שיתוף - לביקורת ירושלים של דורות

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ורבי אנשיל עדיין מבכה את חורבן ירושלים - - -

אוי, כמה יפה אתה כותב...

אפשר 'להאניש' את ירושלים ולחתום במילים:

וירושלים - מבכה על בניה...

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
גם אני הסתפקתי.

עריכה:
בסוף ערכתי ושיניתי.

לאלו שבאים עכשיו, הסיום המקורי היה כך:

ורבי אנשיל עדיין מבכה את ירושלים.​
מבכה את בניו של הקב"ה, שסרו מדרכו. שכבר לא מעניין אותם מה שמעניין אותו.​
מבכה את בנו שלמה שהתרחק, ואת נכדתו ענבל שהתרחקה עוד יותר.​
מתי ישובו הבנים לביתם?​

אשמח לשמוע עוד חווֹת דעת. מה עדיף?
פשיטא שבפשיטא שבפשיטא.
הנאה צרופה הסוף המפתיע הזה.
והדאנצן היווניים, התמוגגות.
זה @הדוויג, מה ציפיתם.
כך גורס אני: עדיף הומלס ירושלמי מווילאי תל אביבי.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נהדר!
איך כל דמות מתוארת בסגנון הכתיבה האופייני לה (שהציניות לא נעדרת ממנו...), ואיך כל דמות מוסרת לנו את ההסתכלות שלה על העיר רבת הגוונים הזו.
הסיום מחזיר אותנו להסתכלות האמיתית (או שגם כאן יש תעתוע?...) ובכל-זאת הייתי מצפה לקצת יותר הרחבה, קצת יותר השלמה.
אבל מן הסתם זה הסגנון שלי. אחרים כותבים בסגנון אחר...

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ורבי אנשיל עדיין מבכה את ירושלים.מבכה את בניו של הקב"ה, שסרו מדרכו. שכבר לא מעניין אותם מה שמעניין אותו.מבכה את בנו שלמה שהתרחק, ואת נכדתו ענבל שהתרחקה עוד יותר.מתי ישובו הבנים לביתם?
אני דווקא אוהבת את זה. אולי טיפה פחות ישיר, אבל יש בזה משהו יותר "סוגר", יותר מאחד...

לאלה

משתמש על
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
קטע מעולה!

לא אוהבת כקוראת שמאכילים אותי בכפית, תסמכו על האינטלגנציה של הקוראים שיבינו לבד.
לכן, בעיני, העריכה נדרשת ומעלה את הקטע בדרגה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה