שיתוף - לביקורת כך חולפת לה תהילת עולם.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
סתם בא לי לכתוב סיפור קצת מסתורי וזה מה שיצא.
כמובן שאין שום קשר בין ההנהלה דהיום להנהלה מהסיפור. וגם לפסל חתכו את האף שלא יהיה לך פסל.
קריאה מהנה.

-------

בוא, גיליתי משהו מטורף! מדהים!
נו מה?
כבר תראה בעצמך. אתה חייב לבוא.

@כסיף נשרך אחרי @מדובב בחוסר חשק. מה הפעם? עוד איזה אבן שטותית. מדובב הזה חי בעולם הדמיון. בטוח שכל פיסת חרס שמתגלגלת על הכביש הארוך ליישוב שלהם היא פיסת הסטוריה.
נקווה שיגמר מהר. יש לו רעיון לסיפור אדיר לקהילה ומדובב מבזבז לו את הזמן.

נו מה יש כאן? זה הספריה שלנו. שנינו נמצאים כל יום ומכירים כל פינה.
מדובב לא ענה. הוא המשיך ללכת אל עבר הקומות התחתונות. האויר נעשה דחוס וככל שהתקדמו החשיך יותר ויותר.
דלת עץ גדולת מימדים נצבה לפניהם.
כסיף היה מופתע. איך לא ידעתי על המקום הזה?
כי אתה נכנס רק למחלקה 2020, זה למה, ענה מדובב.

תיכנס, אל תפחד. אני כבר נכנסתי אבל פחדתי להתקדם לבד.

אחרי הדלת התמשך לו מסדרון ארוך וחשוך וסופו לא נראה. הם הדליקו לפיד.
עוד מעט נגיע, לחשש מדובב.

וואו! מה זה זה!
אולם ענק, מרוצף בפסיפס יפהפה נגלה לעיניהם. דרך חלונות צרפתיים הבליחו קרני שמש קלושות. דמויות ענק שגובהם שלושה מטרים נצבו לאורך הקירות, מפוסלות ביד אמן.
הם נגשו אל הדמות הראשונה. היא שידרה עוצמה וביטחון גם כעת, כשהיתה רק אבן מסותתת. הם חשו כחגבים לידה.
השם היה רשום על לוח מוזהב אולם השנים עשו בו את שלהם.
@ג-י-ד-ר-ו-ן קרא כסיף במאמץ. פעל בין השנים 2016- 2018. 58 פוסטים. 749 תגובות. 136 לייקים.
באמת? זה גידרון האגדי?
לצד הפסל הופיעו שורות שורות בכתב עתיק. מדובב נשף מעליהם את האבק. קרא, ציווה.
וואו, איזו כתיבה מדהימה. תותח על היה הגידרון הזה.
מדובב משך אותו הלאה, אל דמות נפילים שנראתה רוכבת על סוס שיש לבן.
@הנסיך הפרסי, פיענח מדובב.
פעל בין השנים 2014-2019. 198 פוסטים. 2635 תגובות. 66 לייקים.
כסיף התרחק כדי לצפות בענק הדומם בפרספקטיבה מתאימה. אכן, זה היה הנסיך הפרסי האדיר. לצידו הופיעו חקוקים בסלע כל הפוסטים שהעלה.
עטלף טועה ריחף ביניהם והם נרתעו בסלידה.
תראה, גדולי הפורום עומדים כאן ללא ניע. בקושי אנשים נכנסים. חבל על כל השורות שטרחו לכתוב.
מדובב הנהן בראשו.
אתה יודע, אמר כסיף, אם הם היו ממשיכים לכתוב איתנו בפורום, אני בטוח שכל הפורום היה נראה בכמה רמות יותר, לא? אני לא אומר, גם היום יש כאלה שכותבים טוב, למשל @באנדיט. ו @יהלום. וגם אתה לא רע. אבל תחשוב, אם הם היו פעילים היום, לא נראה לך שהיינו זוכים לקרוא דברים ברמה אחרת? אתה יודע, קראתי פעם משהו שכתב @חציל מטוגן. אוי, הוא ידע לכתוב, שאין דברים כאלה היום. אין. במקום זה אנחנו צריכים לקרוא את השטויות של דג מלוח. ושל ימים טובים. חחח.
מדובב השיב לו במבט מוזר.

הם הגיעו לאולם שבו עמדו ללא סדר פסלים רבים, גדולים וקטנים, ולכולם שלשלאות ברגליהם.
מה זה פה? הצטמרר כסיף.
אה, זה אולם החסומים. פעם, כשהיה ניק שכתב משהו לא מתאים, הוא פשוט נחסם.
- מה ו...
שום ו...
הוא נחסם. החסומים המשיכו להסתובב בין כולם עוד קצת, עד שהבינו שהם לא יוכלו להעלות פוסטים חדשים, רק ללייק לאחרים. אז הם פשוט באו לפה.
אבל תראה, הזדעק כסיף, יש כאן את @פרופסור!
ו @שקשוקה! גם הם חסומים?
כן, השפיל מדובב את ראשו. זה יכל לקרות לכל אחד.

וואו, תראה אותו! הצביע כסיף על פסל גדול מידות. @חציל מטוגן! הוא כאן! מה הוא עושה כאן?
מדובב התקרב ונעמד.
חציל מטוגן. הוא החל לרעוד.
כסיף צפה בו בדאגה.
הלו? הכל בסדר?
מדובב לא ענה.
כסיף התקרב עוד וניקה את האבק.
חציל מטוגן, סיפרה לו הכתובת. פעל בין השנים 2013-2019. פוסטים 1,258. תגובות 4278. לייקים 34.

משהו לא הסתדר לו פתאום.
תגיד, אתה הכרת את חציל מטוגן?
- אם אני הכרתי? הכרתי מצוין. מקרוב. יותר מידי.
מה אתה מתכוון?
- שום דבר. אם לא הבנת, לא משנה.
ההבנה הכתה בכסיף.
זה אתה! אתה חציל מטוגן! אתה היית חציל מטוגן!
מדובב היה חיוור.
כן. זה אני, אמר לבסוף. יום אחד נחסמתי, ומאז אני מדובב.
כסיף שתק ועיכל את הדברים.
רגע, והנסיך הפרסי, גם הוא איתנו?
- כן, זה חומוס.
וגידרון?
דג מלוח.
והשרברב?
ימים טובים.

אבל, למה הם עשו את זה? הם נחסמו?
לא. לאו דווקא. אולי שמת לב, אבל דווקא לכותבים האגדיים יש מאוד מעט לייקים.
נכון! שמתי לב.
אז אתה מבין, הנמיך מדובב את קולו, בגלל שהם כבר לא מבקרים הרבה, ההנהלה גונבת להם את הלייקים.
כסיף קפץ. מה? גונבת להם לייקים? אבל זה שלהם?!
- אתה מבין, זו אחת הסיבות.
אבל, מה ההנהלה עושה עם כל הלייקים האלה?
אל תשאל, אומרים שיש מנהל אחד שמוכר את זה בשוק השחור לדג מלוח וכאלה. אולי. היום אי אפשר לסמוך על אף אחד.

תיאוריית כותבי העל התנפצה במוחו של כסיף ברעש אדיר. ליבו לא עמד במעמסה. הוא צנח ארצה, מת.

מדובב לא נשא את גופתו החוצה. המנהלים כבר יטפלו בזה, ידע.

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
@יאן מזהיר אותנו לא לחטט במעמקי הפורום בנסיון להגיע לכתיבה המשובחת שהיתה אי אז, בשנות ה...
כדי שלא נשאר שם בטעות :p
במכונות זמן תמיד מתרחשות תקלות לא צפויות

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הרעיון - מקורי לחלוטין, חדשני בסגנון קהילת הכתיבה המודרנית, 2020 לספירה.

הכתיבה - נפלאה בארומת @יאן הראשון שפועל החל משנת 2014 - ימינו אנו.

התוכן - הומור ריחני בניחוחו של הנ"ל.

עבודת שטח - מאכזבת על גבול מתמיהה. לא בדקת לאיזה כינוי יש כבר ניק תפוס? היית צריך לוודא לפני! בעבר, שמות הניקים היו קשוחים ויבשים להחריד: "גידרון", "באנדיט", הנסיך הפרסי", ועוד. היום השמות הרבה יותר עסיסיים וטעימים: "חציל מטוגן", "שקשוקה", "חומוס" ו"דג מלוח". יאללה, אני הולך לאכול.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה