עזרה כל הבית מסריח... מה עושים???

בציניות

משתמש מקצוען
הבו עצה,
השכנים במרפסת תחתנו מאוד מחבבים כנראה בשר על האש, וכל שני וחמישי אם לא יותר, עושים מנגל וזה אומר ריח של נפט ושל אש וכו' כמו בכל פעם שעושים מנגל אם לא יותר.
הריח שחודר הישר לדירתנו ממש מטריד ומעצבן כל פעם מחדש.
מה עושים?????
זה דבר נורמלי? לגיטימי? מקובל? חוקי? סביר? הגיוני?
מה עושים נגד המטרד המעצבן הזה??

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הבו עצה,
השכנים במרפסת תחתנו מאוד מחבבים כנראה בשר על האש, וכל שני וחמישי אם לא יותר, עושים מנגל וזה אומר ריח של נפט ושל אש וכו' כמו בכל פעם שעושים מנגל אם לא יותר.
הריח שחודר הישר לדירתנו ממש מטריד ומעצבן כל פעם מחדש.
מה עושים?????
זה דבר נורמלי? לגיטימי? מקובל? חוקי? סביר? הגיוני?
מה עושים נגד המטרד המעצבן הזה??

פשוט לבקש מהם שיעדכנו אתכם לפני שהם מדליקים את המנגל ותסגרו את החלונות מהצד הזה עד סיום החגיגה...
לדעתי זה לגיטימי לגמרי.

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
זה מרגיש לי חוסר איכפתיות מהשכנים האחרים. הרי כל מי שעושה מנגל יודע שזה לט נעים לסביבה ואם בכל זאת הם עושים אז זה חוסר התחשבות. בפרט בתדירות גבוהה.

לא בטוח שהם מודעים לזה.

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
לא נראה לי שזקוקים למנת משכל גבוהה בשביל להיות מודע לזה...

זה לא בהכרח קשור למנת משכל. מסתבר שהם מכינים על האש, העשן והריח לא מפריע להם או- גם אם מפריע, האוכל מטשטש...
לכן אני חושבת שאם הם יפנו את תשומת ליבם לכך, אני מאמינה שזה יעזור.
אלא א"כ הם שכנים לא סימפטיים ולא קשובים...

me80284

משתמש מקצוען
כיוון אחר לגמרי...
קונים ספריי של בדין ספריי למייבש כביסה
עדיף בצע תכלת/כחול לא יודעת להגידר אותו מדויק
סוגרים חלונות אם אפשר
במידה ולא גם בלי
משפריצים על כל הבדים בבית (וילונות ספות מיטות )
וזהו
מרגישים בבית מלון
ולמנפנפים הייתה עדנה
ולכם שכר בעולם הבא.....

וילך איש

משתמש מקצוען
זה מרגיש לי חוסר איכפתיות מהשכנים האחרים. הרי כל מי שעושה מנגל יודע שזה לא נעים לסביבה ואם בכל זאת הם עושים אז זה חוסר התחשבות. בפרט בתדירות גבוהה.
יש אנשים שלא חונכו על ברכי ההתחשבות באחר.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
דבר ראשון מנסים לא לכעוס מבפנים. ואז קונים גלידה ומציעים להם לקינוח סעודה אחרי החגיגה - פעם, פעמיים, בפעם השלישית מבקשים יחד עם הגלידה התחשבות. כמדומני שזה יכול להשיג את המטרה.

בציניות

משתמש מקצוען
אצלי בשכונה זה לא קורה...
ואני לא בא לזרות מלח על הפצעים,
אלא לומר שאם זה קורה כנראה זה לגיטימי בשכונה,
ולכן הם לא כ"כ לא טובים.
וחוץ מזה,
לפחות שיזמינו אותכם...
אולי נעבור לשכונה שלך, היכן היא?
אבל גם אצלנו לא נראה לי שזו תופעה שכונתית, אפילו לא ביום העצמאות...

בציניות

משתמש מקצוען
דבר ראשון מנסים לא לכעוס מבפנים. ואז קונים גלידה ומציעים להם לקינוח סעודה אחרי החגיגה - פעם, פעמיים, בפעם השלישית מבקשים יחד עם הגלידה התחשבות. כמדומני שזה יכול להשיג את המטרה.
בקיצור - פעם שלישית גלידה...

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
.
אבל גם אצלנו לא נראה לי שזו תופעה שכונתית, אפילו לא ביום העצמאות...
אני אכתוב את דעתי,
למרות שהיא לא פופולארית.
אולי תוכל לענות,
ולא בציניות...
האם אתה גר בשכונה מתחרדת וכיוצ"ב.
כי אם כן,
עצם הטענה שלך אינה במקומה.
אנחנו באים לגור בשכונה שהנורמות שלה שונות משלנו,
ואנחנו באים על דעת כן.
יש שכונות שמקובל לעשות מנגל,
גם אם זה לא הרבה אנשים אבל זה לא מוזר,
ולכן אין לנו טענה כנגד התושבים הוותיקים.
וגם להפך,
אם באים לגור בבנין מטופח עם גינה יפה,
ותשלום הועד בית הוא מאוד יקר,
ולא מקובל אצלנו.
אנחנו באים על דעת כן.
בהצלחה.
נ.ב - מנפנפי המנגל בד"כ הם אנשים נחמדים וחמים,
אם תנהגו בתבונה תוכלו לזכות לשכנים טובים,
וגם בעיית נמגל תיפתר.

secret

משתמש סופר מקצוען
אני לא בטוחה שמדובר באנשים לא איכפתיים עד כדי כך,
לפעמים בנדם ממש עסוק בעצמו ולא חושב ממטר, לא תמיד זה נובע מרוע לב.

לדעתי גם, לבוא באסרטיביות, לא ממקום מאשים אלא ממקום שמספר מה קורה לכם,
להסביר שזה ממלא את הבית בעשן נפט וארק וכל זה,
ובבקשה אם יוכלו לעדכן מראש כדי שתוכלו לסגור חלונות.

כשבאים ממקום שלא מאשים ומטיח [ואז ההוא יוצא למגננה ומתקיף]
זה יכול לעבור כל כך טוב, שבסופו של יום תקבלו מנה הגונה [אם יישאר משהו..]

מאירובה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ימאס להם!
אנחנו היינו עושים הרבה ונמאס לנו כבר בשלב מסוים.
מי שאוהב לעשות לא מפריע לו הריח והעשן,
זה נהיה קבע כזה....
אני גרה קומה אחרונה כך שזה לא אמור להפריע למישהו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה