עזרה יש פה מישהי שמכירה את בני ברק טוב?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

רינה כהן3434

משתמש פעיל
אז שינסו שם
קרוב לשם כמו שכתבתי יש סמינרים בכמה סגנונות
עטרת רחל נראה לי עם בגרויות
ובתי ספר מצויינים
יש גם קרוב לשם תלמודי תורה לספרדים-איזור פרדו
אם תרצי עוד פרטים בשמחה
תודה על ההעזרה.
אגיד להם לבדוק שם ובשכונות שרשמתם לי.
מה ההבדל בין האזור הזה לבין שיכון ו?

נערך לאחרונה ב:

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תודה על ההעזרה.
מה ההבדל בין האזור הזה לבין שיכון ו?
שיכון ו פחות מומלץ...
יש שם כמה משפחות פחות נחמדות..
וגם אוטומטית ספרדים שם הולכים לנווה אחיעזר-בית ספר ספרדי
הוא אומנם בית ספר טוב אבל לא מעורב

BRIGHT

משתמש רשום
חושבת שהרבה מהתגובות פה עשירות בדעות קדומות. אמנם שיכון ו' הוא לא איזור מטופח מבחינת העירייה. אבל מהיכרות קרובה עם הרבה משפחות מהסגנון שרינה כהן מתארת, יש הרבה מאד אנשים שאוהבים מאד את האיזור הזה. ולא מוכנים לקנות בשום מקום אחר בבני ברק. אני חושבת שהיה כדאי להם לחפש דירות באיזור שיכון ו' או באמת איזור גני גד ופשוט לבוא לראות מה מתאים להם.
אלה שכתבו שבב"ב אין בגרויות זה גם כן לא נכון. באקשטיין עכשיו אין שום סיכוי להתקבל אבל לדעתי בעטרת רחל יש סיכוי והוא סמינר מקסים! מכיל מחנך ומשקיע המון בכל תלמידה באופן אישי, נשמע לי ממש מתאים לסגנון שאת מתארת, שוב אין כמו מראה עיניים. הייתי הולכת להתרשם בעצמי.
בהצלחה!!

nechami21

משתמש מקצוען
בלת’’ק
שימי לב שבב’’ב יש הרבה פחות קהילתיות, ולכן השכונה לא תמיד משמעותית.
חשוב מאד לבדוק פר בניין.
כשבאים לראות את הדירה לדפוק אצל השכנים ולשאול על הבניין ולהתרשם מהסגנון.
מכירה משפחה של בעלי תשובה שבאו לב’’ב כדי להתעלות, ועזבו כי לא מצאו קהילה או חברה.

רינה כהן3434

משתמש פעיל
בגדול יש הכל בכל מקום,
כמובן שבקריות החסידיות יותר חסידי,
ובקצוות יותר פתוח.
סמינרים... השנה זה הההבעיה
אם הם עוד לא נרשמו ורוצים סמינר סטנדרנט בבני ברק דהיינו וולף, מאיר או כהנא - הבעיה היא גדולה מאד.
המצב השנה קשה מנשוא
באיזה סמינרים יש אפשרות למגורים?

א פ ר ת

משתמש צעיר
יש כמה דירות לבנות
יש ברח רבי עקיבא, של בנות מכל הסמינרים וולף, מאיר, כהנא אלקיים וכו.
2 דירות של האם בית שהייתה בפנימייה של וולף...
יש עוד אחד אני יודעת שמי שאחרים על זה זה מורה מסמינר תהילה
כנראה שיש עוד, זה מה שאני מכירה

מ. ק.

משתמש מקצוען
יש גם 2 דירות באנילביץ'- בן זכאי
דירה בעזרה מול אור החיים
ועוד המון
צריך לדבר עם בת נוספת שהולכת ללמוד בבני ברק ומכירים אותה, לאן היא הולכת, ואם יש מקום בדירה שלה.
אם אין- היא תתן לך טלפונים של בנות נוספות, וכן הלאה.

ב.כ

משתמש מקצוען
יש כאן הרבה תגובות אבל חלקן מאנשים שכותבים מסטיגמות
בני ברק בכללי מאד מעורבת וגם בפרדס כץ וקרית הרצוג ישנם הרבה מאד אברכים ובני תורה אשכנזיים וקהילות אשכנזיות שלמות כגון הקהילה של תת חדרי תורה שכחתי את השם של הרב שלהם מתחיל באות ו כשאזכר אכתוב
וכנל גם בקריה
שכון ה' מעורבב ממש גני גד מלא חסידים אומנם יש שם מוסדות ספרדים בסביבה אבל הבנות מגיעות ברובן מאזורים אחרים בעיר והמחירים שם לא נמוכים משמעותית לעומת אזורים אחרים בעיר בכללי בשכירות המחיר יוצא תוספת של בערך 500 לכל חדר נוסף כשלא מדובר בבנין חדש אלא כזה שלא מודרני או עדכני ויכול אפילו לסבול מרטיבות ועובש בימי החורף ועדיו יש לשלם על זה
שיכון ג' יותר מודרני
המרכז מעורבב באיזור של רח' רימון גם כן מעורבב והרבה פעמים ניתן לראות שם טיפוסים משמגיעים מאזורים שסמוכים לבני ברק ומבלבלים את המראה של השכונה
אני מבינה שמדובר כאן על משפחה ספרדית פשוטה ובעלת סגנון שקט ולא כזה שנמצא בזרם בני ברקי סוחף
מה שאומר שלא כדאי שיבואו בכלל לאזורי קרית הרצוג ופרדס כץ כיון שאומנם ישנם הרבה מאד משפחות טובות ואיכותיות אך מאחר ובבני ברק החלוקה במוסדות הלימוד הינה לפי אזורי מגורים אז יכולה להיות משפחה שתחליט שהיא מעונינת לשלוח למקום מסוים למרות שמבחינה רוחנית הם לא מתאימים והמסגרת הלימודית לא תוכל לסרב לקבל אותם
צריך להיות מספיק חזקים ועם יד מכוונת ושומרת ממש כדי להבין את הלך הרוח ולכוון את הילד לכיוון הנכון שחלילה לא יפול למקום הלא נכון
באזורי המרכז יש פחות את הסיכון כיון שישנם הרבה משפחות וותיקות לא כמו בקרית הרצוג ופרדס כץ שרב השמורים הם "הצעירים" ומעט מבוגרים
במרכז העיר יש משפחות שכבר עיצבו את הצביון והיכולת להתחבר לחברה טובה ושמורה גדל וכן גם במקומות שנמצאים במרכז יש צורך להרבות בתפילות ולא לתת למוסד הלימודי לחנך וזהו

רינה כהן3434

משתמש פעיל
יש כאן הרבה תגובות אבל חלקן מאנשים שכותבים מסטיגמות
בני ברק בכללי מאד מעורבת וגם בפרדס כץ וקרית הרצוג ישנם הרבה מאד אברכים ובני תורה אשכנזיים וקהילות אשכנזיות שלמות כגון הקהילה של תת חדרי תורה שכחתי את השם של הרב שלהם מתחיל באות ו כשאזכר אכתוב
וכנל גם בקריה
שכון ה' מעורבב ממש גני גד מלא חסידים אומנם יש שם מוסדות ספרדים בסביבה אבל הבנות מגיעות ברובן מאזורים אחרים בעיר והמחירים שם לא נמוכים משמעותית לעומת אזורים אחרים בעיר בכללי בשכירות המחיר יוצא תוספת של בערך 500 לכל חדר נוסף כשלא מדובר בבנין חדש אלא כזה שלא מודרני או עדכני ויכול אפילו לסבול מרטיבות ועובש בימי החורף ועדיו יש לשלם על זה
שיכון ג' יותר מודרני
המרכז מעורבב באיזור של רח' רימון גם כן מעורבב והרבה פעמים ניתן לראות שם טיפוסים משמגיעים מאזורים שסמוכים לבני ברק ומבלבלים את המראה של השכונה
אני מבינה שמדובר כאן על משפחה ספרדית פשוטה ובעלת סגנון שקט ולא כזה שנמצא בזרם בני ברקי סוחף
מה שאומר שלא כדאי שיבואו בכלל לאזורי קרית הרצוג ופרדס כץ כיון שאומנם ישנם הרבה מאד משפחות טובות ואיכותיות אך מאחר ובבני ברק החלוקה במוסדות הלימוד הינה לפי אזורי מגורים אז יכולה להיות משפחה שתחליט שהיא מעונינת לשלוח למקום מסוים למרות שמבחינה רוחנית הם לא מתאימים והמסגרת הלימודית לא תוכל לסרב לקבל אותם
צריך להיות מספיק חזקים ועם יד מכוונת ושומרת ממש כדי להבין את הלך הרוח ולכוון את הילד לכיוון הנכון שחלילה לא יפול למקום הלא נכון
באזורי המרכז יש פחות את הסיכון כיון שישנם הרבה משפחות וותיקות לא כמו בקרית הרצוג ופרדס כץ שרב השמורים הם "הצעירים" ומעט מבוגרים
במרכז העיר יש משפחות שכבר עיצבו את הצביון והיכולת להתחבר לחברה טובה ושמורה גדל וכן גם במקומות שנמצאים במרכז יש צורך להרבות בתפילות ולא לתת למוסד הלימודי לחנך וזהו
תודה לפירוט.
שיכון ה ושיכון ו מה ההבדלים בעצם?

תוכנית

משתמש פעיל
@רינה כהן3434
קשה קצת להסתמך על ניקים אנונימיים בפרוג
את לא יודעת מיהם, מה מבחינתם נקרא טוב, מה גרוע
הם לא מכירים אותם
כל התשובות פה הם יחסיות (יחסית לאדם שעונה)
קיבלת בגדול כמה תשובות
שישבו עם רב שמכיר אותם, מכיר את הנפשות הפועלות
ולא על סמך תשובות כאלו עוברים דירה, מכניסים לסמינר וכד'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה