יש מה לעשות עם כזה מטבח???

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה מטבח מקבלן בפרוייקט של מחיר למשתכן

השאלה היא האם בגלל שאין בו התאמה לצרכים של משפחה חרדית,
לוותר עליו ולקבל זיכוי ולעשות מטבח חדש?
אשמח לדעתכם.

קבצים מצורפים

• 3.jpg
    3.jpg
    KB 76.2 · צפיות: 270
  • 2.jpg
    2.jpg
    KB 103.9 · צפיות: 295
  • 1.jpg
    1.jpg
    KB 128.4 · צפיות: 290

מטודלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אני ממליצה לקחת ומקסימום להרכיב אותו במקום אחר כמטבח פסח
ובמטבח הרגיל לקנות בנגר/חנות.
חוץ מזה,
יכול להיות שאפשר להוציא את הכיור ולהכניס באותו המקום שני כיורים קטנים
כמובן, אם יתאים לכם הגודל (חלוקת הכיורים לא חייבת להיות שווה בשווה, אפשר לשים אחד קטן יותר ואחד גדול)

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני ממליצה לקחת ומקסימום להרכיב אותו במקום אחר כמטבח פסח
ובמטבח הרגיל לקנות בנגר/חנות.
חוץ מזה,
יכול להיות שאפשר להוציא את הכיור ולהכניס באותו המקום שני כיורים קטנים
כמובן, אם יתאים לכם הגודל (חלוקת הכיורים לא חייבת להיות שווה בשווה, אפשר לשים אחד קטן יותר ואחד גדול)
חוץ מבעיית הכיורים יש כאן את בעיית הארונות, אין מייבשי כלים, אין ארונות אחסון לכלים וכ"ו, וזה עוד לפני ארון מזווה

מטודלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
טוב, ארונות עליונים אין כמעט בשום פרוייקט ממחיר למשתכן שהקבלן נותן
את זה ברור שצריך להוסיף לבד.
ואם לא דחוף לכם מדיח- תוכלו במקומו לשים ארון או מגירות.
לגבי מזווה, זה כבר ממש לוקסוס. אבל זה לא קשור אם תקחו מהקבלן או שתקנו לבד
הבעיה היא בחוסר מקום......

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אתם רוצים מטבח מכיל ,לפי הצרכים שלכם.
עדיף לתכנן מראש ניצול מקסימאלי,ולא לשבור אחרי שהמטבח מוכן ,ואז לשנות מיקומי אינסטלציה וחשמל ,וכיורים.
בהצלחה

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עדיף לתכנן מראש ניצול מקסימאלי,ולא לשבור אחרי שהמטבח מוכן ,ואז לשנות מיקומי אינסטלציה וחשמל ,וכיורים.
בהצלחה
תודה רבה
לכן שאלתי האם כדאי להשאיר את זה ולהסתדר איך שהוא
או שבמקרה כזה כבר כדאי לחשוב על מטבח חדש, ואז שאלתי כמה יעלה מטבח חדש כזה, מבחינת הגודל הקטן שלו

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בהצלחה
ממילא במחיר למשתכן לא יתנו להם להזיז נקודות. זה בכל מקרה לשבור ולשנות. או להשאר בתכנון הקיים.

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ממילא במחיר למשתכן לא יתנו להם להזיז נקודות. זה בכל מקרה לשבור ולשנות. או להשאר בתכנון הקיים.
אבל זה לפני ריצוף ושיש וקרמיקה ,הם יכולים בד"כ להביא תוכנית והרכבה שלהם

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל זה לפני ריצוף ושיש וקרמיקה ,הם יכולים בד"כ להביא תוכנית והרכבה שלהם
אם אני מבינה נכון הם לא.
הקבלן ימסור להם את הדירה צבועה, מרוצפת ומושלמת לפי התכניות שלו. רק אחרי שהם יקבלו מפתחות הם יכולים להתחיל לשנות.

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אני מבינה נכון הם לא.
הקבלן ימסור להם את הדירה צבועה, מרוצפת ומושלמת לפי התכניות שלו. רק אחרי שהם יקבלו מפתחות הם יכולים להתחיל לשנות.
תלוי באמת בנכונות של הקבלן בד"כ אם זה על חשבון הלקוח ,אין לו בעיה.

avim10

משתמש מקצוען
ככלל, מנסיון שלי שעשיתי כך, מול אחרים שלא עשו - לקחת זיכוי, ולעשות את המטבח המתאים לכם!
מטבח זה דבר שקשה לשנות אחר כך, ושינויים ותוספות במטבח קיים הם יקרים הרבה יותר, בפרט אם תלכו לחברת המטבחים של הקבלן ותבקשו "שדרוגים" - זה המקום שלהם לעשות את הכסף הגדול, אחרי שעל המטבח הגנרי והפשוט נאלצו להתמודד עם המתחרים באמצעות מחיר רצפה לקבלן...
כמובן שתכנון מוקדם יאפשר לכם לבקש מהקבלן שינויי מיקום של נקודות אינסטלציה, חשמל וכד', אם הקבלן מאפשר את זה, זה בד"כ בעלויות מסויימות, אבל שווה. ואפשר גם להגמיש את תוכנית המטבח הרצוי למיקום הנקודות לפי התכנית הקיימת (אני למשל נזכרתי מאוחר, כשהנקודות כבר נעשו, אז תכננתי מטבח בהתאמה לנקודות הקיימות. לא קרה כלום).

מיכל רוזנוסר

0548476149
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ככלל, מנסיון שלי שעשיתי כך, מול אחרים שלא עשו - לקחת זיכוי, ולעשות את המטבח המתאים לכם!
מטבח זה דבר שקשה לשנות אחר כך, ושינויים ותוספות במטבח קיים הם יקרים הרבה יותר, בפרט אם תלכו לחברת המטבחים של הקבלן ותבקשו "שדרוגים" - זה המקום שלהם לעשות את הכסף הגדול, אחרי שעל המטבח הגנרי והפשוט נאלצו להתמודד עם המתחרים באמצעות מחיר רצפה לקבלן...
כמובן שתכנון מוקדם יאפשר לכם לבקש מהקבלן שינויי מיקום של נקודות אינסטלציה, חשמל וכד', אם הקבלן מאפשר את זה, זה בד"כ בעלויות מסויימות, אבל שווה. ואפשר גם להגמיש את תוכנית המטבח הרצוי למיקום הנקודות לפי התכנית הקיימת (אני למשל נזכרתי מאוחר, כשהנקודות כבר נעשו, אז תכננתי מטבח בהתאמה לנקודות הקיימות. לא קרה כלום).
בדיוק

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כל זה נכון לדירה בפרויקט
אבל במחיר למשתכן עד כמה שידוע לי החוק אינו מאפשר לקבלן לעשות שינויים
והם יוכלו לעשות מטבח רק אחרי שיקבלו את הדירה מוכנה פרפקט כולל המטבח לפי החוזה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כל זה נכון לדירה בפרויקט
בדיוק. ולכן לעלויות צריך להוסיף גם את משך הזמן שהם לא יוכלו להיות בדירה וישלמו שכירות.
ולכן גם אין משמעות אם עושים את זה מיד או בחלוף כמה שנים. כי הכל צריך להרוס ממילא.

ולבנות מטבח חדש בהתאם לתשתיות קיימות. זה דבר לא חכם, להתאים את המטבח לתשתית הכי מינימלית של קבלן במקום להתאים את המטבח לצרכים זה עוול. הלו, מטבח עולה כסף ולא עושים כל יום למה לתכנן אותו בצורה מעוותת.

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל זה נכון לדירה בפרויקט
בדיוק פה הבעיה!
אי אפשר להוזיז בורג לפני שאני מקבל טופס 4
ומצד שני אולי עדיף להשאיר את המטבח איך שהוא ולאחר כמה שנים כשנתבסס כלכלית .... נחשוב על מטבח חלומותינו.:D

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק. ולכן לעלויות צריך להוסיף גם את משך הזמן שהם לא יוכלו להיות בדירה וישלמו שכירות.
ולכן גם אין משמעות אם עושים את זה מיד או בחלוף כמה שנים. כי הכל צריך להרוס ממילא.

ולבנות מטבח חדש בהתאם לתשתיות קיימות. זה דבר לא חכם, להתאים את המטבח לתשתית הכי מינימלית של קבלן במקום להתאים את המטבח לצרכים זה עוול. הלו, מטבח עולה כסף ולא עושים כל יום למה לתכנן אותו בצורה מעוותת.
יש אופציה לוותר על המטבח ולקבל זיכוי כספי של 5000 ש"ח
ובדירה הזו המטבח כל כך קטן שיכול להיות שעם 15 אל"ש נוספים על ה5000 ש"ח אפשר להשיג מטבח בונבוניירה

אולי מעניין אותך גם...