הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש לי סיפור מוזר, אני רוצה לברר את החוק לגבי זה
אם יש כאן אחד שמבין בזה אשמח שיגיב כאן ואפנה אליו
שאלה טיפה יותר מסובכת מ: עשיתי נזק של 2,438 ₪ הפרמיה עולה או לא?

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
אין לי הבנה.
---
מידע מהרשת >

דו"ח העדר תביעות
הוא מסמך המונפק על ידי חברת ביטוח, המציג את היסטוריית התביעות של מבוטח מסוים בפוליסות הביטוח שלו במהלך תקופה מסוימת. בדרך כלל, דו"ח זה מתייחס לביטוח רכב, אך הוא יכול להיות מונפק גם עבור ביטוחים אחרים, כגון ביטוח דירה, ביטוח בריאות וביטוח חיים.

החשיבות של דו"ח העדר תביעות

דו"ח העדר תביעות חשוב עבור שני הצדדים המעורבים בביטוח: המבוטח וחברת הביטוח. עבור המבוטח, דו"ח זה יכול להוות יתרון בעת רכישת ביטוח חדש או חידוש ביטוח קיים. חברות ביטוח רבות מציעות הנחות על פרמיות הביטוח למבוטחים עם היסטוריית תביעות נקייה.

עבור חברת הביטוח, דו"ח העדר תביעות הוא כלי חשוב לחישוב הסיכון של ביטוח אדם מסוים. חברות ביטוח מחשבות את הסיכון שלהן על סמך גורמים רבים, כגון גיל המבוטח, ניסיונו בנהיגה, סוג הרכב שלו והיסטוריית התביעות שלו. ככל שהסיכון של חברת הביטוח גבוה יותר, כך היא צפויה לגבות פרמיה גבוהה יותר עבור הביטוח.

האופן שבו מוצג דו"ח העדר תביעות

דו"ח העדר תביעות בדרך כלל כולל את המידע הבא:

• שם המבוטח
  • מספר תעודת זהות של המבוטח
  • מספר הפוליסות שבהן היה המבוטח מבוטח
  • תקופת הביטוח של כל פוליסה
  • האם הוגשה תביעה כלשהי על פוליסה זו
אם הוגשה תביעה על פוליסה, דו"ח העדר תביעות יציג את הפרטים הבאים:

• סוג התביעה
  • תאריך התביעה
  • סכום התביעה
  • סכום הפיצוי ששולמה על ידי חברת הביטוח
כיצד ניתן לקבל דו"ח העדר תביעות

ישנן שתי דרכים עיקריות לקבל דו"ח העדר תביעות:

• פנייה ישירה לחברת הביטוח: כל מבוטח יכול לפנות לחברת הביטוח בה הוא מבוטח ולבקש לקבל דו"ח העדר תביעות. חברת הביטוח תנפיק את הדוח ללא עלות.
  • פנייה לאתר "הר הביטוח": אתר "הר הביטוח" הוא אתר אינטרנט של רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. באתר זה ניתן לקבל דו"ח העדר תביעות עבור כל פוליסות הביטוח שבהן היה מבוטח אדם מסוים. השירות ניתן ללא עלות.
דיני ביטוח בנוגע לדו"ח העדר תביעות

על פי חוק חוזה הביטוח, חברת ביטוח מחויבת להנפיק ללקוח דו"ח העדר תביעות בעת רכישת ביטוח חדש או חידוש ביטוח קיים. חברת הביטוח יכולה להטיל על המבוטח תשלום על הוצאות הכרוכות בהנפקת הדוח, אך הסכום לא יכול לעלות על 150 שקלים.

אם חברת הביטוח מסרבת להנפיק דו"ח העדר תביעות, המבוטח יכול לפנות לרשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. הרשות רשאית להטיל על חברת הביטוח קנס בגין אי-הנפקת הדוח.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

טוב מאוד

משתמש מקצוען
מה זה קשור
ניסית להבין את הסיפור דרך התגיות? :)
אם ההשתתפות העצמית שלך היא 2,500 ש''ח כדאי לך לשלם לו באופן פרטי וכך יהיה לך בסוף השנה אישור על העדר תביעות.
אם ההשתתפות העצמית שלך קטנה יותר אז אתה צריך לשקול האם כדאי לך לשלם את כל הסכום באופן פרטי בשביל שהיה לך העדר תביעות או שאתה מעדיף לתבוע את החברת ביטוח לשלם להם את ההשתתפות העצמית וגם הפרמיה תעלה ב3 שנים הבאות

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אין לי הבנה.
---
מידע מהרשת >

דו"ח העדר תביעות הוא מסמך המונפק על ידי חברת ביטוח, המציג את היסטוריית התביעות של מבוטח מסוים בפוליסות הביטוח שלו במהלך תקופה מסוימת. בדרך כלל, דו"ח זה מתייחס לביטוח רכב, אך הוא יכול להיות מונפק גם עבור ביטוחים אחרים, כגון ביטוח דירה, ביטוח בריאות וביטוח חיים.

החשיבות של דו"ח העדר תביעות

דו"ח העדר תביעות חשוב עבור שני הצדדים המעורבים בביטוח: המבוטח וחברת הביטוח. עבור המבוטח, דו"ח זה יכול להוות יתרון בעת רכישת ביטוח חדש או חידוש ביטוח קיים. חברות ביטוח רבות מציעות הנחות על פרמיות הביטוח למבוטחים עם היסטוריית תביעות נקייה.

עבור חברת הביטוח, דו"ח העדר תביעות הוא כלי חשוב לחישוב הסיכון של ביטוח אדם מסוים. חברות ביטוח מחשבות את הסיכון שלהן על סמך גורמים רבים, כגון גיל המבוטח, ניסיונו בנהיגה, סוג הרכב שלו והיסטוריית התביעות שלו. ככל שהסיכון של חברת הביטוח גבוה יותר, כך היא צפויה לגבות פרמיה גבוהה יותר עבור הביטוח.

האופן שבו מוצג דו"ח העדר תביעות

דו"ח העדר תביעות בדרך כלל כולל את המידע הבא:

• שם המבוטח
  • מספר תעודת זהות של המבוטח
  • מספר הפוליסות שבהן היה המבוטח מבוטח
  • תקופת הביטוח של כל פוליסה
  • האם הוגשה תביעה כלשהי על פוליסה זו
אם הוגשה תביעה על פוליסה, דו"ח העדר תביעות יציג את הפרטים הבאים:

• סוג התביעה
  • תאריך התביעה
  • סכום התביעה
  • סכום הפיצוי ששולמה על ידי חברת הביטוח
כיצד ניתן לקבל דו"ח העדר תביעות

ישנן שתי דרכים עיקריות לקבל דו"ח העדר תביעות:

• פנייה ישירה לחברת הביטוח: כל מבוטח יכול לפנות לחברת הביטוח בה הוא מבוטח ולבקש לקבל דו"ח העדר תביעות. חברת הביטוח תנפיק את הדוח ללא עלות.
  • פנייה לאתר "הר הביטוח": אתר "הר הביטוח" הוא אתר אינטרנט של רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. באתר זה ניתן לקבל דו"ח העדר תביעות עבור כל פוליסות הביטוח שבהן היה מבוטח אדם מסוים. השירות ניתן ללא עלות.
דיני ביטוח בנוגע לדו"ח העדר תביעות

על פי חוק חוזה הביטוח, חברת ביטוח מחויבת להנפיק ללקוח דו"ח העדר תביעות בעת רכישת ביטוח חדש או חידוש ביטוח קיים. חברת הביטוח יכולה להטיל על המבוטח תשלום על הוצאות הכרוכות בהנפקת הדוח, אך הסכום לא יכול לעלות על 150 שקלים.

אם חברת הביטוח מסרבת להנפיק דו"ח העדר תביעות, המבוטח יכול לפנות לרשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. הרשות רשאית להטיל על חברת הביטוח קנס בגין אי-הנפקת הדוח.
תודה רבה!
לצערי לא ענה לי על השאלה הספציפית המוזרה שלי

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אם ההשתתפות העצמית שלך היא 2,500 ש''ח כדאי לך לשלם לו באופן פרטי וכך יהיה לך בסוף השנה אישור על העדר תביעות.
אם ההשתתפות העצמית שלך קטנה יותר אז אתה צריך לשקול האם כדאי לך לשלם את כל הסכום באופן פרטי בשביל שהיה לך העדר תביעות או שאתה מעדיף לתבוע את החברת ביטוח לשלם להם את ההשתתפות העצמית וגם הפרמיה תעלה ב3 שנים הבאות
לא לגמרי הבנתי
אבל זה לא העניין
בכל אופן תודה רבה

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אז למה שלא שיהיה לך דוח העדר תביעות?
ואם אתה עדין לא יכול לענות אתה יכול להכנס לאתר הר הביטוח ולהנפיק שם דוח העדר תביעות ותראה מה רשום לך שם
רוצה לעבור לאישי?
אתה לא הבנת את הכיוון

ילד גדול

משתמש צעיר
אם יש כאן אחן6 ד שמבין בזה אשמח שיגיב כאן ואפנה אליו
באמצע 2021 חוקקה רשות שוק ההון חוק שתביעה עד 5 אלף לא תחשב בתור תביעה בתוך בהעדר תביעות
תביעה בסכום שציינתם לא צריכה להתחשב מצ''ב קישור ל חוזר
מה שכן הביטוחים עלו מאוד בשנה האחרונה

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
באמצע 2021 חוקקה רשות שוק ההון חוק שתביעה עד 5 אלף לא תחשב בתור תביעה בתוך בהעדר תביעות
תביעה בסכום שציינתם לא צריכה להתחשב מצ''ב קישור ל חוזר
מה שכן הביטוחים עלו מאוד בשנה האחרונה
חברים, השאלה שלי היא לא מה שכתבתי בטקסט המוסתר, הכוונה היתה שזה שאלה יותר מסובכת מזו
לא קשור להשתתפות עצמית

טוב מאוד

משתמש מקצוען
האם כדאי לתבוע את ביטוח הרכב ולפגוע בהעדר התביעות?
טיפ חשוב שמעטים מתייחסים אליו – אם הרכב היה מעורב בתאונה ונגרם לו נזק יחסית קטן, כל עוד עלות התיקון היא כמה אלפי שקלים בודדים, כדאי לשקול היטב האם להפעיל את הביטוח, כלומר להגיש תביעה לכיסוי עלות התיקון.

אמנם, אף אדם לא רוצה לשלם מכיסו תיקון בעלות של אלפי שקלים, אך לפני שממהרים להגיש תביעה לחברת הביטוח חשוב לזכור כי הגשת התביעה עלולה לגרום לייקור הפוליסה בשנה הבאה, כיוון שהעבר הביטוחי אינו נקי יותר.

כמו כן, אם תחליטו לתבוע את חברת הביטוח כדי לכסות את התיקון שעלותו כמה אלפי שקלים, ובמידה ותבעתם את החברה או החברות שביטחו אתכם מספר פעמים במהלך השלוש השנים האחרונות, מעבר לייקור עלות הביטוח יש מקרים בהם החברות יסרבו לבטח את רכבכם מחדש, ובמקרה זה תיאלצו לרכוש ביטוח יקר במיוחד.

ילד גדול

משתמש צעיר
איזו פרמיה צריכה לעלות?
תמקד את השאלה על-מנת שנוכל לענות לך יותר מדוייק..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה