דרוש מידע יש הבדל בין קלי צום לפלא צום?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ומה הנפק"מ?
ששניהם לכאורה לא עוזרים, אבל בקליצום יש כנראה הרבה קפאין שמסייעת לסובלים מכאבי ראש מחמת מחסור בקפאין, ועוד חומרים שונים שמסייעים בספיגת נוזלים שמקילים לכאורה (כשהדגש הוא על לכאורה) על המחסור בנוזלים, ההשפעה היא בערך של כמה שעות בלבד.
הפלאצום הוא הומאופתי, לאמר, שהאפקט העיקרי שלו הוא פסיכופיזיולוגי, למרות שפה ושם יש הפתעות בזה.

יצחק77

משתמש מקצוען
שניהם עוזרים
ויש את הערכות שנמכרות אצל הוס עם כמה כדורים של מינירלים שונים ואבקת חלבון עובד יופי
צום קל

איזה שם?

משתמש מקצוען
אני ממליצה מנסיון לקחת כדורי ויטמינים מקבוצת ה B ,ברזל, והשאר כדי לאגור בגוף כמו''כ לשתות הרבה מים מס ימים לפני , טיפ: אני נוטלת את הכדורים לפני השינה בלילה עם הרבה מים כדי לא להרגיש את טעמי הלוואי של הכדורים

תמר S

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה והפקת סרטים
לכל אחד עוזר משהו אחר.
כשאני לקחתי פלא צום עברתי את הצום הכי גרוע בחיי,
וקלי צום די עוזר לי.
לעומת זאת, עבור אחרים במשפחתי פלא צום ממש עזר.

איש פשוט אחד

משתמש פעיל
רק בציבור שלנו יכול בן אדם להמציא תרופה, לשווק יפה בבתיי כנסיות ולטעון שזה עוזר לצום.
בכל מדינה מתוקנת כשמפתחים תרופה עושים ניסויים אינסופיים לפני שהיא משווקת לציבור.
האם עשו על כל ה'פייק צום' ניסוי פלצבו?
שייקחו אלף צמים, ייתנו לחציים אחד ממרקחות השטויות הללו, ולחציים כדור אקמול, ומבלי שאיש מהם ידע מה הוא קיבל (על מנת לנטרל את ההשפעה הפסיכולוגית שכל מי שלקח את הבובעמיישעש האלו בטוח שהוא כבר צם טוב יותר) וייראו האם אכן זה עזר במשהו.
ביקשתי מאשתי שמאמינה בשטויות ובזבוזי הכספים הללו לעשות עליה את הניסוי ופעם אחת לתת לה כלום, והיא לא מרשה לי...

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
רק בציבור שלנו יכול בן אדם להמציא תרופה, לשווק יפה בבתיי כנסיות ולטעון שזה עוזר לצום.
בכל מדינה מתוקנת כשמפתחים תרופה עושים ניסויים אינסופיים לפני שהיא משווקת לציבור.
האם עשו על כל ה'פייק צום' ניסוי פלצבו?
שייקחו אלף צמים, ייתנו לחציים אחד ממרקחות השטויות הללו, ולחציים כדור אקמול, ומבלי שאיש מהם ידע מה הוא קיבל (על מנת לנטרל את ההשפעה הפסיכולוגית שכל מי שלקח את הבובעמיישעש האלו בטוח שהוא כבר צם טוב יותר) וייראו האם אכן זה עזר במשהו.
ביקשתי מאשתי שמאמינה בשטויות ובזבוזי הכספים הללו לעשות עליה את הניסוי ופעם אחת לתת לה כלום, והיא לא מרשה לי...
בשנים האחרונות קלי צום התחיל לרוץ אפילו אצל הישמאעלים ברמדאן

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
מכ'פת לי?
ב22 שקל אישתי מדמיינת שהיא צמה יותר טוב.
לא שווה רק בשביל הפלצבו ומיצוי האנלויודע מה דחפו שם?...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה