כמה טיפים לגיטריסט המתחיל {והמתקדם...}

ישראל קזץ

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
קניית הגיטרה:
  1. למתחילים מומלץ להתחיל ללמוד על גיטרה קלאסית ולא אקוסטית (זה יותר קל בהתחלה) ורק אח"כ לעבור לאקוסטית (למי שרוצה...)
  2. גם למי שעדיין לא יודע לנגן מומלץ לקנות גיטרה איכותית ולא להתפשר על הגיטרות הזולות אני אישית ממליץ (לפחות) על גיטרה מדגם קורט 100 (עולה בערך 550 ש"ח) לא מומלץ להתפשר על פחות מכך הגיטרות הזולות לא מחזיקות לאורך שנים וגם הצלילים שלהם לא נשמעים טוב...
  3. גם במיתרים מומלץ לקנות את החברות היותר יקרות ההבדל באיכות המיתרים ובצלילים הוא משמעותי לעומת החברות הזולות ומצדיק את ההפרש במחיר [למעונינים הוספתי בסוף הפוסט קישורים לקניה בזול של סט מיתרים מיוחד שמדמה צלילים של גיטרה אקוסטית שווה לנסות...]
  4. יש לבדוק שצוואר הגיטרה ישר ולא מקומר (אפשר ע"י הבטה מלמעלה למטה) גשר עקום מקשה על הנגינה ומעוות את הצלילים...
    כמו כן מומלץ לעבור בכל הסריגים ולבדוק שאין סריג פגום שמשמיע רשרושים.
  5. מומלץ לקנות מפרטים בעובי ממוצע של בערך 70mm (מפרטים דקים יוצרים צליל יותר רך ופחות חזק ומודגש מפרטים עבים יוצרים צליל יותר חזק ומדגשים את הקצב) מומלץ לקנות כמה סוגים ולבדוק מה הכי מתאים לכם...
לימוד הנגינה:

1. למי שלומד ללא מורה אני ממליץ על החוברת "גיטרה בחברותא" של אבי ברק ללמידה וכן את חוברת האקורדים "להיטי עולם הישיבות" אם אוסף איכותי של כל הלהיטים הקומזציים {חסידי וישראלי} ועוד באקורדים קלים מאוד לנגינה {מתעדכן כל שנה}
  2. בכל אקורד חדש שאתם לומדים מומלץ להחליף אותו שוב ושוב עם כל האקורדים האחרים שאתם מכירים למשל אתם לומדים את האקורד E אז פשוט תחליפו E\AM\E\AM וכן E\DM\E\DM כך איזה 20 פעם אם כל אקורד כשכל פעם שאתם מחליפים אקורד יש לפרוט פריטה אחת כלפי מטה ולחזור שוב על התרגיל למחרת עד שאתם מרגישים שאתם מחליפים חלק את האקורד אם קשה לכם תנסו להחליף בהתחלה כל אצבע בנפרד ורק לאחר מכן את כל האצבעות...
  3. יותר קל להחליף אקורדים כאשר מחליפים את האקורד מלמעלה למטה...
  4. מומלץ לא לנגן דווקא את הקצב שכתוב בחוברת אלה לדמיין את הקצב המקורי של השיר ולנסות לעשות אותו על הגיטרה
  5. אם אתם מעונינים לדעת לנגן לפי שמיעה תדעו שזה דבר שמגיע עם הזמן ככל שתתאמנו יותר לנגן עם חוברות השמיעה המוזיקלית שלכם תתפתח ותדעו לזהות אקורדים לבד {יש שממליצים לשמוע שיר ולנסות להתאים לו אקורדים תנסו...}
  6. בתחילת לימוד הנגינה בדרך כלל יהיה לכם כאב באצבעות עם הזמן העור בקצוות האצבעות מתקשה ואז זה כבר לא כואב
  7. האקורדים הבסיסים לסולם לה מינור הם Gm\Am\E\Em\Dm\C\F\G\G7\A7 מומלץ לדעת לפחות את האקורדים האלה
  8. מומלץ לנסות כמה שיותר לפרוט בעזרת סיבוב כך היד למטה ולמעלה ופחות ע"י הזזת היד כולה זה משפר את הדיוק ורמת הקצב.
למי שמעוניין יש כאן קישור לאתר שיש בו הרבה מידע על גיטרות בכל הנושאים: https://www.kley-meitar.co.il/בלוג/

קישור לרכישת מיתרים מיוחדים לגיטרה קלאסית ממליץ...:
https://www.avigil.co.il/product/סט-מיתרים-לגיטרה-קלאסית-דדריו-daddario-ej34-black-nylon-ball-end-80-20-br/
קישור לאתר הגדול בעולם למיתרי גיטרה מכל הסוגים: https://www.stringsbymail.com/

איש צדיק

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא מומלץ לקנות גיטרה יקרה
מנסיון שלי כל המתחילים שקונים יקר בסוף עוזבים את זה
יש איזשהו הרגשה שאם יותר יקר ננגן יותר טוב
אבל זה הכי לא נכון אני למדתי על גיטרה ב200 שקל
ואני מנגן את כל הסולמות פלוס סולו

ישראל קזץ

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
זה לא כל כך נכון כי מצד שני הגיטרות הזולות לא נשמעות כל כך טוב ולפעמים גם יותר קשה לנגן עליהם {כי הגשר לא ישר וכו'} והרבה פעמים זה מוציא את החשק ללמוד לנגן...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  28  פעמים

לוח מודעות

למעלה