבני ברק אנשים אמורים להשתמש בה, לא?

התחבורה מהמקום זה עוד עניין,
למה תדירות האוטובוסים כ"כ רופפת...

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
@מנוחהלה יופי!!
סוף סוף מישי כמוך שתיקח את העניין לידיים..
פעם אחת יצא לי להשתמש בתחנה הזו
וזו הסיבה למה כל כך מעטים האנשים שמגיעים לשם
בתח"צ הרבה יותר קל להגיע לתחנות הרחוקות יותר, וזה ממש אבסורד!

לא יודעת למי פונים.. אולי משרד התחבורה?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
מכירים אולי ארגון שדואג לנכים?
מילא להתגלגל עם עגלת תינוק, מגיע לחרדים האלו...
אבל נכה מסכן שלא יכול לרדת לתחנת הרכבת, זה כבר ממש סיפור מוזיל דמעות...

וזו הסיבה למה כל כך מעטים האנשים שמגיעים לשם
בתח"צ הרבה יותר קל להגיע לתחנות הרחוקות יותר, וזה ממש אבסורד!
דוקא הרבה עולים \ יורדים מהרכבת בתחנה הזאת אבל רובם בעלי רכבים שמחנים את הרכב לייד דן דיזיין.

אולי משרד התחבורה
מכוח מה?
הוא בנה תחנת אוטובוס? כן.
תחנת רכבת? גם כן.
איך לרדת מהגשר? זה כבר כנראה בסמכות מישהו אחר.
השאלה מי זה המישהו האחר.
השטח מאוד בעיתי כי הוא יושב במדויק על קו התפר בין בני ברק ובין רמת גן.

ובכלל, בשביל למצוא את תחנות הרכבת צריך להיות בעלי רוח הקודש.
מי שיורד מהאוטובוס בתחנת רכבת מרכז על פרשת דרכים, יכול להסתובב סביב הזנב של עצמו ולא למצוא את הכניסה לתחנה.
אין שום שילוט או הכוונה. מי שלא יודע איך להשתחל בין הדר דימול לבורסה יכול להמשיך לחפש את הרכבת.
תחנת תל אביב שלום היא בכלל אטרקציה. רק אחרי סיבוב בתוך קניון עזריאלי תמצאו את הכניסה לתחנה...
אני מאמינה שיש עוד תחנות רכבת כאלו רק שעדיין לא זכיתי להכיר אותן.
(בכפר חב"ד המצב כבר השתפר? כי שנים לא הייתי שם)

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מכירים אולי ארגון שדואג לנכים?
מילא להתגלגל עם עגלת תינוק, מגיע לחרדים האלו...
אבל נכה מסכן שלא יכול לרדת לתחנת הרכבת, זה כבר ממש סיפור מוזיל דמעות...

דוקא הרבה עולים \ יורדים מהרכבת בתחנה הזאת אבל רובם בעלי רכבים שמחנים את הרכב לייד דן דיזיין.

מכוח מה?
הוא בנה תחנת אוטובוס? כן.
תחנת רכבת? גם כן.
איך לרדת מהגשר? זה כבר כנראה בסמכות מישהו אחר.
השאלה מי זה המישהו האחר.

ובכלל, בשביל למצוא את תחנות הרכבת צריך להיות בעלי רוח הקודש.
מי שיורד מהאוטובוס בתחנת רכבת מרכז על פרשת דרכים, יכול להסתובב סביב הזנב של עצמו ולא למצוא את הכניסה לתחנה.
אין שום שילוט או הכוונה. מי שלא יודע איך להשתחל בין הדר דימול לבורסה יכול להמשיך לחפש את הרכבת.
תחנת תל אביב שלום היא בכלל אטרקציה. רק אחרי סיבוב בתוך קניון עזריאלי תמצאו את הכניסה לתחנה...
אני מאמינה שיש עוד תחנות רכבת כאלו רק שעדיין לא זכיתי להכיר אותן.
(בכפר חב"ד המצב כבר השתפר? כי שנים לא הייתי שם)
נראה לי שהקטע של הנגישות
וחוץ מזה התח"צ שם על הפנים.. אז זה כן קשור למשרד התחבורה

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא קו תפר בדיוק על השטח של בני ברק. יש שיפור גדול בתחנה שם יש שם שאטלים לקרית עתידים ורמת החייל כל יום ועשו גם גשר לכיון קרית עתידים להולכי רגל אפילו שזה עובר מעל הירקון "קו התפר" מתל אביב לבני ברק. אז או שאין ביקוש גדול להגיע לרכבת מהתחנות מהגשר או בגלל שזה עיריית בני ברק.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לא הצלחתי להבין.
משרד התחבורה הוא האחראי?

יש שיפור גדול בתחנה שם יש שם שאטלים לקרית עתידים ורמת החייל כל יום ועשו גם גשר לכיון קרית עתידים להולכי רגל אפילו שזה עובר מעל הירקון
בצד השני של התחנה?

אז או שאין ביקוש גדול להגיע לרכבת מהתחנות מהגשר או בגלל שזה עיריית בני ברק.
כנראה שאחרי הרבה זמן שהתשובה הראשונה היתה נכונה, גם השניה הפכה לרלוונטית.

יש דרך להגיע בלי המדרגות רק שהיא יותר ארוכה.
אשמח לגלות את הסוד למי שמעוניין.
להמשיך לייד דן דיזיין, לעשות את כול הסיבוב ולעלות את הגשר מהצד?
משהו כמו לפחות רבע שעה הליכה?

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
וואי,
זה מזכיר לי נשכחות!
היתה לי תקופה ארוכה שעבדתי ברמת החייל וירדתי בתחנת רכבת בני ברק ויותר מהעבודה, היה קשה המדרגות...
חיכיתי כל יום לעבור את הקטע הזה...

אני וביתי

משתמש מקצוען
וואי,
זה מזכיר לי נשכחות!
היתה לי תקופה ארוכה שעבדתי ברמת החייל וירדתי בתחנת רכבת בני ברק ויותר מהעבודה, היה קשה המדרגות...
חיכיתי כל יום לעבור את הקטע הזה...
לרמת החייל אפשר ללכת דרך הכביש למה צריך בכלל לעלות את המדרגות? ועוד דבר עכשיו יש גם גשר ישיר לכיון רמת החייל מעל הירקון.

• תודה
Reactions: ***

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לרמת החייל אפשר ללכת דרך הכביש למה צריך בכלל לעלות את המדרגות? ועוד דבר עכשיו יש גם גשר ישיר לכיון רמת החייל מעל הירקון.
נכון.
בדרך כלל זה היה בחזור שנסעתי עם קו 17.
ובאמת הגשר-לוקסוס.

נערך לאחרונה ב:

הר

משתמש מקצוען
יש היום מודעות גדולה מאוד לנגישות!!
בין הדסרים הראשונים שמטופלים כמעט.
תנסו לחפש מישהו נכה שצריך להשתמש במדרגות, ולא יכול- שיפנה לעירייה ולמשרד התחבורה.
לפעמים כדאי גם באתרי החדשות למינהם....
בהצלחה!

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא הצלחתי להבין.
משרד התחבורה הוא האחראי?
ככה משמע בגוף הכתבה

אבל יש שם הסתייגות שבמידה והמבנה נבנה לפני שהתקנות נכנסו לתוקף אז הוועדה המקומית (???) יכולה לפטור אותם מחיוב ההנגשה
נכתב ע"י ציטוט מהכתבה:
מתקן מרכזי מכל סוג כלשהו לנוסעים (תחנה מרכזית לאוטובוסים, תחנת רכבת, נמל תעופה) מחויב בתקנות נגישות, עם זאת, המנהל הכללי של משרד התחבורה בהתייעצות עם הנציבות לשוויון זכויות והועדה המחוזית לתכנון ולבניה, רשאי לפטור מיתקן מרכזי שבנייתו החלה לפני תחילתן של תקנות אלה מביצוע התקנון כולן או מקצתן.
ההדגשות לא במקור

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
את לא מפחדת ללכת שם? אזור שומם. סוף העולם שמאלה. אין נפש חיה
הקטע היחיד שקצת לא נעים זה הקטע שמתחת לגשר, כדי לעלות לצד של בני ברק.
שם בהחלט לא נעים לצעוד, בטח לאחר השקיעה.
אבל שוב, לדעתי מי שאשמה בזה היא בעיקר דרך הגישה לשם.
אם היתה אפשרות נורמלית לרדת ולעלות לגשר, אם היתה תאורה מסודרת ולא איזה פנס מרצד שגורם לכאבי עינים וראש- האזור לא היה הופך לשומם.

יש היום מודעות גדולה מאוד לנגישות!!
בין הדסרים הראשונים שמטופלים כמעט.
תנסו לחפש מישהו נכה שצריך להשתמש במדרגות, ולא יכול- שיפנה לעירייה ולמשרד התחבורה.
לפעמים כדאי גם באתרי החדשות למינהם....
איך אני אמצא מישהו כזה?
אולי מישהו שכבר ירד שם והתגלגל את כול המדרגות...
אמן

מאחלת לך בהצלחה
אמן

אבל יש שם הסתייגות שבמידה והמבנה נבנה לפני שהתקנות נכנסו לתוקף אז הוועדה המקומית (???) יכולה לפטור אותם מחיוב ההנגשה
ועדה מקומית, כלומר עירית בני ברק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה