דרוש מידע כיצד ניתן לעזור לילד שלא יודע לרקוד?

גלי גל

משתמש רשום
תודה לכל המגיבים/ות. לוקחת את העיצות ואנסה אי"ה לראות האם יכולה לעזור לו במתכונת ביתית.
אך האם בנוסף קיים לבנים איזה חוג בסגנון של הרקדה ? מצידי שפשוט ירקדו בקבוצה עם מדריך במשך חצי שעה שבועית, מאמינה שיכול לקדם הרבה.

ברכי ר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בלת"ק
זה משהו נוירולוגי שצריך לעבוד עליו
יש לי אח מוכשר מאוד שלא יודע לרקוד
זה המווון עבודה על קצב

צבי2

משתמש פעיל
הבן שלי בן 12 וממש לא יודע לרקוד, נוכחתי לראות את זה בעיקר לפני תקופה באירוע כשכולם רקדו והוא היה שם במעגל, אבל ממש לא איתם לא בתנועות ולא במקצב.
במבט קדימה אני יודעת כמה הוא יכול להיות אומלל כשלא יוכל לרקוד בחתונות ואני מאד רוצה לעזור לו.
האם יש היום מקומות שאפשר ללמוד /לשפר במקרה כזה? ואם יש למשהוא עוד עיצה בתחום יותר משאשמח.
נ.ב ניסתי ללמד לבד בבית קידם מעט אבל רחוק מלהיות טוב.

תודה רבה.
אם זה באמת מפריע לילד ולא רק לאמא... אפשר לשלוח לחוג קפוארה וכדומה.
לא לכל אחד יש יכולת לרקוד בקצב, יש כאלו שלא נולדים עם זה... אבל אם הוא ידע לעשות "סלטות" באמצע המעגל, לא יפריע לו שהוא לא יודע לרקוד...

ברכי מלכה

משתמש רשום
עיצוב גרפי
תודה לכל המגיבים/ות. לוקחת את העיצות ואנסה אי"ה לראות האם יכולה לעזור לו במתכונת ביתית.
אך האם בנוסף קיים לבנים איזה חוג בסגנון של הרקדה ? מצידי שפשוט ירקדו בקבוצה עם מדריך במשך חצי שעה שבועית, מאמינה שיכול לקדם הרבה.
יש ליונתן וייס שיעורי ריקוד קוראים לזה האפ-קוזק
הוא עובד עם מיוזיקס
יש להם סניפים בבני ברק ובאשדוד

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כנ"ל אני מתופפת ומורה לתופים כבר שנים.....
ילדים לא באים חסרי קצב-- יש לי תלמיד בן 3 יושב ומנגן מקצבים מטריפים מהשניה הראשונה !!
מנסיון מי שמצליח להתקדם לתיפוף ברמה מטורפת ..(של חתונות וקונצרטים)
זה אלו שהקצב שלהם מההתחלה מושלם מי שמחזיק קצב טוב יכול להתקדם מאדדדד
ולא סותרת את זה שכולם יכולים אבל התהליך מאד ארוך ופחות מביא לתוצאות מהירות !!

ומעריכה מאד מורה שמסוגלת לשמוע שנה שלימה !!!!! בריחות קצב ומקצבים לא מדויקים ..
ומאמינה שיצא מהילד מתופף בחסד ואשמח לדעת האם תלמיד כזה מחכה לשיעור בכיליון עיינים כמו תלמידים אחרים ...
@sarinaa איפה את מלמדת?

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
בלת''ק.
סתם שיתוף בעניין...
אני עם בעיות קצב וריקוד קשות, לא רק בריקוד אלא גם בשירה שאני אף פעם לא מצליח להשתלב בקצב... [וגם לא לשמור על הטונים הנכונים...]
ב''ה זכיתי במשפחה נפלאה שבכל שבת משוררת שירות ותשבחות, והרבה. לאט לאט זה קצת השתפר, והיום, כשאני בן עשרים ואחד, אפשר להגיד שכשאני מתרכז מאד [אם מבקשים ממני להעביר את הבקבוק או משהו כזה, אז זה לא הולך] בשירה, -אני מצליח לשמור על איזושהי הורמוניה ואחידות אם אחיי וגיסיי.
לגבי הריקוד, אני יודע שזה קשור גם לביטחון העצמי, וגם לסוג של חוסר בושה שמאפשרים לגוף לרקוד ולהתרקד לפי הקצב ונותנים לרגליים להשתולל מעצמם. -- כשראיתי את ההסרטה של חתונת אחותי, וראיתי שאני בסך הכל פחות גרוע ממה שחשבתי, [וממה שהחברים בישיבה היו צוחקים עלי,] אז אמרתי לעצמי שמהיום בכל חתונות חבריי, אני לא חושב על כלום אלא רוקד ונהנה. ולאחר שנה וחצי, כשראיתי את ההסרטה של החתונה שלי, ראיתי שאין כמעט שום בעיה! רק מי שיודע שיכול להיות שיש בעיה הצליח להבחין בזה.

(נראה לי שכל אדם חש את הקצב ורוקד על פיו, חוץ מאם הוא לא נותן לעצמו...)

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
בלת''ק.
סתם שיתוף בעניין...
אני עם בעיות קצב וריקוד קשות, לא רק בריקוד אלא גם בשירה שאני אף פעם לא מצליח להשתלב בקצב... [וגם לא לשמור על הטונים הנכונים...]
ב''ה זכיתי במשפחה נפלאה שבכל שבת משוררת שירות ותשבחות, והרבה. לאט לאט זה קצת השתפר, והיום, כשאני בן עשרים ואחד, אפשר להגיד שכשאני מתרכז מאד [אם מבקשים ממני להעביר את הבקבוק או משהו כזה, אז זה לא הולך] בשירה, -אני מצליח לשמור על איזושהי הורמוניה ואחידות אם אחיי וגיסיי.
לגבי הריקוד, אני יודע שזה קשור גם לביטחון העצמי, וגם לסוג של חוסר בושה שמאפשרים לגוף לרקוד ולהתרקד לפי הקצב ונותנים לרגליים להשתולל מעצמם. -- כשראיתי את ההסרטה של חתונת אחותי, וראיתי שאני בסך הכל פחות גרוע ממה שחשבתי, [וממה שהחברים בישיבה היו צוחקים עלי,] אז אמרתי לעצמי שמהיום בכל חתונות חבריי, אני לא חושב על כלום אלא רוקד ונהנה. ולאחר שנה וחצי, כשראיתי את ההסרטה של החתונה שלי, ראיתי שאין כמעט שום בעיה! רק מי שיודע שיכול להיות שיש בעיה הצליח להבחין בזה.

(נראה לי שכל אדם חש את הקצב ורוקד על פיו, חוץ מאם הוא לא נותן לעצמו...)
תתפלא, יש כאלו שפשוט לא קולטים מה זה קצב
כמו שיש כאלו שלא קולטים שהם מזייפים...

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא קראתי את כל האשכול, אבל ממה שקראתי אני בשוק מהתגובות המזלזלות
יש אנשים שרוקדים בלי קצב ולא מסתדר להם- זה מורגש, זה ניכר, זה בולט- אז לא לבטל את זה כאילו זה לא קיים!

הבן שלי בן 12 וממש לא יודע לרקוד, נוכחתי לראות את זה בעיקר לפני תקופה באירוע כשכולם רקדו והוא היה שם במעגל, אבל ממש לא איתם לא בתנועות ולא במקצב.
מוכר לי מקרוב (בן משפחה וכן חברה מהכיתה) - אכן זה ניכר ואת רוצה לוודא שלא יתבייש (ואגב כמו בדוגמא של מישהו פה בשרשור, הם שניהם זייפנים מהוללים)
אבל אל תדאגי, מנסיון שלנו ההבדל הולך ופוחת עם הגיל, ולמרות שהוא כנראה לא יהיה רקדן - זה לא משהו שאנשים מעליבים או מתייחסים אליו בכלל,

כיום הרקדן המוכשר שלנו מקפץ ומתזז בקצב משלו, אבל זה בקושי מורגש עם המוזיקה.
אצל חברה שלי שזה אמנם ניכר ובלט בעיקר בחתונה שלה אף אחד לא שם לב, כולם זורמים ושמחים והמוזיקה מקפיצה, אין לך מה להיבהל!! אנשים לא מייחסים לזה משמעות רבה ובטח שזה לא סיבה להתבייש או לחשוש שיסבול... זה תמיד מתקבל בחיוך ובאהבה (כמו גם השירה שלהם- מכל הלב והנשמה אבל נשמע כמו לחן אחר לגמרי, ובכל זאת כששרים כולם שמחים ולא שמים לב לכלום)

אם נותנים לך טיפים איך כן לשפר את זה- שימי לב שככל שהילד יהיה מודע לכך שהוא רוקד גרוע כך זה יפריע לו יותר ויהיה לו אכפת מזה, אז הכל בחכמה ובזרימה, לא לייחס לזה חשיבות!

בהצלחה רבה

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
אני חייב לציין שראיתי את האשכול הזה, כמעט עלו לי דמעות בעיניים,
אני פשוט נזכר בעצמי בתור ילד / בחור צעיר שרוצה להחצין את עצמו ולהראות לכולם שהוא יודע לרקוד, אך דא עקא שממש לא ידעתי, התנועות שלי היו מסורבלות ואיטיות, הקצב שלי היה לא במקום וכן הלאה,
התאמצתי והשקעתי אך החברים רמזו לי שאפסיק להרוס את הריקודים... זה ממש דקר אותי בכל אירוע עם ריקודים.
היה שלב שפשוט נשברתי והפסקתי לרקוד כי פשוט לא רציתי לבזות את עצמי, בהמשך החיים זה הסתדר, למדתי לרקוד בקצב והצלחתי לעשות את התנועות הבסיסיות קצת יותר בחינניות... אבל הקדצק'ה נשאר בחלומות....
כל הכבוד שיש אמא שזה אכפת לה... כן צריך לטפל בזה בגיל צעיר... כי זה בהחלט נותן לילד השתייכות מסוימת בחברה אפי' בישיבה גדולה...
עצה למעשה אין לי ואולי צריך לתת לילד להתמודד לבד כי אני לא יודע אם יש עצה מיוחדת, אולי זה קשור למוטוריקה, כי המוטוריקה שלי היא זוועתית...

בהצלחה, ותודה שהצפתם את הבעיה... יש המון ילדים כאלה שמרגישים את מה שאני הרגשתי

נערך לאחרונה ב:

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
או שכן או שלא. ואני לא רוצה שיגיע לגיל של חתונות חברים ואז יהיה אומלל

עם ריצה הוא בסדר גמור.
נתקלתי בזה רק בריקוד .
בלת"ק חלקי
ראשית, כל הכבוד לך על תשומת הלב!
בניגוד למה שכתבו פה- זה לא עובר לבד ולא מסתדר בד"כ כיון שזה קושי בקוארדינציה- בעיות קצב ותיאום (כפי שנשמע מהתאור שלך)
יש בהחלט דרך לעזור וללמוד , אני מכירה כאלו שנעזרו בספורט טיפולי ובשיעור, בעבודה קבוצתית על קצב וקוארדינציה- עקפו את הבעיה ולמדו ורכשו את היכולת להתאים את הקצב...
לדעתי, לא כדאי להזניח אלא לטפל!

דוּבי

משתמש מקצוען
לצערי יש הרבה כאלה שבשבילם זה סיוט אירועים עם הרקדה (בדרך כלל זה מוזיקליים שאין להם קורדינציה )
ויש הרבה שבטוחים שהם רוקדים מעולה, רק שאין להם מודעות שהם לא בקצב..
אתם לא רואים שיש כאלו קבועים שתמיד מוחאים כפיים אחרי כולם.
ובריקודים נתקעים באנשים או מקפצים בצורה חריגה... זה נפוץ. ראיתי שיש שהצליחו להתגבר על זה עם תרגול ...

דה סנטיס 2024

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כמו שיש כאלו שלא קולטים שהם מזייפים...
הסיבה שהם לא קולטים שהם מזייפים היא אחרת והיא פשוטה למדי
הם מזייפים לא כי הם לא יודעים לשיר את מה שהם שמעו, אלא כי הם לא ידעו לשמוע את השיר
אגב מהסיבה הזו גם לזייפנים יש תקווה כי לשמוע אפשר ללמוד..
(זו תאוריה שפיתחתי לעצמי כי אחרת אין שום הסבר איך החברותא שלי בישיבה לא התבייש לשיר בקולו ה:sick: ומנגינות שהקשר ביניהם לבין המנגינה המקורית הוא מקרי לחלוטין:rolleyes:)

שדכן ניגש לאבי הבת והפליג בשבחיו של הבחור המוצע
האבא המפסוט חיכה ל'אבל' שבושש מלהגיע..
ומשראה כי רק שבחים בפי השדכן פנה אליו ואמר לו כזה מושלם?! איפה החיסרון שלו?
אהה.. גמגם השדכן נגיד את זה כך.. הוא לא זמר מי יודע מה...
התפלא אבי הכלה לא שאכפת לי חתן שיודע לשיר אבל לעשות מזה חיסרון? נו !
אמר לו השדכן לא הבנת הוא לא יודע שהוא לא זמר..

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
הם מזייפים לא כי הם לא יודעים לשיר את מה שהם שמעו, אלא כי הם לא ידעו לשמוע את השיר
(זו תאוריה שפיתחתי לעצמי כי אחרת אין שום הסבר איך החברותא שלי בישיבה לא התבייש לשיר בקולו ה:sick: ומנגינות שהקשר ביניהם לבין המנגינה המקורית הוא מקרי לחלוטין:rolleyes:)
זאת האמת לאמיתה
מניסיון עם כמה מבני משפחתי שאין להם את זה...
ועוד כמה אנשים...
אגב, לי אישית הרבה פעמים קשה לשיר כי השמיעה המוזיקלית שלי הרבה יותר טובה מהיכולת שלי לשיר

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אחד מראשי הישיבות הגדולים, מהבכירים שבהם שמשתתף בכל חתונת בחור (מהישיבות הגדולות ביותר) לא מסוגל לרקוד בקצב. הוא רוקד 'שורות' עם החתן וזה נראה לא טוב.
אני לא חושב שניתן ללמד את זה למי ש'אין לו את זה', רק צריך לתת לילד תחושה טובה ולא לתת לו לשקוע ברגשי נחיתות.
עדיף בחור שיודע שהוא לא יודע מאשר מי שלא יודע שהוא לא יודע.
יש לי קרוב משפחה שאנחנו מתארחים אצלו מדי פעם לסעודות. הוא מגיע לשולחן עם שקית עמוסה שוקולדים וג'לים כדי לדרבן את ילדיו לשיר זמירות שבת. מה אומר ומה אדבר, הייתי מוכן לתת להם כהנה וכהנה כדי שישתקו...
לא יכול לתאר את הקקופוניה. במקום 7 צלילים בסולם יש להם 3. לבנים. בלי שחורים בכלל...

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי

שדכן ניגש לאבי הבת והפליג בשבחיו של הבחור המוצע
האבא המפסוט חיכה ל'אבל' שבושש מלהגיע..
ומשראה כי רק שבחים בפי השדכן פנה אליו ואמר לו כזה מושלם?! איפה החיסרון שלו?
אהה.. גמגם השדכן נגיד את זה כך.. הוא לא זמר מי יודע מה...
התפלא אבי הכלה לא שאכפת לי חתן שיודע לשיר אבל לעשות מזה חיסרון? נו !
אמר לו השדכן לא הבנת הוא לא יודע שהוא לא זמר..
היית החברותא שלי?
;)

ישראל בני ברק

משתמש צעיר
במבט קדימה אני יודעת כמה הוא יכול להיות אומלל כשלא יוכל לרקוד בחתונות ואני מאד רוצה לעזור לו.
האם יש היום מקומות שאפשר ללמוד /לשפר במקרה כזה? ואם יש למשהוא עוד עיצה בתחום יותר משאשמח.
נ.ב ניסתי ללמד לבד בבית קידם מעט אבל רחוק מלהיות טוב.

תודה רבה.
לומדים את זה בישיבה עם החתונה הראשונה
ריקוד קדצ'קה אני לא יודע עד עכשיו וגם לא מעוניין בזה
ריקוד רגיל אין מה להילחץ,כולם יודעים
הלוואי אני מתמודד עם בחורים מועד שישי שלא יודעים לרקוד (שנה שלישית של חתונות)
גם אם הם לומדים את התנועות הם רוקדים בקצב אחר (לפעמים בהתלהבות) ומבלבלים גם את הבחורים לידם,
(אבל גם לי לקח זמן, מרבית הסיכויים שהוא ילמד לבד אבל חשוב, חשוב, להכניס לא בראש שגם אם המצב במעגל עלוב שלא יוביל אלא ייגרר אחרי הבחורים לידו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה