דרוש מידע כוסיות לנרות שבת VS כוסיות לנרות חנוכה

הנסיך הקטן

משתמש צעיר
שאלה לגבי בזיכים לשמן.
בפמוטי השבת אני משתמשת בבזיכים גדולים מתרחבים והנרות דולקים מדהים שעות עד שהשמן נגמר.
לעומת זאת בחנוכיית הכסף: בזיכי הכסף קטנים מאד, והבזיכים ש"מתלבשים" עליהם (עם בסיס גומי) - לגביהם אני רוצה להתייעץ.
הקנים מאד צמודים אחד לשני ומשאירים 2 ברירות:
או בזיכים ממש קטנים שמסתיים בהם השמן מהר מידי, או בזיכים צרים וגבוהים שנכנס בהם יותר שמן,
אבל משהו באורך הלא פרופורציונלי של הבזיך (וממילא גם של הצינורית באמצע בהתאמה) לא עובד טוב.
בשעתיים הראשונות דולק לא רע (עדיין לא כמו נרות שבת), אבל עם הזמן השלהבות קטנות והולכות. יכולות לדלוק שעות אבל לא יפה בכלל.
פתיל צף בכלל נחנק כשהוא עמוק מידי בתוך הבזיך הגבוה כשהשמן יורד.
בקיצור - צריכה רעיון חדש מחוץ לקופסה.
מודה מראש!

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
שאלה לגבי בזיכים לשמן.
בפמוטי השבת אני משתמשת בבזיכים גדולים מתרחבים והנרות דולקים מדהים שעות עד שהשמן נגמר.
לעומת זאת בחנוכיית הכסף: בזיכי הכסף קטנים מאד, והבזיכים ש"מתלבשים" עליהם (עם בסיס גומי) - לגביהם אני רוצה להתייעץ.
הקנים מאד צמודים אחד לשני ומשאירים 2 ברירות:
או בזיכים ממש קטנים שמסתיים בהם השמן מהר מידי, או בזיכים צרים וגבוהים שנכנס בהם יותר שמן,
אבל משהו באורך הלא פרופורציונלי של הבזיך (וממילא גם של הצינורית באמצע בהתאמה) לא עובד טוב.
בשעתיים הראשונות דולק לא רע (עדיין לא כמו נרות שבת), אבל עם הזמן השלהבות קטנות והולכות. יכולות לדלוק שעות אבל לא יפה בכלל.
פתיל צף בכלל נחנק כשהוא עמוק מידי בתוך הבזיך הגבוה כשהשמן יורד.
בקיצור - צריכה רעיון חדש מחוץ לקופסה.
מודה מראש!
בדרך כלל, אם זה בצינורית זה אמור לדלוק די יפה.
יתכן שהסוג שמן בעייתי.
ואמנם לפעמים נוצר סוג של פחם בראש הפתילה, ואולי צריך להקטין מלכתחילה את ראש הפתילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה