דרוש מידע יש גבול לכל תעלול - די לעושק!

מצב
הנושא נעול.

אסתר שין

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תשמעו סיפור.
אחרי שהגעתי למסקנה שאנו זקוקים לתוספת הכנסה - התחלתי לעבוד כסייעת בצהרון של בית יעקב מאחרי פסח. ביררתי מה התשלום לשעה, והתחלתי לעבוד. אה מה מה, כשאני בודקת את המשכורת אני מגלה הרבה פחות ממה שהייתי אמורה לקבל... ואז מתחיל הסרט: טלפונים שלא מקבלים מענה, (כיוון ששעות קבלת מענה הם משהו כמו החל מהשעה 9:00 בבוקר עד 9:05...ורק פעמיים בשבוע) מיילים וכל אמצעי תקשורת שניתן להעלות על הדעת.
בסופו של דבר, אחרי מרדף כמעט אובססיבי אני מגלה ששילמו לי לפי שכר מינימום, הרבה פחות ממה שאמרו לי בהתחלה. למה? לא חסרים תרוצים, את לא סייעת קבועה (מי החליט שמאחרי פסח אין קביעות???) בעיה שלך שלא ביררת את זה מולנו והסתמכת על מי שהציעה לך את העבודה וכל טיעוני נופלים על אוזניים אטומות.
וברור שאם הייתי יודעת מראש לא הייתי מתחילה לעבוד בשכר נמוך שכזה.
אני לא מדברת כבר על הקומבינה של לפטר עובדת בסוף שנה ולהחזיר אותה כדי לקחת את הכסף שמגיע לה לקבל בחופש, אבל שישימו לב את מי הם גונבים! ברור לי שכל מוסד חרדי צריך כסף, אבל למה לקחת אותו מהגננות? מפרוסת הלחם של ילדיהן? זה ניצול מכוער של עובדת שחייבת את הכסף ולא מקבלת את כל מה שמגיע לה!
יש לכם עצה או פיתרון?
אני לא רוצה לעורר דרמה, אלא רק לקבל את מה שמגיע לי בצדק וביושר. זה יותר מדי לבקש???

אין פתרון אלא אם כן להוריד כמה ראשים בכל תחום החינוך החרדי הכספי
זוועת אנוש מה שקורה אני גם קרה לי אחרי 5 שנים של עבודה בחינוך מיוחד
חייבים לזעזע את המערכות האלה כבר נמאס כבר מהשחיתות והגועל נפש שהולך פה!!!!!
בגלל שנשים חייבות את הכסף ואין ברירה אלא לעבוד בכל מחיר הניצול מחריד ועובר כל גבול
כל מי שיכול לקדם אני אשמח להצטרף,
אם לא בכסף אז מתעללים כאילו העובדת חייבת להם את כל הגוף והנשמה
נמאאאאאס!!!!!
די לניצול המוגזם הזה!!!!!

אסתר שין

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אין לי כרגע איך לעזור לך, אולי לאחרים יהיה.
אבל טיפ אחד לחיים ולעתיד:
לא מתחילים לעבוד בלי חוזה או הסכם העסקה!!!!!!!!!!!
ראשית, תודה על הטיפ.
שנית, את צריכה להבין שהמערכת מאוד מגושמת - את לא יכולה לשלוח טפסים דרך המייל, לכל דבר את צריכה להגיע למשרד פיזית, שגם שם פתוח רק פעם בשבוע. ככה שמייבשים אותך עם הבירוקרטיה וזה מה שקורה...

יחשבאף

משתמש מקצוען
ראשית, תודה על הטיפ.
שנית, את צריכה להבין שהמערכת מאוד מגושמת - את לא יכולה לשלוח טפסים דרך המייל, לכל דבר את צריכה להגיע למשרד פיזית, שגם שם פתוח רק פעם בשבוע. ככה שמייבשים אותך עם הבירוקרטיה וזה מה שקורה...
אני מבינה.
אבל תביני שבלי חוזה/הסכם העסקה אין לך שום דרך לתבוע את מה שהבטיחו לך טלפונית/בע"פ.
אז לא עובדים בלי זה....

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אני מכיר מוסד מכובד ביותר (חרדי) שמפטר את העובדות אצלו כל סוף שנה למעלה מ 40 שנה!!!
לא עוברות את המינימום! פשוט זוועה. וגזל גמור!
הפיטורים לא נתפסים חוקית
סתם שיטת מצליח מוכרת ועלובה

י. שלמה כהן

משתמש פעיל
אני מבינה.
אבל תביני שבלי חוזה/הסכם העסקה אין לך שום דרך לתבוע את מה שהבטיחו לך טלפונית/בע"פ.
אז לא עובדים בלי זה....
לא נכון
גם אם כל העבודה התנהלה למישרין והכל היה טוב אבל רק היה חסר חוזה בכתב בין המוסד לעובדת, על זה לבד ניתן לתבוע ולקבל פיצויים (וכאמור בלי קשר לשחיתות, אני מדבר רק על עצם העובדה שלא חתמו חוזה)

יחשבאף

משתמש מקצוען
לא נכון
גם אם כל העבודה התנהלה למישרין והכל היה טוב אבל רק היה חסר חוזה בכתב בין המוסד לעובדת, על זה לבד ניתן לתבוע ולקבל פיצויים (וכאמור בלי קשר לשחיתות, אני מדבר רק על עצם העובדה שלא חתמו חוזה)
הם יאמרו שהם שילמו לה לפי מה שסיכמו.
איך תוכל להוכיח שלא???

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
באיזה עבודה יש חוזה מראש?

או יותר נכון לשאול כמה אנשים פה עובדים עם חוזה מראש וסגור?

י. שלמה כהן

משתמש פעיל

זו בעיה גדולה בציבור שלנו.
או שאנשים מאמינים שכולם צדיקים וישרים ורק מחפשים דרך לפרנס את אחיהם או שאין להם ברירה ואם יתעקשו על תנאים חוקיים מינימלים יזרקו אותם ויביאו פראיירים אחרים.

כבר אמר מי שאמר
אם אתה מתחיל עסק כמו יהודי (דהיינו שמאמינים בע"פ אחד לשני) סופך שתסיים אותו כמו גוי (מריבות והאשמות) אבל אם אתה מתחיל אותו כמו גוי (בלי להאמין לשום דבר שלא חתום) סופך שתסיים אותו כמו יהודי (בכבוד והערכה)

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L

אני.
לא מתחילה עבודה בלי חוזה פשוט וברור.
לא כעצמאית ולא כשכירה.

ולעובדת היקרה רק אומרת,
לכי לרב המבין בתחום
שיוציא לך היתר לפנות למשרד העבודה
אם הרב אומר לך שהוא לא יודע מה להגיד\ שאת צודקת ואין לו איך לעזור \ שותק
לכי לרב אחר, שאולי יומלץ כאן בפרוג - שכן ידע איך לפעול על פי ההלכה להציל דמעות עשוקים.

יוסיK

משתמש מקצוען

מניח שלמעלה מ 90% מהנוכחים עובדים עם חוזה, מדובר על נישה מאוד מצומצמת שמרשה לעצמה את זה.
העסקת עובד ללא חוזה היא עבירה פלילית של המעסיק והגיוני בעיני שככל ולא היה חוזה העובד יכול להניח שהוא מקבל את התנאים המגיעים לו ע"פ התקנון שבמקרה של עובדי צהרון זה הרבה יותר משכר מינימום.
אבל, בשביל לקבל את זה צריך לתבוע וכבר אמר מי שאמר שלא תבעו אותו [אגב, לא יודע אם הוא אמר את המיוחס לו, זה לא נכון, תבעו]

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
הוספה:

בלי להוציא לעז, כי אחד לאחד - עמך כולם צדיקים,
אבל לפעמים אני מרגישה בקריאת הסיפורים הללו
כמו בקריאת נבואת נביא בימי החורבן
על כל הגזלות והעוולות שהתרחשו אז, בימי הנביאים,
על ידי המנהיגים, הנבחרים, העשירים, בעלי הכח והשררה
אחרי שקיבלו מונופול, עצמו עיניים ואוזניים
ושלחו את משרתיהם כדי ליצור, בהקצאות שקיבלו, תחרות לא הוגנת על כבשת הרש
ואחר כך, בעיתון, קוננו על הגזרות הנוראיות של עולם התורה

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
וכבר אמרתי מזמן
שמי שבאמת מתאכזר לאברכים,
זה לא השמאל, ולא המדינה

שמקצצת בקצבאות של בני התורה.

זה אנשים משלנו שמרשים לעצמם לחתוך הרבה מאוד כסף
כל חודש
ממשכורות הגננות שמגיעות להן ביושר.

הם יותר גרועים מליברמן, מלפיד
ומכל שר שהיה פה בהיסטוריה!

אין אחד שהצליח לחתוך כ"כ הרבה כסף מנשות אברכים, בלי הפגנות.
והם עושים את זה בשיטתיות מתוחכמת ועצובה.
לכי לעבוד באותה משרה ישירות דרך משרד החינוך ולא דרך החינוך העצמאי, תקבלי פי שניים
רק שיספרו לך שאת כורתת את עולם הבא ולא יודעת מה עוד...

רק שהם לא מבינים למה אח"כ בערב מסלולים לסמינר, צריך לעמוד ולשכנע בנות להירשם למסלולי גננות ואף אחת לא רוצה.
והם מאיימים שיביאו גננות ערביות, כי אין כח אדם...

וכבר אמרתי מזמן
שמי שבאמת מתאכזר לאברכים,
זה לא השמאל, ולא המדינה

שמקצצת בקצבאות של בני התורה.

זה אנשים משלנו שמרשים לעצמם לחתוך הרבה מאוד כסף
כל חודש
ממשכורות הגננות שמגיעות להן ביושר.

הם יותר גרועים מליברמן, מלפיד
ומכל שר שהיה פה בהיסטוריה!

אין אחד שהצליח לחתוך כ"כ הרבה כסף מנשות אברכים, בלי הפגנות.
והם עושים את זה בשיטתיות מתוחכמת ועצובה.
לכי לעבוד באותה משרה ישירות דרך משרד החינוך ולא דרך החינוך העצמאי, תקבלי פי שניים
רק שיספרו לך שאת כורתת את עולם הבא ולא יודעת מה עוד...
מה עושים עם זה?
ומה יצא עם הסייעות של החינוך מיוחד במודיעין עילית?
הם הפגינו באישור הרבנים
ואיימו על המנהלות בתי ספר וכו'....
תעזרו לנו עובדות החינוך
כי אם לא יהיה כסף לחינוך כולם יפסידו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה