כֻּלָּהּ תְּכֵלֶת

פסיק

עורך תורני וכותב תוכן
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
בס"ד

כֻּלָּהּ תְּכֵלֶת

את ההלל גמרתי. את סיר הבקר העמדתי על האש. הכל נראה מתקתק תודה לקל. אני יושבת תחת הסכך הירוק ונושמת את ריחם של העלים הטריים המתפשט ברחבי הסוכה, מתבוננת בקרני שמש עקשניות חודרות מבעד לתקרה הצמחונית וזורקות אור על כל הנוצץ והפייט שמסביב.

האבות חזרו מבית הכנסת. מיניהם בידיהם ודרדקיהם מקפצים מסביבם בעליזות, מתעקשים להראות לסבא בפעם ה־מי־יודע־כמה את הקישוט שהכינו.

בתוך בליל הבורק והחוגג שמסביב, צדו עיני את טליתו של שלומי בני. לא רציתי לעכר את אווירת החג הטובה ששרתה עלי, אבל ממש לא יכולתי להתעלם מצבעה הצהבהב כהה ומן הכתמים ש'עיטרו' אותה - יוצרים לה מראה של אטלס מקומט וישן.

ליבי התמלא כאב על רשלנותה של אסתי כלתי. זאת לא פעם ראשונה שאני רואה אותה מופיעה בהופעה מכובדת ומתוקתקת עד לפיפס האחרון ואילו הופעתו של שלומי לא נראה הכי מתקתק בלשון המעטה.

הרגשתי שהפעם היא הגזימה.

איזו סוג אשה זו שלא דואגת לנקות ולהבהיק את טלית בעלה?! ועוד לקראת החג!

כולם מגיעים לבית הכנסת מטופחים חגיגיים ואילו שלומי שלי צריך להסתובב כאחד המסכנים עקב רשלנותה של אשתו?!

"איפה האחריות? האכפתיות? זה בסך הכל בעלך!" גערתי עליה בליבי.

"הרי כל אחד מבין שמתחת לכל טלית מוכתמת מסתתרת אשה רשלנית, את לא מתביישת מעצמך?"

אחרי הסעודה – שכנה בי ההחלטה – אגש אליה ואעיר לה בעדינות על התנהגותה הרשלנית וחסרת האכפתיות.

"אסתי'לה" ניסיתי להישמע חביבה מאי פעם, "הטלית שהלך איתו בעלך היום לבית הכנסת..."

"כן" קטעה היא את דברי משל אני לא אוחזת באמצע משפט, "כמה וכמה פעמים הזכרתי לשלומי להכניס את הטלית למזוודה והוא פשוט שכח. את יודעת, ילדים, מזוודות, ארבעה מינים, אוטובוסים. לא נורא. את האמת, אני ממש מתפעלת מהנדיבות של ה'שווער' – לקחת לעצמו את הטלית של ימות החול ולתת לשלומי את הטלית השבתית והחגיגית זה כבר ממש מעל ומעבר. באמת שלא היה צריך".

(ע"פ שיעוריו של הרב אברהם מרדכי מלאך שליט"א)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה