מרכוס

משתמש חדש
שלום וברכה למומחים היקרים המקדישים את זמנם לציבור הרחב ובראשם
@השקעות R הון @מקצועי בלבד @ה. שלמה
אשתי מבוגרת בת 60 ורוצה לדעת מה עדיף
אפשרות אחת מסלול הלכה
אפשרות שניה חלוקה בין מסלול אג"ח לסנופי במור
תודה רבה
אשמח לברר גם אם יש עוד אופציות

מרכוס

משתמש חדש
תודה רבה
אבל תפנה ליעוץ פרטני.
אני קצת מבין
לגבי מה אני צריך ייעוץ?
לא מתוכננת פרישה בשנים הקרובות, ואם אני עושה 50 50 יוצא 30 הבטחת תשואה 35 מניות ו35 אג"ח, יש מה להתייעץ יותר?
והאם תוכל להפנות אותי ליועץ כזה?
כמובן שלפרישה אתייעץ עם מתכנן פרישה

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום וברכה למומחים היקרים המקדישים את זמנם לציבור הרחב ובראשם
@השקעות R הון @מקצועי בלבד @ה. שלמה
אשתי מבוגרת בת 60 ורוצה לדעת מה עדיף
אפשרות אחת מסלול הלכה
תודה רבה
אשמח לברר גם אם יש עוד אופציות
אגב.
נתקלתי בדיוק במקרה מן הסוג הזה, ביקשתי מהסוכן לתת הצעה להעביר למור, והסוכן התחיל להפחיד אותי שמור זו חברה לא יציבה, ושאולי תהיה סלייס X2 ושאני לוקח הימור על הכסף ושאר ירקות.
נופפו לי גם בכתבה הזו
ביושרתו הוא הודה לי גם שבתי ההשקעות נוהגים לחלק פחות כסף לסוכנים, ולכן הם לא עובדים איתם.

מה אתם אומרים @השקעות R הון ו @מקצועי בלבד האם יש ממש בטענותיו?
ראיתי בשרשור אחר שגם @השקעות R הון מתחבר יותר למיטב ואלטשולר יותר ממור ואינפיניטי, מותר לשאול מדוע?

האם אתם מכירים סוכנים שעובדים גם עם מור? ניסיתי מס' סוכנים וכולם מחרימים אותם, כנראה בגלל שלא משלמים מספיק.

האם יש מסלול אג"ח כשר בפנסיה בחברה אחרת?

תודה לכל המשיבים..

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
ראיתי עכשיו באזור האישי במיטב שבחודש מאי האחרון שלחו לי מכתב (מצורף) בקשר לפנסיה שמופקדת במסלול מחקה מדד S&P500 שחלו שינויים, לא כ"כ הבנתי את השינויים, זה נראה שינוי קוסמטי לאור התקנות החדשות של רשות שוק ההון, אכן כך?
שאלה נוספת, היכן אפשר לצפות בטבלת האקסל של @השקעות R הון שמפרטת את כל המסלולים הכשרים כמה אחוז מהם מושקע במניות?

קבצים מצורפים

• meitav.pdf
    KB 54.4 · צפיות: 3

ירחמיאלל

משתמש צעיר
ראיתי עכשיו באזור האישי במיטב שבחודש מאי האחרון שלחו לי מכתב (מצורף) בקשר לפנסיה שמופקדת במסלול מחקה מדד S&P500 שחלו שינויים, לא כ"כ הבנתי את השינויים, זה נראה שינוי קוסמטי לאור התקנות החדשות של רשות שוק ההון, אכן כך?
שאלה נוספת, היכן אפשר לצפות בטבלת האקסל של @השקעות R הון שמפרטת את כל המסלולים הכשרים כמה אחוז מהם מושקע במניות?
ההבדל בגדול הוא שעד עכשיו המסלול היה 'מחקה' סנפ
ועכשיו הוא 'עוקב' סנפ
נפק"מ לענייני עקיבה והגדרות של הרגולטור
פחות לגביך

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מרגלית.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה זה פנסיה מצטברת משהו ששייך לפעם ואין את זה היום לחדשים ולא כדאי לשנות את זה
(לאחר בירור נודע לי שמדובר בפנסיה תקציבית שזה אומר שהמדינה משלימה את הפנסיה ל 70 אחוז מהמשכורות האחרונות (בכפוף לוותק) ללא קשר למה שהצטבר בקרן הפנסיה דהיינו אם חסר במה שהצטבר אז המדינה משלימה את זה מחשבונה זה שייך בעיקר לעובדי מדינה של פעם או לעובדי החינוך העצמאי מלפני 20 שנה בערך שהם נקראו עובדי מדינה)

מרגלית.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
(לאחר בירור נודע לי שמדובר בפנסיה תקציבית שזה אומר שהמדינה משלימה את הפנסיה ל 70 אחוז מהמשכורות האחרונות (בכפוף לוותק) ללא קשר למה שהצטבר בקרן הפנסיה דהיינו אם חסר במה שהצטבר אז המדינה משלימה את זה מחשבונה זה שייך בעיקר לעובדי מדינה של פעם או לעובדי החינוך העצמאי מלפני 20 שנה בערך שהם נקראו עובדי מדינה) כך מבדיקה ראשונית ולא מעמיקה (עוד לא היה לי זמן להתעמק בזה)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מופיע שם על חלק מהחברות בפנסיה שיש להם חשיפה של קצת יותר מ70% למניות,
איך זה מסתדר עם החוק ש30% מהסכום בפנסיה יושקע לא במניות?
בינתיים הכסף הישן
בהסדר הישן של 27% אג"ח מיועדות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נתקלתי בדיוק במקרה מן הסוג הזה, ביקשתי מהסוכן לתת הצעה להעביר למור, והסוכן התחיל להפחיד אותי שמור זו חברה לא יציבה, ושאולי תהיה סלייס X2 ושאני לוקח הימור על הכסף ושאר ירקות.
נופפו לי גם בכתבה הזו
ביושרתו הוא הודה לי גם שבתי ההשקעות נוהגים לחלק פחות כסף לסוכנים, ולכן הם לא עובדים איתם.

מה אתם אומרים @השקעות R הון ו @מקצועי בלבד האם יש ממש בטענותיו?
ראיתי בשרשור אחר שגם @השקעות R הון מתחבר יותר למיטב ואלטשולר יותר ממור ואינפיניטי, מותר לשאול מדוע?

האם אתם מכירים סוכנים שעובדים גם עם מור? ניסיתי מס' סוכנים וכולם מחרימים אותם, כנראה בגלל שלא משלמים מספיק.
זה התשובה היחידה:
כולם מחרימים אותם, כנראה בגלל שלא משלמים מספיק.
דווקא הם נחשבים במסלול המנייתי האקטיבי שלהם לחברה מעולה [ועל זה הכתבות שעשו עליהם] ולכן היא גם גובה דמי ניהול יקרים [לא בפנסיה]
במסלולים הפאסיביים החיקוי שלה פחות מרשים.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
במסלולים הפאסיביים החיקוי שלה פחות מרשים.
אכן.
אך החברה היחידה עם מסלול אג"ח כשר בפנסיה.
ולשאלתו של @מרכוס, ליהודים מבוגרים (60+-) זה חשוב מאוד בשביל לשלב נכון בין מניות לאג"ח.
אין בפנסיה מסלולים אחרים כשרים המתאימים לגיל הזה.
רוב מסלולי ההלכה שאינם עוקבי מדדים, יש להם קרוב ל50% מניות, שזה הרבה מידי בגילאים הללו.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
ולשאלתי איפה כדאי לשים פנסיה של אישה בת 22 בריאה
יש לה ממקום העבודה דמי ניהול טובים בחברה מסויימת?
אם כן, לכו על זה
מומלץ על S&P לטווח ארוך (בלי להכנס האם עולה או יורד- שגר ושכח)
בכשרות שאתם סומכים עליה.

אם לא, תבדקו מי נותן לכם תנאים הכי טובים לדמי הניהול
ולכו על זה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שלום וברכה
תודה רבה לכם על תרימת הזמן והידע שלכם
@ה.שלמה @מקצועי בלבד @השקעות R שוק ההון
ולשאלתי איפה כדאי לשים פנסיה של אישה בת 22 בריאה
תודה רבה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אכן.
אך החברה היחידה עם מסלול אג"ח כשר בפנסיה.
ולשאלתו של @מרכוס, ליהודים מבוגרים (60+-) זה חשוב מאוד בשביל לשלב נכון בין מניות לאג"ח.
אין בפנסיה מסלולים אחרים כשרים המתאימים לגיל הזה.
רוב מסלולי ההלכה שאינם עוקבי מדדים, יש להם קרוב ל50% מניות, שזה הרבה מידי בגילאים הללו.
לא באתי לענות למרכוס.
עניתי לגבי חברת מור.
וגם לאנשים מבוגרים יש הרבה אופציות בהתאם לנתונים ולצרכים.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
וגם לאנשים מבוגרים יש הרבה אופציות בהתאם לנתונים ולצרכים.
אכן.
וברוב המקרים, האופציות הטובות ביותר הן מה ש @מרכוס ציין.
אפשרות אחת מסלול הלכה
בדגש על האופציה השניה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה