דרוש מידע ילדה בת חמש שלא נרדמת

ט.ק

משתמש מקצוען
דחוף עיצה

הבת שלי בת חמש
פשוט מתקשה להרדם
שוכבת במיטה מלאא זמן ולא נרדמת
זה נורמלי שילדה בת חמש תרדם כל יום בעשר?????

אני פשוט לא יודעת מה לעשות
זה משגע אותי

נדנדה

משתמש מקצוען
זה לא נורמלי ולא בריא בכלל ויש לזה פטרון פשוט לתת לה לפני השינה מלטונין
זה עוזר לגוף להפריש את הרמון השינה. (לא לכולם זה מופרש אוטמטי)
את יכולה כמובן להתייעץ אם רופא ילדים, ממה שידוע לי כל הרופאים ממליצים על זה ואומרים שאין לזה בכלל סיכונים וזה לא ממכר (מנסיון בכמה ילדים)
יש את של מקסי הלט כדור מציצה בכשרות הבד"ץ על פי רוב מספיק לתת חתיכה קטנה ולא צריך אפילו כדור שלם.
קונים את זה בחנויות טבע, או במכירות ביתיות של ויטמין ביותר זול. (הכי זול זה להביא לבד מאמריקה)

קבצים מצורפים

• מקסי הלט.jpg
    מקסי הלט.jpg
    KB 54.5 · צפיות: 19

ט.ק

משתמש מקצוען
בגיל שנה....
אבל מזה קשור?
אם יש חוסר בברזל אמורים להיות עייפים ולהרדם מהר

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בדקת אם היא ישנה במהלך היום/הבית שלך מידי ערני ותוסס בלילה/קשה לה במשהו וכו...

ט.ק

משתמש מקצוען
היא הבכורה
והיא לא ישנה במהלך היום
והיא לא מפסידה כלום בבית והבית לא ערני
אלא אם כן ארוחת ערב שלי ושל בעלי נקרא משהו תוסס:unsure:

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
כתבת שהיא שוכבת במיטה מה שאומר שהיא כן רוצה להרדם
היא אמרה לך משהו על זה?

SARAM618

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני הלכתי עם הבן שלי לרופאת משפחה על דבר כזה.
היא דווקא לא רצתה להמליץ לי על מלטולין... (לאחותי כן אחרי בירור)
היא נתנה לי בדיקות דם לעשות לו וכשהם יצאו תקינות והוא לא עייף יום למחרת והגובה שלו ממש טוב היא פשוט אמרה לי גברת זה בסדר, מותר גם לא לישון כמו שהספר אומר ממליץ, (משפחתי אצלנו לא לישון ולפי הרופאה זה גנטי ותקין) .

תכלס כן קניתי מלטולין ואני נותנת לו את זה בזמנים שאני רואה שהוא כבר הגזים עם החוסר שינה.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
מלטונין כמו שהציעו למעלה- פלאים!!!
אנחנו נותנים בהמלצת נוירולוגית ילדים (אם כי היא הסתייגה שלא מכירה את מקסי הלס)

יתכן ויש לה הפרעת קשב?
מאד נפוץ אצל ילדי קש"ר קשיי הירדמות (למרות שלא מחיייב לשני הצדדים- לא מחייב שילד קש"ר יסבול מהתופעה ולא מחייב שילד שלא נרדם הוא קש"ר...)

אם את לא רוצה להתחיל עם מלטונין יש את העצה לשים שום בשקית מתחת לראש (אולי עם מלח?) ניסינו את זה לפני המלטונין ועזר חלקית.

בהצלחה...

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
היא לא רוצה
היא מדברת לעצמה מזיזה ידיים ורגליים...
מסתכלת בחלון....
אם זה משהו חדש כדאי לך לבדוק ממתי זה, ומה השתנה מאז

ט.ק

משתמש מקצוען
לא חדש
מאז ומתמיד לא אהבה לישון

תכלס יש ילד שכן אוהב לישון?

think about it

משתמש מקצוען
היא הבכורה
והיא לא ישנה במהלך היום
והיא לא מפסידה כלום בבית והבית לא ערני
אלא אם כן ארוחת ערב שלי ושל בעלי נקרא משהו תוסס:unsure:
בדיוק רציתי לשאול איפה היא ממוקמת במשפחה
תופעה מוכרת, האחריות של הבכורים...
אם היא ילדה אחראית ובוגרת יכול להיות שנדודי השינה נגרמים מאחריות יתר
מתקשה לשחרר ופשוט להירדם
נסי לבדוק כיוון כזה

ט.ק

משתמש מקצוען
בדיוק רציתי לשאול איפה היא ממוקמת במשפחה
תופעה מוכרת, האחריות של הבכורים...
אם היא ילדה אחראית ובוגרת יכול להיות שנדודי השינה נגרמים מאחריות יתר
מתקשה לשחרר ופשוט להירדם
נסי לבדוק כיוון כזה
נניח שזה בגלל זה
מה אפשר לעשות לזה?

נדנדה

משתמש מקצוען
דוקא אני הבנתי שזה תופעה די נפוצה בגיל הזה,
ומנטולין- עם כל הכבוד לו שהוא טבעי וכו' הוא ממכר!! אחרי שהגוף מתרגל אליו כבר אי אפשר בלעדיו....
אצלי ממש לא ממכר מנסיון
בשבת אני לא נותנת וגם בפסח לא.
להפך יש הרבה ילדים שאחרי תקופה הגוף לומד לבד להגיב שאם שוכבים רגוע המיטה אז נרדמים, מה שלפני זה הם לא ידעו איך להירדם.
בהצלחה.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אצלי ממש לא ממכר מנסיון
בשבת אני לא נותנת וגם בפסח לא.
להפך יש הרבה ילדים שאחרי תקופה הגוף לומד לבד להגיב שאם שוכבים רגוע המיטה אז נרדמים, מה שלפני זה הם לא ידעו איך להירדם.
בהצלחה.
זה מה שרציתי לכתוב.
ביום שלא לוקחים אז יהיה יותר קשה להרדם מאשר ביום שלוקחים אבל לא יותר גרוע מהתקופה לפני המלטונין.
ויש שיטה להקפיד על שעה קבועה של מלטונין כך שהשעון הביולוגי יהיה מסודר ואז לאט לאט להוריד במינון אבל עם הקפדה על שעה קבועה של נטילה וכניסה למיטה וזה מסדר את השעון הביולוגי עד להורדת המלטונין לגמרי או לפחות הפחתה במינון. ניסיתי את זה פעם אצל הבן שלי ובאמת שבועיים ללא מלטונין והוא נרדם הרבה יותר מוקדם מאשר בלי בכלל. (אני מדברת על ילד שלפני גיל 5 לא היה נרדם עד 12..)

בנוסף, לא מוכח שמלטונין גורם נזק. אבל כן מוכח שילד שלא ישן מספקים נגרם לו נזק. בגדילה, בלימודים, עצבנות יתר ועוד. ככה שגם אם זה כן ממכר צריך לשקול תועלת מול נזק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה