ילד שניתקע קצת בדיבור.

נמנמת

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ילד בן שלוש שפתאום ניתקע בדיבור.
מה עושים?
למי פונים?

שירי12

משתמש סופר מקצוען
קרה לי גם.
לא היה אירוע משמעותי שיכולתי להצביע עליו כטריגר.
חיכיתי כמה חודשים, לא השתפר, פניתי לקלינאית תקשורת מטעם הקופה.
במקביל הלכתי גם בטיפול בשיטת נתיב הא'ב', מרוב יאוש.
לא יודעת מה מביניהם עזר, אבל ברוך ד' המצב מאוד השתפר.

לבינתיים:
להשתדל מאוד לדבר איתו לאט. אפילו קצת במנגינה.
לא להכריח אותו לדבר.
אם הילד לא מתיחס לגמגום - לא להתיחס גם כן.
להזהיר את הילדים האחרים אם ישנם, לא להזכיר את המילה גמגום בכלל. כמובן גם ההורים והגננת.
אחד התרגילים שהקלינאית נתנה שחזר על עצמו בוריאציות שונות, לשחק עם הילד במשחק שכל אחד אומר משפט קצר, ובמנגינה כזו. למשל משחק זכרון - להרים את הכרטיסים ולומר מה יצא - עפרון, מחק. הם לא - אותו - דבר!
וכך שחקה איתו במשחקים נוספים - לוטו, דומינו, תיאור תמונות - הילד - מרים - יד.

בהצלחה!

טיילור

משתמש רשום
היה לי אותו דבר, פניתי לקלנאית תקשורת וזה מה שהיא ענתה לי וזה היה נכון.....

היא אמרה שבגיל הזה רוב הילדים מתחילים קצת להתקע בדיבור ולגמגם קצת, זה יכול לקחת כמה חודשים עד חצי שנה.
הכי טוב זה לא להתייחס לזה וזה יעבור לבד עם הגיל.
וכך היה
היום ב"ה הוא מדבר שוטף בלי להיתקע ובלי לגמגם.

בהצלחה

שירי12

משתמש סופר מקצוען
חיכיתי 7 חודשים.
מאחר שזה לא עבר לבד, פניתי לקלינאית תקשורת.

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תקשיבי
לי יש ילד
שבגיל 3 בקושי דיבר
ואחותו בת שנתיים דיברה גם במקומו,
וכולם היו לחוצים במשפחה
בעלי הסבתות ובכל הזדמנות הזכירו שמה יהיה והוא לא מדבר
אבל אני משומ מה הייתי רגועה וכל פעם אמרתי זה עניין של זמן
חכו והוא ידבר
באמת לא נלחצתי (ואני טיפוס די לחוץ)
והבנתי שהכל עניין של זמן
היום אף אחד לא זוכר שהוא פעם לא דיבר.....

בהצלחה

ציפ פז

משתמש רשום
קודם כל - לא נלחצים,
אני מכירה כמה שהיה להם, לא זוכרת למי הם פנו,
אבל הפרופסור הגדול שפנו אליו אמר שה יעבור עם הזמן, ולא להלחיץ את הילד,
הוא גם המליץ לתת ויטמין D,
אני לא במקומו, רק רוצה להרגיע אותך...
כמובן שתבדקי אותו.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
שאלתי בשבילך קלינאית תקשורת וזה תשובתה:
ב80% מהמקרים של גמגום עד גיל 5 זה חולף לבד מעצמו אחרי תקופה (יכול לקחת כמה חודשים) ובד"כ בגיל הזה זה לא מפריע לילד ולכן אין סיבה לטפל וברוב המקרים זה נובע מכך שיש לילד התקדמות מועצת באותה תקופה בתחום אחר (מוטוריקה למשל) ולכן המח והפה לא באותו קצב וזה התוצאה.
במידה וזה מפריע להורים הם יכולים לפנות לטיפול קלינאית והיא תתן להם הדרכה (בלי לטפל בילד!).
הרבה הצלחה.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בדיוק קראתי ע"כ, שבטווח הגיל הזה תיתכן תופעה זמנית של גמגום עקב התפתחות החשיבה בקצב מהיר מה שגורם לילד לחשוב בצורה מהירה יותר ממה שהוא מצליח להביע ולכן נתקע בדיבור.
במשך הזמן הוא לומד לאזן את שניהם כך שיהיו מסונכרנים והדיבור חוזר לקצב רגיל.
כמובן שלא לעשות מזה עסק, ברגע שזה יהיה נושא- גם אם זו תופעה חולפת, היא תשתרש אצלו כמשהו קבוע...

ארועים

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מצטרפת לקודמותי.
שני ילדים שלי התחילו לגמגם ולהתקע בגיל שנתיים וחצי +.
לא להתיחס. זה חולף מעצמו בעזרת ה'.
כמו שכתבו - זה מגיע בגלל שהמחשבה כבר מהירה, וכושר הדיבור עדיין לא.

קפוצון

משתמש מקצוען
נכתב ע"י revrut;2356551:
בדיוק קראתי ע"כ, שבטווח הגיל הזה תיתכן תופעה זמנית של גמגום עקב התפתחות החשיבה בקצב מהיר מה שגורם לילד לחשוב בצורה מהירה יותר ממה שהוא מצליח להביע ולכן נתקע בדיבור.
במשך הזמן הוא לומד לאזן את שניהם כך שיהיו מסונכרנים והדיבור חוזר לקצב רגיל.
כמובן שלא לעשות מזה עסק, ברגע שזה יהיה נושא- גם אם זו תופעה חולפת, היא תשתרש אצלו כמשהו קבוע...

זה מה שאמרה לי קלינאית תקשורת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה