סיפור כל פלאי

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נקשתי על דלת ביתו של יענק'ל השכן. זמן רב לא פגשתי אותו, קורונה וזה, אבל כעת הייתי צריך ממנו משהו דחוף.
'כן, יכנס!', נשמע קולו מבפנים.
פתחתי את הדלת, כשאני רואה את שכני סוגר בחטף את המחשב הנייד.
כשהוא סובב את פניו אליי, פערתי את פי בתדהמה. זה לא השכן שאני מכיר! בדקתי בחטף אם דפקתי על הדלת הנכונה. אכן כן.
פאותיו היו מסולסלות כרגיל, אך פניו המזוקנות תדיר, היו מגולחות למשעי, ללא זיף אחד לרפואה.
השכן שקלט את הבעת פניו הנדהמות, הסביר לי בפשטות:
'לא הייתי מסוגל לסבול את הגירודים הנוראים שהזקן גורם מתחת המסיכה, אז גילחתי אותו!'
'ומה זה?' הצבעתי ברעד על רעמת השער שהזדקרה בקדמת הראש.
'נו, זה פשוט. מאז פורים היה אסור להסתפר, כידוע, ומאז שבועות אני עדיין לא מצליח לתפוס את הספָּר...'
'והמשקפיים, היכן הם?', המשקפיים, שהעטו רצינות על פניו העגלגלות, נעלמו כלא היו.
'אין לך מושג איזה סיוט זה האדים שממלאים את המשקפיים כשאתה חבוש במסיכה. לא נותרה לי ברירה, אלא לעבור לעדשות'.
'ומה פשר האזניות שעל אוזניך?'
'אה, הראש כוילל שלנו הוא 'מחמיר', עדיין לא החזיר אותנו לבית המדרש, ולכן אני כרגע ב'למידה מרחוק'. בדיוק עסקתי ב'סתרי תורה', ולכן סגרתי את המחשב'...
'טוב, שלום...' סגרתי את הדלת מאחורי, כשמרוב הלם אני שוכח את מטרת בואי.
גם זמן רב לאחר מכן, לא משה מזכרוני תמונת פרצופו המחייך בקונדסות.
פליי.PNG

נערך לאחרונה ב:

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אינני מטיף, עפ"י רוב.
אך מכוונים הדברים אליבא דאמת,
הסרת המסיכה מופקעת יותר מהסרת הזקן.

ביודעי ומכירי משפחה של טרגדיה מרסקת.
אוי, אם מי שדיבק רק היה שם מסיכה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה