כוונה ב'אנא בכח' אחר ספירת העומר - חיפוש מקור!

גליל555

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מחפש מקור שצריך לכוון בכל יום תיבה אחרת מ'אנא בכח',
(לכוון בכל יום תחילת התיבה כבר מצאתי).

מאיר d

משתמש פעיל
עריכה תורנית
סידור אדמו"ר הזקן סדר ספירת העומר
"יכוין לספירה של אותו הלילה ולתיבה אחת של אנא בכח ותיבה אחת של מזמור אלקים יחננו ואות אחת מפסוק ישמחו"

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שער הכוונות - דרושי הפסח דרוש יא:
גם ראיתי למוז"ל [האר"י ז"ל] מקפיד וזהיר מאד לומר אחר ספירת העומר מזמור אלהים יחננו כו' כולו מעומד, ולכוין בכל יום ויום מן המ"ט ימים בתיבה אחת ממ"ט תיבות שיש בזה המזמור.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
השאלה היא מה יש לכוין בתיבה זו. אני בעניי עדיין לא מצאתי אף מקור שמבאר זאת.

גליל555

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שער הכוונות - דרושי הפסח דרוש יא:
גם ראיתי למוז"ל [האר"י ז"ל] מקפיד וזהיר מאד לומר אחר ספירת העומר מזמור אלהים יחננו כו' כולו מעומד, ולכוין בכל יום ויום מן המ"ט ימים בתיבה אחת ממ"ט תיבות שיש בזה המזמור.
זה נאמר על תיבה אחת, ממזמור אלהי"ם יחננו.

עט להשקיע

עימוד ועיצוב מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לכאורה בפשטות, יש לכוון באות הפותחת של המילה, שהיא חלק השם.
מה לכוון, תוכל לראות בסידור האר"י בסדר ק"ש שעל המיטה. וכן בסידור הרש"ש (חפש בהיברו בוקס - נקודות הכסף).
מקווה שעזרתי לך.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה נאמר על תיבה אחת, ממזמור אלהי"ם יחננו.
לא שמתי לב שאתה שואל על זה, משום מה היה נדמה לי שאתה מדבר על מזמור 'אלקים יחננו'.
וזו התשובה גם ל:
לכאורה בפשטות, יש לכוון באות הפותחת של המילה, שהיא חלק השם.
מה לכוון, תוכל לראות בסידור האר"י בסדר ק"ש שעל המיטה. וכן בסידור הרש"ש (חפש בהיברו בוקס - נקודות הכסף).
מקווה שעזרתי לך.
אתה צודק. דיברתי [בטעות] על 'למנצח בנגינות'.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כל המהות וסגולת התפילה של אנא בכח זה רק דרך כדי לבטא בשפתיים את שם בן מ"ב על ידי שהוא בראשי תיבות של התפילה, וכל משמעות המילים זהו רק בכדי להתיר את הוצאת והזכרת האותיות בפה, על כן פשוט שלא שייך שיהיה בהם כוונה נוספת מלבד פשט המילים

יידל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה תורנית
כאמור תפילת אנא בכח מרומז בה שם מ"ב, וכידוע בספירת העומר יש לכווין בכל יום המידה השייכת מהז' מידות ומכיון ששם מ"ב כולל את הז' מידות לכאו' יש לכווין עניין המידה של אותו היום המרומזת בתפילת אנא בכח!

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כאמור תפילת אנא בכח מרומז בה שם מ"ב, וכידוע בספירת העומר יש לכווין בכל יום המידה השייכת מהז' מידות ומכיון ששם מ"ב כולל את הז' מידות לכאו' יש לכווין עניין המידה של אותו היום המרומזת בתפילת אנא בכח!
לא שמתי לב שאתה שואל על זה, משום מה היה נדמה לי שאתה מדבר על מזמור 'אלקים יחננו'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה