דרוש מידע ילדה בת שנתיים בולעת את האוכל בלי ללעוס כמעט, מוכר לכם?

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אף פעם לא שמתי לב, כי היא אוכלת באופן עצמאי,
אבל פתאום האכלתי אותה סתם מהצלחת שלי ושמתי לב שעוד לא החזרתי את המזלג מהפה שלה לצלחת וכבר הפה שלה ריק ופתוח לעוד.
אז ניסיתי עוד כמה פעמים ועם עוד כמה מאכלים (זה לא מרק או משהו)
היא פשוט לא לועסת! לעיסה אחת או שתיים ובולעת מיד...

יש מה לעשות? זה משנה בכלל? או שזה לא נורא ויעבור?

תודה רבה

ארמון חול

משתמש מקצוען
איזה מותקקקקק
הרבה ילדים ככה, וגם מבוגרים את יכולה ללמד אותה ללעוס (בפה סגור כמובן)
מבטיחה לך כשזה משהו שצריך לעיסה, היא לועסת מעולה!!!!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היתה לי חברה כזו, עד עצם היום הזה...

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איזה מותקקקקק
הרבה ילדים ככה, וגם מבוגרים את יכולה ללמד אותה ללעוס (בפה סגור כמובן)
מבטיחה לך כשזה משהו שצריך לעיסה, היא לועסת מעולה!!!!
הרגעת אותי
אבל אני אומרת לך היא לא לועסת. תפוח אדמה ושניצל שתי ביסים. אורז פסטה ירקות מבושלים או קוסקוס- אין מה לדבר!!

אין איזה שיטה ללמד ילדים לאכול נורמלי? כי כשניסיתי להראות לה היא בלעה מיד את האוכל ואז פתחה וסגרה את הפה הריק בשמחה... והבנתי שזה לא טוב לעיכול בכלל

ארמון חול

משתמש מקצוען
הרגעת אותי
אבל אני אומרת לך היא לא לועסת. תפוח אדמה ושניצל שתי ביסים. אורז פסטה ירקות מבושלים או קוסקוס- אין מה לדבר!!

אין איזה שיטה ללמד ילדים לאכול נורמלי? כי כשניסיתי להראות לה היא בלעה מיד את האוכל ואז פתחה וסגרה את הפה הריק בשמחה... והבנתי שזה לא טוב לעיכול בכלל
תביא לה משהו קשה (שחייבים ללעוס ) ואז תראי לה
דרך אגב, אם תשימי לב, גם אנחנו דברים רכים ממש לא בדיוק לועסים

sk1203

משתמש מקצוען
הרגעת אותי

צריך לעבוד על זה הרבה זמן
אצלנו היה סיסמה "בייסי בייסי..."
וזה נורמלי לחלוטין
תנסי אולי צנימים אם רלוונטי

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ייתכן וצחצוח שיניים ארוך וייסודי יעזור, כי הוא יעורר לה את התחושה בכל הפה

אולי תתייעצי עם מישהי שעובדת במעון של דאונים. הרבה מהם מתקשים בזה ובטח למרפאות בעיסוק/פיזיו שלהם יש את כל הטיפים

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כמה כללים שאני מכירה:
1 - צחצוח שיניים
2 - עיסוי ליד הפה שיזכיר לה איך השרירים עובדים
3 - לשתות מכוס קש,
4 - לאכול דברים קשים כמו: תפוח, טוסט, ביסלי, קרקר, (מזונות שלא נמסים בפה.)
5 - תשבי לידה ותזכירי לה לאכול לאט לאט.
6 - שימי לה קצת אוכל בצלחת ואז היא לא תרגיש צורך לבלוס את האוכל, ביסים קטנים.
בהצלחה!!

תמיד בכושר

משתמש חדש
הרבה עבודה תחושתית בפה צחצוח שיניים, ניפוח בועות סבון וכו
וכן תרגול לעיסות עם מאכלים קשי, גריסיני ארוכים, צנימים וכו,
אפילו עם עזרה טכנית שימי את האצבעות שלך על הלחיים שלה וכאילו תעזרי לה ללעוס
דבר נוסף שמאוד משפיע זה שתאכלי יחד איתה ותראי לה בהגזמה איך את לועסת
בהצלחה!

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כמה כללים שאני מכירה:
1 - צחצוח שיניים
2 - עיסוי ליד הפה שיזכיר לה איך השרירים עובדים
3 - לשתות מכוס קש,
4 - לאכול דברים קשים כמו: תפוח, טוסט, ביסלי, קרקר, (מזונות שלא נמסים בפה.)
5 - תשבי לידה ותזכירי לה לאכול לאט לאט.
בהצלחה!!

הרבה עבודה תחושתית בפה צחצוח שיניים, ניפוח בועות סבון וכו
וכן תרגול לעיסות עם מאכלים קשי, גריסיני ארוכים, צנימים וכו,
אפילו עם עזרה טכנית שימי את האצבעות שלך על הלחיים שלה וכאילו תעזרי לה ללעוס
דבר נוסף שמאוד משפיע זה שתאכלי יחד איתה ותראי לה בהגזמה איך את לועסת
בהצלחה!

תודה !!
אלו עצות מצוינות!!

HMB

משתמש פעיל
בהצלחה!!
שימי לב שזה ממש חשוב יש ילדים שאם יש להם מראש את כל הכמות של האוכל בצלחת הם יאכלו רגוע יותר הם לא יהיה בלחץ לקבל את הביס הבא
כשאנחנו מחלקים עונג שבת לילדים אנחנו אומרים להם כל זה שלך ,זה מה שאתה מקבל...ואז הוא אוכל את שלו בצורה מחושבת...

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שימי לב שזה ממש חשוב יש ילדים שאם יש להם מראש את כל הכמות של האוכל בצלחת הם יאכלו רגוע יותר הם לא יהיה בלחץ לקבל את הביס הבא
כשאנחנו מחלקים עונג שבת לילדים אנחנו אומרים להם כל זה שלך ,זה מה שאתה מקבל...ואז הוא אוכל את שלו בצורה מחושבת...
ממה שאני מכירה - ואני קצת מכירה כי אני עובדת עם ילדים עם הפרעות אכילה, מראה של צלחת מלאה לגיל הזה (שנתיים+) גורם להם להרגשה שהם צריכים לגמור את הכל ומהר! וזה גורם לכך שהם בולסים את האוכל ומעמיסים את עצמם וגם מקיאים..

HMB

משתמש פעיל
ממה שאני מכירה - ואני קצת מכירה כי אני עובדת עם ילדים עם הפרעות אכילה, מראה של צלחת מלאה לגיל הזה (שנתיים+) גורם להם להרגשה שהם צריכים לגמור את הכל ומהר! וזה גורם לכך שהם בולסים את האוכל ומעמיסים את עצמם וגם מקיאים..
מסתבר שה תלוי אז בגיל ובגם באופי הילד...
אצלי הוא בן 3 וזה מתאים לו מאוד הוא היה תמיד בולע מהר כדי לקבל תוספת עד שהבין שזה המקסימום שיקבל ואז הוא אוכל רגוע ולאט.

תלת ממדית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אין לי הרבה נסיון
רק קראתי פעם , וגם נוכחתי לראות על עצמי שזה נכון
שמשהו בנו בולע את הביס באופן אוטומטי
ברגע שהכף הבאה מתמלאה
הרב אסחייק מציע להניח את הכף בצלחת בין ביס לביס

captain

משתמש חדש
תבדקי יכול להיות שהלשון שלה קצת קשורה אני מכיר את זה מקרוב.. מישהו שלא שחררו לו ובאמת לועס את האוכל קצת מאד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה