עזרה כאבי רגלים כואבים מאד בפסח

אותיות

משתמש חדש
השנה סבלתי לראשונה בלילות החג מכאבי רגלים, אך בתפריט שלי אין כלל תפוחי אדמה ולא פירות הדר, כמו"כ לא עמדתי על הרגלים יותר מכל השנה, כך שלכאורה הסיבה - אצלי בכל אופן - היא המצות והיין.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי בשם הרב קניבסקי שמובא בגמרא שמי שעובד ב"רגלים" סובל מכאבי רגלים
אצלי זה היה נכון בשנים שעבדתי בחוה"מ.

קול תודה

משתמש מקצוען
כמה וכמה ממשפחתי הקרובה סבלו מכאבי רגליים והתכווצויות בפסח, כמו שאת מתארת, וכשהורידו מצות הוקל להם.
אמרו שמי שאוכל מצות קוממיות זה לא קורה לו, זהו שכן. כל הנ"ל אוכלים רק מצות קוממיות.
הפתרון הוא להפחית מהמצות

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אצלנו טוענים שכל העבודה הקשה של ערב פסח יוצאת החוצה.
מתחילים לנוח אז הגוף מוציא החוצה את התסכולים שלו.

מלי רקפת

משתמש מקצוען
אצלנו טוענים שכל העבודה הקשה של ערב פסח יוצאת החוצה.
מתחילים לנוח אז הגוף מוציא החוצה את התסכולים שלו.
נשמע הכי הגיוני בעולם לא?

חוץ מזה שכאבי רגליים הם סימן מובהק מאד ללחץ ומתח
ואני לא מכירה אישה שלא לחוצה מפסח...

ריבת חלב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמה וכמה ממשפחתי הקרובה סבלו מכאבי רגליים והתכווצויות בפסח, כמו שאת מתארת, וכשהורידו מצות הוקל להם.
אמרו שמי שאוכל מצות קוממיות זה לא קורה לו, זהו שכן. כל הנ"ל אוכלים רק מצות קוממיות.
הפתרון הוא להפחית מהמצות

נשמע לי ממש הגיוני, אולי זה קשור גם אלי, בתחילת החג כאבו לי הרגליים, ובאמצע כשהחלפנו לסוג מצות שונה ובריא מאוד (מצות של אבא שלי) הבראתי,

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בפטנט רשום בהמודיע כבר נכתב אודות הנושא לפני מס' שנים, והרבה הגיעו למסקנה שזה ככל הנראה מאכילת מצות. (אגב, הפחתתי לאחרונה באכילת מצה, והכאבים יש לומר, די נעלמו...)

המסקנה שם היתה שיש מאפיות בהן המצות מקבלות מכת חום ומתייבשות - לא נאפות.
ואכילת הקמח הדחוס הזה גורמת לזה.

לעומת זאת יש מאפיות טובות כמו קוממיות שהתנור שלהן על חום נמוך והמצה נאפית זמן ארוך יותר. במצות שנאפות כמו שצריך הקמח עובר בחום תהליך שמשנה את הרכב שלו וממילא את ההשפעה שלו.

העצה שם היתה למי שסובל ואין לו מצות איכותיות.
להכניס את המצות לאפייה חוזרת בתנור הביתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה