בריאות ילדה בת שנה שרק התחילה לזחול וכבר עומדת לבד

oritdi

משתמש פעיל
אתם מלחיצות אותי..
הבן שלי בכלל לא זחל על הבטן..
מייד התחיל על שש, ומשם נעמד..
אני צריכה לקת אותו לפזיוטרפיה?
הוא בן שנה

חני היימן

משתמש חדש
בעיקרון כל מה שתינוק עושה מעצמו זה בסדר, רק לו להעמיד אותה מעצמך,
תבדקי ליתר ביטחון בטיפת חלב או רופאת ילדים

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אם יש עיכוב נוסף אחר- כדאי להתייעץ עם אחות טיפת חלב
אם לא- תשכחו מזה..

wonderwall

עיצוב וצביעת קירות אומנותית
מנוי פרימיום
העניין הוא שזה ילדה עם עיכוב גם ככה. לא מוטורי ב"ה, אבל הבנה ומוטוריקה עדינה כמו גיל 8 חודשים בערך.
ואגב- היא לא יודעת לעלות מדרגות.
את לא חייבת לפרט, אבל מה כבר אמורים להבין בגיל הזה? ואיזה מוטוריקה עדינה אמורה להיות?

אגב הבן שלי עולה מדרגות אבל לא זוחל על שש,
מדרגות גם נותנות את אותו אפקט?

E12345

משתמש רשום
הבן שלי התחיל לזחול על הגחון רק בגיל 8 חודשים עכשיו הוא יודע לשבת אבל לעבור מישיבה לזחילה הוא לא מצליח תמיד הוא מקבל מכה ובוכה עכשיו הוא בן שנה ועדין לא זוחל על 6 מה עושים?
בעיקרון מתי שהוא זוחל על הרצפה על הגחון הוא כן מעלה את עצמו על 6 אבל לא מתקדם רק נעמד כזה כמה שניסתי לעזור לו לא נהיה כלום מה עושים?
מפחדת שהוא לא מתפתח טוב

גיטי א.

משתמש מקצוען
ואיך הכתב יד שלו?
כותב ברור ויפה או שהכתב לא כל כך קריא?
יכולה להעיד על עצמי שדילגתי על זחילה (זחלתי בישיבה..) , הכתב יד מצויין אבל באמת בסמינר בשיעורים שהיה צריך לסכם רצוף היד התעייפה והתחילה לכאוב מאוד מהר. גם בפילאטיס וכד' מה שדורש מאמץ בידיים כואב לי ממש
חוץ מזה לא מרגישה את זה בשום דבר היום.
אולי לבנים כן יותר משמעותי החוזק בידיים לכן כן לדעתי כדאי לעודד זחילה
רק להרגיע את הפותחת שמהרגע שנעמדים יש כאלה גם שלוקח כמה חודשים על לפסיעה הראשונה לבד...

daf120161

משתמש מקצוען
להתיעץ עם פיזיוטרפיסטית
לקחת כל מה שקופת חולים יכולה להציע - לדרוש שיגלו לך מה מגיע!
אם לא צריך וודאי לא מזיק.
מאד כואב שילדים "מיוחדים" מקבלים מעטפת (הלוואי שיועיל להם)
וילדים רגילים לא מקבלים כלום אם לא דורשים .

החכם מכולם החלופי

משתמש מקצוען
לתת לה לעלות מדרגות, לשק משחקי זחילה, לחפש רעיונות שתיהיה מוכרחה לזחול.
מנסיון, לא כדאי לוותר, אח"כ חגורת הכתפיים חלשה וצריך טיפול בהמשך!
לפי מה שידוע לי עיקר העניין של לזחול זה יותר למוח שיוכל להתפתח עם התרגול של עבודה יחד מוח ימני ושמאלי שזה בא על ידי זחילה שמשתמשים ברגל ימין ויד שמאל וכן על זה הדרך ולכן זה כן חשוב מבחינה התפתחותית ולאו דווקא מסיבה בריאותית פיזית

החכם מכולם החלופי

משתמש מקצוען

התפתחות מוטורית: זחילת תינוקות וחשיבותה. כל מה שחשוב לדעת על זחילה. תרגילים לעידוד זחילה​

זחילת הגחון היא שלב מורכב וחשוב ביותר בהתפתחות המוטורית והקוגניטיבית של התינוק. זוהי זחילה מאד מורכבת מבחינת היכולת הגופנית של התינוק ולמעשה היא משלבת את כל שלבי ההתפתחות אשר נרכשו ע"י התינוק עד כה, ביניהם: שכיבה על הבטן, הרמת ראש, תיאום בין חלק עליון לחלק תחתון, העברות משקל, התהפכויות, סיבוב סביב ציר ועוד.

הוא כולל בתוכו את כל שלבי ההתפתחות הקודמים שהתינוק כבר למד ושיכלל: הוא למד להפעיל את שרירי ידיו ורגליו, להפעיל הפרדות בגופו ולבצע הצלבות, הוא מוכן לחקור את העולם מאינספור זוויות חדשות ומפתח עצמאות שלא הייתה לו קודם לכן.

בזחילת גחון תקינה, משקל הגוף עובר בצורה סימטרית מאלכסון אחד לשני (יד ורגל נגדית), כך כל פעם יד ורגל נגדיות מבצעות את התנועה ע"י דחיפת הרצפה. בזחילה תקינה, הגב גמיש ותנועתי, הגוף עובד בצורה אלכסונית וסימטרית ובית החזה מתנועע בחופשיות לשני הצדדים תוך ביצוע כפיפה צידית ורוטציות (פיתול).

בכדי להגיע לזחילת גחון תקינה, על התינוק לעבור את שלבי ההתפתחות בצורה מיטבית ולשהות בכל שלב זמן המספיק למימוש כל המרכיבים התנועתיים המתקיימים בשלב זה.

הזחילה אמורה להתחיל מגיל 7-9 חודשים. לרוב, בשלב הראשון היא לאחור, אך לא בהכרח. היא יכולה לבוא לפני או אחרי שלב הישיבה. בשביל שהתינוק יוכל לבצע זחילה, הוא צריך גם מוטיבציה ורצון להתקדם, וגם שגופו יהיה מספיק חזק לפעולה המסובכת הזאת.

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
את לא חייבת לפרט, אבל מה כבר אמורים להבין בגיל הזה? ואיזה מוטוריקה עדינה אמורה להיות?

אגב הבן שלי עולה מדרגות אבל לא זוחל על שש,
מדרגות גם נותנות את אותו אפקט?
לא מזהה את השם מאמי טאטי- את הקול כן. לא מוחאת כפיים בשירים, לא עושה שלום, לא מחכה תנועות וצלילים, לא מגיעה כשקוראים לה, לא בצעת הרואות של תו וקח, לא עושה קוקו.
מוטוריקה עדינה- לא מוחאת כפיים ומשתמשת בד"כ רק ביד אחת.

mutagim

משתמש סופר מקצוען
אז הבת שלי כעת בת שנה ו 4 חודשים
ומאד רצינו שתלך כבר לבד .. (הרבה סיבות)
מגיל 6 חודשים כבר ישבה יציב.
ואז התחילה לזחול בישיבה ורק לפני 4 חודשים התחילה לזחול רגיל.
לפני שבועיים היתה אצלי פיזוטרפיסטית ולא ראתה בעיה, אמרה לי תוך שבועיים מתחילה ללכת.
וכעת עוד לא הולכת, ניסינו סיבובים סביב השולחן, ניסינו סכין בין הרגליים ונאדה.

דוב לבן

משתמש צעיר
הבן שלי התחיל לזחול על הגחון רק בגיל 8 חודשים עכשיו הוא יודע לשבת אבל לעבור מישיבה לזחילה הוא לא מצליח תמיד הוא מקבל מכה ובוכה עכשיו הוא בן שנה ועדין לא זוחל על 6 מה עושים?
יכולה להרגיע שהבן שלי התחיל לזחול בגיל 10 חודשים וגם כן לא ידע לעבור מישיבה לזחילה. (קיבל מכות כמו שאת מתארת)
סביבות גיל 11 חודש הוא נעמד והיה לי ברור שהוא ידלג על השלב של הזחילה על שש.
אבל בגיל שנה הוא פתאום התחיל לזחול על שש והיום הוא בן שנה ורבע וכבר הולך יופי :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה