דרוש מידע כואב לי!! איך היית מעירה למטפלת כשאת שומעת את הילדה בוכה המון?

לאנגער

משתמש מקצוען
ואם כבר מדברים, בדיוק שמעתי השבוע על מטפלת בבני ברק, שהיא ב"ה לא מזניחה ומתעללת ח"ו או משתיקה צרחות וכו', אבל מחממת את הבקבוקים לתינוקות במיקרוגל. אנחנו הזדעזענו מזה, הרי זה מלא קרינה וכו', ולמה לא מחממת בצורה הנורמלית של ספל מים רותחים? כי אין לה זמן, או מה?

דעתכם?
למה אתה בבית לא משתמש במיקרוגל?! לא יושב מול מסך מחשב?! לא מדבר בטלפון סלולרי?!
צר לי, לא מצליח להבין את הזעזוע מהקרינה, וכנראה שגם היא לא, לכן אם לכם זה מפריע פשוט תבקשו ממנה, מאמין שתכבד את הבקשה וזה יביא יותר תועלת מלפרוק תסכולים בפרוג.

MACHAK

משתמש מקצוען
ואם כבר מדברים, בדיוק שמעתי השבוע על מטפלת בבני ברק, שהיא ב"ה לא מזניחה ומתעללת ח"ו או משתיקה צרחות וכו', אבל מחממת את הבקבוקים לתינוקות במיקרוגל. אנחנו הזדעזענו מזה, הרי זה מלא קרינה וכו', ולמה לא מחממת בצורה הנורמלית של ספל מים רותחים? כי אין לה זמן, או מה?

דעתכם?

הסיבה שלא מחממים במיקרוגל אוכל לקטנים היא לא בגלל קרינה. (ממה שאני יודעת הקרינה של המיקרוגל היא כשהוא פועל והיא לא מצטברת)
הסכנה בחימום במיקרוגל הוא שהחימום לא אחיד.
יכול להיות במקום אחד חמים ונעים ובמקום אחר רותח. גם בנוזלים.
יכול להיות שהמים/ מטרנה חמימים למעלה אבל שכבה מתחת זה רותח ועלול לגרום לכוויות.

אם היא מודעת לסכנה ומערבבת טוב, או ממתינה ובודקת את רמת החום היא יכולה להסתדר עם זה.
ברור שעדיף ורצוי להרתיח מים ולתת לזה להתקרר.

נועה שמח

משתמש חדש
וואו מזעזע אני רק חושבת אם הייתי שומעת את הבת שלי ככה הייתי ישר הולכת אליה או מתקשרת ואומרת לה שאני שומעת את הבת שלי עד לבית למה היא צורחת? והאמת אני עבדתי ברווקותי במעון ושהבת שלי נולדה התקשרתי למנהלת שאני רוצה שהיא תהיה שם
במעון יש פיקוח תאמינו לי הרבה יותר בטוח שמה לדעתי מאישה שהיא עובדת בביתה ואז היא פועלת לפי הצרכים שלה ועושה כביסות ומסדרת על חשבון הילדים שנמצאים אצלה
לא יודעת לדעתי מעון הרבה יותר מפוקח ויש יותר תשומת לב בכל אופן במעון שעבדתי בו ובעז'ה הבת שלי שם תהיה שנה הבאה מקום שאני ראיתי מקרוב והייתי אחת מהצוות אני יודעת בדיוק מה הולך שם ואני באמת סומכת

נועה שמח

משתמש חדש
הפחד שלי זה בגלל שהיא בת חצי שנה אי אפשר לקבל ממנה מידע.
היום שבאתי לקחת אותה היא היתה במיטה בוכה והמטפלת אמרה לי שהיא קודם החזיקה אותה אבל היא לא יכולה כל הזמן להחזיק וזה הגיוני(סהכ התינוקת מפונקת חצי שנה היתה עם אמא בבית)
אבל היא אמרה לי שהיא ניסתה גם ידיים גם לנדנד אז זה נשמע ממנה שהיא לא התעלמה.
היא עושה רושם מאוד חיובי ואימהי אם זה יכול לומר משהו.
הקטע שהוצאתי את הבת שלי מהמיטה היא ישר התלחילה לחייך לכולם אז אולי זה גם סימן אין לי מושג....
תקשיבי חיה אני עבדתי במעון נדירר ואני אגיד לך היה לי ילד בן שנה וחצי ילד יחיד מפונק אמאלהה הוא היה בוכהה שעותת ומה לא עשיתי את לא מבינה הרבמתי אותו שעות שעות על הידיים חיבקתי אותו נישקתי אותו ישבתי עם הילדים של הקבוצה על הרצפה שיחקתי איתם והוא בוכה ולא נרגע ניסיתי להביא לו פירות וביסקוויט והילד לא נרגע זה היה המצב ככה המון זמן שהילד צורח וכל פעם אמרתי לאמא שלו תקשיבי הוא צורח המון והיא אמרה לי הוא שנה וחצי היה לבד עם הסבתא שלו בבית זה ככה זה אל תלחצי הוא יירגע אבל באמת אחר כך הוא כבר לא היה בוכה אבל ככה זה קשיי התאקלמות אצל כל הילדים אחרי שהם היו בבית עם אמא אל תלחצי זה יעבור תוך תקופה קצרה מאד

שוס

משתמש רשום
למה לא לשים את הדברים על השולחן
כמה אמהות נותנןת נורופן בבוקר ולך למטפלת
כמה אמהות ממציאות שהחים זה מהשניים
נהיה יותר כנות
אנחנו לא טלית שכולה תכלת
אהבתי שהבאת זוית נוספת לחיים
כן לא פשוט להיות אמא ולא פשוט להיות מטפלת.
ואם כבר בחרתי להגיב פה, אז אני מטפלת, משפחתון. ועכשיו ד"א התינוקות אצלי ישנים ואני על הספה עם הקומפיוטר. שלא תפתחו עוד אשכול על הזנחה...
אבל אתן יודעות כמה פעמים אני שואלת את עצמי מה השכנים חושבים...
יש אצלי ב"ה תינוקת צרחנית ברמה אקסטרה+++ שאם לא על הידיים שלי תוך כדי נדנוד או המייה אז תיצלנה האזניים.
וכן ההורים מכירים בתכשיטה שהשאירו אצלי וכן הם גם מידי פעם מתבטאים שהביאו לה נורופן כדי שהיו להם חיים.
וכן הצעתי להם ללכת להוסטאופת או מסג' תינוקות ואין!
קיצור לשואלת ששומעת את ילדתה בוכה הכי פשוט בעיני ומה שהיה לי נעים לשמוע זה לבוא בוקר אחד של
יום חופשי ולהביא למטפלת שוקולד קטן ולמר לה ששמתי לב בימים החופיים שלי שלידה יותר קשה,
אני שומעת שהיא בוכה. פשוט במרחק אויורי שומעים הכל, ובטח קשה לך אז קחי משו מתוק. אני סומכת עליך
יודעת שיש לך יראת שמים ואהבה לביתי ואני בבית אם את רואה שממש קשה לה נגיד 15 דק' היא לא נרגעת תתקשרי ונראה מה לעזור לה.
ככ נראה לי כולם יוצאים פה בכבוד.
המון ס"ד

עובדת מהבית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ואם כבר בחרתי להגיב פה, אז אני מטפלת, משפחתון. ועכשיו ד"א התינוקות אצלי ישנים ואני על הספה עם הקומפיוטר. שלא תפתחו עוד אשכול על הזנחה...
יש אצלי ב"ה תינוקת צרחנית ברמה אקסטרה+++ שאם לא על הידיים שלי תוך כדי נדנוד או המייה אז תיצלנה האזניים.
וכן ההורים מכירים בתכשיטה שהשאירו אצלי וכן הם גם מידי פעם מתבטאים שהביאו לה נורופן כדי שהיו להם חיים.
קיצור לשואלת ששומעת את ילדתה בוכה הכי פשוט בעיני ומה שהיה לי נעים לשמוע זה לבוא בוקר אחד של
יום חופשי ולהביא למטפלת שוקולד קטן ולמר לה ששמתי לב בימים החופיים שלי שלידה יותר קשה,
אני שומעת שהיא בוכה. פשוט במרחק אויורי שומעים הכל, ובטח קשה לך אז קחי משו מתוק. אני סומכת עליך
יודעת שיש לך יראת שמים ואהבה לביתי ואני בבית אם את רואה שממש קשה לה נגיד 15 דק' היא לא נרגעת תתקשרי ונראה מה לעזור לה.
המון ס"ד
את עובדת היום?
למה רק המטפלת של הבת שלי בחופש?

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
לדון לכף זכות. קודם כל.
לשאול בעדינות ולבקש שלא תעשה זאת יותר. דבר שני.
אם זה לא עוזר, וכך זה ממשיך, להוציא את הילד. דבר שלישי.
או אם יש אופציות אחרות. וכמובן, הרבה הרבה תפילות. תפילות של אמא על ילדיה, זה אולי המרכיב הכי חשוב בגדילה התקינה של הילד.

עריכה: שכחתי, להציע עזרה. ככל הנראה באמת יש לה סיבה, אז לשאול ולהציע עזרה, כמו שכתבה @תותית י.
עזבו קרינה
זה מסוכן המיקרוגל לא מחמם הכל בשווה הילד יכול להתחיל לשתות ופתאום יהיה רותח
או אם היא ממהרת ובודקת רק מבחוץ את החום
זה ממש סכנת כוויה לדעתי

רינהרינה

משתמש מקצוען

דעתכם?
הקרינה לא עוברת לאוכל שמתחמם במקרוגל, היא רק למי שעומד ליד המכשיר כשהוא עובד, כך שאין שום קרינה בבקבוק.
אם היא מחממת קצת זמן ומערבבת טוב אין בזה שום (!!) בעיה.

חיה 108

משתמש פעיל
למה אתה בבית לא משתמש במיקרוגל?! לא יושב מול מסך מחשב?! לא מדבר בטלפון סלולרי?!
צר לי, לא מצליח להבין את הזעזוע מהקרינה, וכנראה שגם היא לא, לכן אם לכם זה מפריע פשוט תבקשו ממנה, מאמין שתכבד את הבקשה וזה יביא יותר תועלת מלפרוק תסכולים בפרוג.
תגידי @לאנזה לא עושה לילד איזה שריטה? דככה שמים אותו במעון ותכלס הוא בוכה הרבה.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
לפני שנולד השני שלי ידעתי שאני רוצה לשים אותו אצל המטפלת קומה מתחתי.
אישה עדינה, רגועה, היתה נראית לי מדהימה והכי, לא להוציא אותו מהבנין בחורף...
ילדתי קצת לפי ראש השנה ושילמתי לה חצי מהסכום החודשי עד שחזרתי מחלד כדי שתשמור לי מקום.

הוא לא היה תינוק מאד נח, חשוב לי להדגיש.
הוא התחיל אצלה והפך להיות רגוע פחות, באיזה שהוא שלב התחיל לו גם גרוי אדום בפנים שהרופא חשב שזה דרמטטיס. תלינו בזה הכל.

יום אחד בחסדי ה' על הילד קיבלתי מהעבודה יום חופשי נוסף והחלטתי לשלוח אותו בכל זאת.
לא אשכח בחיים איך אני מתפללת בנחת ברוך שאמר ופתאום שומעת בכי, ברגע הראשון לא קלטתי,
אחר כך הבנתי שזה הילד וחיכיתי שירגע וזה לא קרה. הוא שאג.
בישתבח עמדתי ליד החלון ופתאום אני רואה בחצר מתחתי את הפצפון שלי צורח בעגלה, בשמש והדלת זכוכית שמובילה לחצר סגורה.
שניה של הלם בשביל לקלוט מה היא עשתה. חצר עם חתולים, תינוק בן חמישה וחצי חודשים צורח את נשמתו. לבד.
טסתי למטה, דפקתי והיא פתחה מיד.
היתה בהלם לראות אותי ואמרה לא ידעתי שאת בבית היום, סליחה...
אחר כך כשהוא כבר היה אצלי בידיים רגוע היא הסבירה לי שהוא בוכה הרבה ומשגע את כולם אז היא מוציאה אותו לבכות בחוץ עד שירגע.

הוא לא דרך שם יותר, כפרה על כל הכספים שהיא קיבלה עוד לפני שהתחיל.
אל תתעלמי.
בבקשה....
חמתי בוערת בי להשחית....
מטפלת אכזרית!!

משיבת נפש

משתמש פעיל
די, תפסיקו כל היום להשמיץ את המטפלות.
רוב המטפלות הן חמות ומסורות,
ועושות את מה שאת כאמא לא יכולה לעשות-
לטפל בילדים כל היום.
הן מרגישות אם חושדים בהן,
והן רואות את ההורים שמקשיבים מאחורי הדלת,
הן מרגישות כשמעריכים אותם,
ויודעות מה מדברים עליהם.
אין כאן הכללה.

לא קל לקרוא על נושאים מציפים, ולהכיל מידע על פגיעות והתעללות.
נראה שיש מנגנון הגנה פנימי שמחייב לסייג ולהגיד "אבל לא כל המטפלות כך, יש מספיק מצוינות" וכדו'.

יש מטפלות מקסימות. ודאי שיש. אבל זה פשוט לא הנושא כאן.
לא כל דיון הופך להשמצה כוללנית הדורשת איזון.

כפי שציינו יש הרבה מטפלות שהן אכן מסורות ואכפתיות וחושבות כל היום על הילדים שנמצאים אצלן
כמובן שמדברים על מקרים מסוימים שאכן לצערינו הרב קוראים
ישנו אשכול אשר נחוץ מאוד עם המצב הנוכחי ששם ממביאים וממליצים על מטלות/מעונות/משפחתונים וכדו' מצויינים

משיבת נפש

משתמש פעיל
לכל אלו שיש להם קצת חרדות מהאשכול הזה ודומיו כדאי מאוד להיכנס לאשכול זה לראות מה כותבים וממליצים על מטפלות

בהזדמנות זו כל מי שמרוצה ממטפלות/גנים/מעונות כדי מאוד לספר ולהמליץ לטובת הכלל

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
המון ס"ד
את מציגה פה מצב שונה-
שבו יש לך תינוקת שהיא בוכה המון- אבל יש שקיפות בינך לבין ההורים וזה מדובר ביניכם.
וזה אחלה לגמרי.
מה שפותחת האשכול תיארה זה משו שלא אמור להיות לכאורה, למה הילדה בוכה רק שם?
ולמה המטפלת לא מעדכנת אותה בזה?
40-50 דק' של בכי זה משו שהיה קורה אצלך? מניחה שלא...
וכן, שמעתי על מטפלות שמארו להורים- תראו העייתי מאד שמחה למשיך לטפל בילדה שלכם אבל היא פשוט בוכה כל הזמן ואני לא יכולה לטפל רק בה.
אז פשוט הוציאו את הילד.
וזה הכי לגיטימי בעיני.

פ.נ

משתמש מקצוען
ריפרפתי ממש מלמעלה
למרות שיש לו המון מה לאמר לפה ולשם
רוצה להביא זווית נוספת
היה לי אחיין שממש צרח בהיותו תינוק ואף אחד לא הבין מה הסיפור בקיצור עשו לו בדיקה וגילו שיש לו שבר בטבור וגם השרירים שלו היו תפוסים
מה שבטוח תינוק לא בוכה סתם צריך לבדוק את כל הכייוונים

תהילתית

משתמש מקצוען
אני מקפיצה כי גם לי התינוקת הייתה חוזרת עצבנית ובוכה, צורחתתת כשאני מביאה אותה למשפחתון.פעם חזרה לי עם כתמי טיפקס בידיים ובבגדים!!!. פעם אחת היו פועלים ערבים שעבדו אצל המטפלת למשך תקופה.באותו היום הבת שלי חזרה עם ממש כמו פצע ענק מזעזע בצאוור, מיד התקשרתי למטפלת והיא אמרה שלא ראתה ואין לה מושג.אמרתי לה בצחוק אולי זה הפועלים הערבים? אז היא אמרה אם הוא היה רוצה לחתוך היה חותך אותה!פשוט הזדעזתי!
אח"כ אמרה שנזכרה שכנראה הילדה נתקעה עם החגורה של העגלה בצאוור אבל לא בטוח שזה מזה כך אמרה.פעם חזרה עם שיער קצר יותר ואמרתי לה הי, מה קרה? אמרה שהשיער שלה תמיד היה לא סימטרי,אחרי כמה ימים הילד פתח את הדלת ואמר אמא הגיעה האישה שגזרנו לה את השיערות(התכוון לבת שלי),ואז היא גמגמה משהו לא ברור...
פתאום יום אחד שמתי לב שהיא פוזלת.זה ממש קשה לי לקשר למטפלת אך זה התחיל פתאום.והסתדר אחרי טיפול קצר.
כשהייתי דופקת בדלת היתה מציצה בעינית,שומעים לחישות והיתה פותחת רק אחרי כמה דקות.הלב שלי פירפר.הרבה נשארתי עם הילדה בבית,פחדתי לשלוח.השנה נגמרה מהר.היו הרבה סגרים.לא היה כ"כ אפשרי למצוא מקום והייתי בהריון.היום הרבה אחרי, עדיין יש לי מצפון שסביר להניח שהתעללו בתינוקת בת השנה.אני לא יוצאת מזה.וכשקראתי את האשכול התחלתי פשוט לדמוע!!! תנו לי עיצות.... אומרים לי שאני מגזימה ואולי טעיתי קצת בפרשנויות אך היו עוד דברים,שהחשידו הורים נוספים בקבוצה.מדובר במשפחתון תמת מפוקח

פ.נ

משתמש מקצוען
אני מקפיצה כי גם לי התינוקת הייתה חוזרת עצבנית ובוכה, צורחתתת כשאני מביאה אותה למשפחתון.פעם חזרה לי עם כתמי טיפקס בידיים ובבגדים!!!. פעם אחת היו פועלים ערבים שעבדו אצל המטפלת למשך תקופה.באותו היום הבת שלי חזרה עם ממש כמו פצע ענק מזעזע בצאוור, מיד התקשרתי למטפלת והיא אמרה שלא ראתה ואין לה מושג.אמרתי לה בצחוק אולי זה הפועלים הערבים? אז היא אמרה אם הוא היה רוצה לחתוך היה חותך אותה!פשוט הזדעזתי!
אח"כ אמרה שנזכרה שכנראה הילדה נתקעה עם החגורה של העגלה בצאוור אבל לא בטוח שזה מזה כך אמרה.פעם חזרה עם שיער קצר יותר ואמרתי לה הי, מה קרה? אמרה שהשיער שלה תמיד היה לא סימטרי,אחרי כמה ימים הילד פתח את הדלת ואמר אמא הגיעה האישה שגזרנו לה את השיערות(התכוון לבת שלי),ואז היא גמגמה משהו לא ברור...
פתאום יום אחד שמתי לב שהיא פוזלת.זה ממש קשה לי לקשר למטפלת אך זה התחיל פתאום.והסתדר אחרי טיפול קצר.
כשהייתי דופקת בדלת היתה מציצה בעינית,שומעים לחישות והיתה פותחת רק אחרי כמה דקות.הלב שלי פירפר.הרבה נשארתי עם הילדה בבית,פחדתי לשלוח.השנה נגמרה מהר.היו הרבה סגרים.לא היה כ"כ אפשרי למצוא מקום והייתי בהריון.היום הרבה אחרי, עדיין יש לי מצפון שסביר להניח שהתעללו בתינוקת בת השנה.אני לא יוצאת מזה.וכשקראתי את האשכול התחלתי פשוט לדמוע!!! תנו לי עיצות.... אומרים לי שאני מגזימה ואולי טעיתי קצת בפרשנויות אך היו עוד דברים,שהחשידו הורים נוספים בקבוצה.מדובר במשפחתון תמת מפוקח
שר להלשין למישטרה וגם לפיקוח
וכמובן לתקשר עם אמאות נוספות
הזייה לחלוטין...
מזכיר את הסיפור של כרמל מעודה.....

• תודה
Reactions: S.

תלללה

משתמש צעיר
הגענו לקחת את בתינו בסוף היום הראשון ראינו שהמטפלת לא עושה את עבודתה בהנאה (זה בעדינות) אלא חושבת על הכסף וחוץ מזה לא מעניין אותה כלום ,לדוגמה לא יודעת מה אכלה ומתי ישנה הקטנה לא ענין אותה האם היא רעבה או לא והילדה צרחה שם כל הבוקר ועוד ועוד באותו יום חתכנו ללא ידיעה איפה בתינו תהיה מחר , כי הבנו שזה רצון ה' ובהרבה סייעתא דשמיא מצאנו מישהו מוצלחת מאוד כבר למחר, לאחר שאלת רב ידענו את שאר ההורים בנעשה ועוד 3 מתוך 8 הורים עזבו באותו שבוע, הילדים שלנו לא צריכם לסבול ראיתם משהו תשאלו תחקרו והכי טוב לשאול שכנות שנמצאות בבוקר בבניין והורים ששלחו שנה קודם,

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הסיפורים קשים לקריאה.

אמהות יקרות תסמכו על החושים שלכן
עם תינוקות צריכה להיות בדיקה ובחינת שטח כמה שיותר זריז ומהיר.

משהו לא מריח לכם טוב, התינוק לא רגוע גם אחה"צ
חוזר מהמטפלת באפון מוזנח או מוזר
המטפלת עסוקה בעבודות הבית שלה - ויש ברקע תינוק בוכה...
תחפשו מקום אחר!

אל תתפשרו על הטוב ביותר לילדים היקרים שלכם!
בתפילה שה' יזמן לכל ילד וילדה את המטפלים הכי נכונים וטובים עבורם.

ולמטפלות המסורות, אלו שנותנות את כל הסבלנות שלהן
ה' ישלם שכרככם ותרוו נחת ממשפחתכם.

אולי מעניין אותך גם...